Skocz do zawartości

Polecane posty

Od siebie dorzucę do puli "Trylogię czarnego maga" Trudi Canavan, na początek jak znalazł.

Oh lawd, NO.

To już lepiej przeczytać "120 przygód Koziołka Matołka" niż wspomniany przez Ciebie kawał guana - przy tym pierwszym przynajmniej się człowiek nie ma ochoty pociąć z rozpaczy.

@Assasin4

Szukasz łatwego i fajnego fantasy? To przeczytaj "Harry'ego Pottera". To nie żart. Jest napisany łatwym językiem, wciąga, przyjemnie się go czyta, na początek w sumie ciężko cokolwiek innego polecić, może jeszcze "Hobbita".

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pnglordeon, 22 październik 2013 - 20:45, powiedział:

Od siebie dorzucę do puli "Trylogię czarnego maga" Trudi Canavan, na początek jak znalazł.

Oh lawd, NO.

To już lepiej przeczytać "120 przygód Koziołka Matołka" niż wspomniany przez Ciebie kawał guana - przy tym pierwszym przynajmniej się człowiek nie ma ochoty pociąć z rozpaczy.

Pokłócę się z Tobą- Trudi Canavan pisze dobre książki i mi, po długiej przerwie w czytaniu tzw. ,,cegieł" , łatwo się czytało na początek.

@ motorek92 Książka ,,Tunele" możę Ci się spodobać, aczkolwiek nie jestem pewna, czy to na pewno fantasy. Polskich autorów niestety nie znam zbyt wielu i nie są oni zbyt dobrzy w pisaniu, także Ci ich nie polecę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za odpowiedzi. Pewnie po wiedzminie sięgnę po pana lodowego ogrodu. A na temat Tunelów, czytałem ale nie spodobało mi się.

Ja też miałem podobny dylemat. Wybrałem Wiedźmina ze względu na rozmiary, gdyż w Poznaniu istnieje możliwość wypożyczenia książki na 30 dni . Około 7 rozdziałów po 40 str.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam trochę nietypowe pytanie. A mianowicie poszukuję książki z uniwersum SW do pracy maturalnej z j. polskiego. Mam przedstawić rożne oblicza etosu rycerskiego i chciałbym jeden z nich opisać na podstawie kogoś władającego Mocą. Czy moglibyście podać tytuły, w których dobrze widoczne jest postępowanie wg kodeksu, postawy rycerskie lub tym podobne rzeczy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować "Punkt Przełomu", co prawda, nie czytałem jeszcze tej książki (leży na półce), ale z tego co przeglądałem pierwsze strony jest z tego zrobiony w niektórych momentach osobisty pamiętnik Mace'a Windu, więc może znajdziesz w tej książce coś, czego szukasz. Tak naprawdę jeszcze nie spotkałem się z książką, która dawała taki nacisk na postępowanie według kodeksu. Autorzy książek mało się na tym skupiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możemy wiedzieć, każdy ma własny gust ;)

Napisz może, jakie książki Ci się podobały, rzuć kilka tytułów. Na tej podstawie będzie można już coś powiedzieć.

Sam uważam Metro za książkę dobrą, z całą pewnością jedną z najlepszych w klimatach post-apo, jakie czytałem. Mnie wciągnęła, ale pojawiają się też głosy przeciwne, wystarczy przejrzeć kilka ostatnich stron tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam post-apo, więc Metro 2033 bardzo przypadło mi do gustu. Głównie ze względu na sugestywne opisy samego metra, jak i ogólnie - ciężki, duszny i mroczny charakter powieści. Z drugiej strony, kontynuacja, czyli Metro 2034 już nie. Głównie przez zakończenie. Imo za szybko przyszło, przez co wydawało mi się naciągane.

Reasumując - pierwsza część zdecydowanie tak, druga - już nie koniecznie. Choć to też dobra książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...