Skocz do zawartości

Polecane posty

Doceniam poświęcenie, za odpisywanie o 2.30 :) Do końca zdecydowana nie jestem, w tym momencie szukam i w obrębie nowości i klasyki. "Rola mitów i legend w fantasy" wzięłam ten temat tylko po to żeby wykorzystać Sagę o Wiedźminie, ale nie przewidziałam że może być ciężko znaleźć inną książkę, która będzie w miarę przyjazna do przeczytania ( i omówienia, co najważniejsze) :) A co z Grą o Tron? Nie jestem do końca pewna czy mogłabym wykorzystać tę lekturę. Przeczytałam aż do Tańca ze Smokami, więc jakiś zarys historii mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, będę szukać nadal czegoś. Z legend na pewno pójdzie ta o Arturze, to wyciągnę z Sagi. Mity w fantastyce to praktycznie opierają się na mitach słowiańskich więc też coś wynajdę :) Teraz zaczęłam się zastanawiać nad jeszcze innym tematem mianowicie "Analizując wybrane przykłady literackie, przedstaw wpływ doświadczeń życiowych na kształtowanie się osobowości bohatera." bo tu też jest pole do popisu, ale chyba już nie będę wymyślać i pozostanę przy swoim autorskim :) A Jakuba przeczytam ale już zdecydowanie po maturze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już o maturach mowa. Wybrałem temat czarny humor i absurd w literaturze (głownie ze względu na paragraf 22). Przeczytałem jeszcze rzeźnię numer 5 i dziennik paniczny Rolanda Topora (ten ostatni nie przypadł mi do gustu). Szukam czegoś jeszcze, najlepiej starego i naprawdę zabawnego lub bardzo absurdalnego. Ciężko znaleźć książkę z naprawdę śmiesznym czarnym humorem i dlatego proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cykl o Jakubie Wędrowyczu? Sama, jak już wspomniałam, nie czytałam, ale z opowieści znajomych wiem, że podobno jest śmieszna i niektóre sytuacje są naprawdę absurdalne. Jednak ty szukasz starszych książek a te książki, ukryć się nie da, raczej należą do nowości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem więc się wypowiem :) Cykl o Jakubie Wędrowyczu jest bardzo zabawny i znajduje się dużo czarnego humoru. Nie powiem, żeby był on jakiś znaczący. Wędrowycz jest zabawny na swój straszny sposób :) Nie wiem czy jako temat do matury się nada ale warto przeczytać.

Nie cztałem ale z opisu wynika, że jest to coś podobnego do Wędrowycza :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/111427/prozny-robot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może jakieś fajne książki psychologiczno-fantastyczne? Nie wiem jak to ująć. Coś o duchach, niewyjaśnionych zagadkach?

Owszem. Od groma tego u Kinga - choćby i Lśnienie. Zresztą, on ma talent do opisywania psychiki postaci. Nie wiem, czy to się wciąż niego trzyma (nie czytałem jego nowych książek), ale w starszych łatwo to zaobserwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kingu wiem, bo jestem jego fanką i troszkę jego książek przeczytałam :) Ale chodzi mi tu o prezent dla koleżanki, a ona go niestety nie lubi. Chodzi mi o jakichś innych autorów. Może coś metafizycznego? Cykl Inkwizytorski też zaczęłam czytać i też mi się podoba, ale to niestety również nie w jej guście.. I dlatego mam problem.. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza"?? Albo "Pieśń Lodu i Ognia" Martina? Napisz co już czytałeś łatwiej będzie Ci coś doradzić.

Gdybym miał wszystko wymienić to trochę by tego było, a nie wszystkie tytuły jeszcze pamiętam :) Opowieści z Meekhańskiego pogranicza niezbyt spodobał mi się opis tych książek, a Pieśń Lodu i Ognia czytałem :) Ale dzięki za propozycję.

Ja od siebie polecam cykl Mrocznej Wieży Kinga oraz cykl Diuna Franka Herberta (Franka, nie Briana). Co prawda, to drugie, to sci-fi, ale imo dużo bliżej tutaj do fantasy (dużo mistycyzmu a zaawansowana technologia, to pozostałość po wspaniałej przeszłości).

Cykl Diuna mnie zaciekawił, najpierw wezmę się za niego a potem zobaczymy jak będzie z Mroczną Wieżą. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol DIck - ten Ubika i Pamięci absolutnej
Karol Dick(ens) to był od Opowieści wigilijnej i Olivera Twista na przykład. Od Ubika był Philip K. Dick, a od Pamięci absolutnej Paul Verhoeven (reżyser, bo to film był, choć na podstawie opowiadania [pod innym tytułem] tego od Ubika). Zgaduję jednak, że chodzi o Dicka od Ubika. Szukasz czegoś podobnego, to powiedz, co jest podobnego w Pamięci absolutnej i Ubiku?
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...