Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuje książki w klimatach post-apokaliptycznych, wiele dobrego slyszałem o Metro: Do Świtu i W mrok, ale jedni twierdzą, że są to książki raczej dla młodzieży, inni, że doświadczenie czytelnika nie ma znaczenia. Drogę Mccarthego przeczytałem, ale było ona dla mnie trochę zbyt przyziemna, brakowało czegoś z gatunku sc-fi, horror.

Nie chcę odkopywać tematu o mrocznej wieży więc napiszę tutaj :)

Mój problem z kingiem jest taki, że w przypadku "klockowatych" książek zaczyna mnie on nużyć, jego jedyną twórczością, której nie przeczytałem, a kupiłem był Bastion, za długi, zbyt rozlazły, za mało treściwy. Czy jest więc sens żebym się brał za mroczną wieżę? Podobno jest ona równie rozlazła, ma wiele fragmentów przynudzających czytelnika, opisujących jakieś typowe sroty-pierdoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt przyziemna, brakowało czegoś z gatunku sc-fi, horror
Nie rozumiem. To świat po zagładzie nie jest obrazem rodem z SF, a

zjadanie noworodków itp.

- z horroru? Książki (poza dwoma pierwszymi) z uniwersum Metro 2033 to proste i miejscami nawet emocjonujące przygody, gdzie strzelają seriami, a trup ściele się gęsto. O coś takiego ci chodzi? Zawsze możesz zajrzeć na stronę i poczytać/posłuchać, czy ci przypasuje. A jak nie zmogłeś Bastionu, to i MW lepiej nie ruszaj. :) Spróbuj jeszcze z Głową Kasandry Marka Baranieckiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem

W drodze brakowało mi jakiegoś elementu nierealnego, w końcu jestem typowym fanem fantastyki, lubię klimat tajemniczości w książkach, które opisują bliskie nam czasy, np właśnie takie Metro 2033, książka była rzeczywiście nieco młodzieżowa i prosta, ale fajnie się czytało.

Najważniejszy oczywiście jest klimat wylewający się ze stron, czegoś takiego poszukuje, ale na jakąkolwiek naprawdę dobrą książkę w realiach postapo narzekać broń cie panie boże nie będę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postapo kojarzy mi się z serią S.T.A.L.K.E.R., o której na pewno słyszałeś. Tak więc Piknik na skraju drogi, czyli to, od czego wszystko się zaczęło, oraz Ołowiany świt - książka wydana bodajże w tamtym miesiącu, polski autor, cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli chcesz poczytać o nich nieco więcej zapraszam tutaj i tutaj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie warto. "Gra Endera" jest niestety typową powieścią dla młodszej młodzieży, toteż żadnych głębszych myśli tam nie uświadczysz. "Mówca umarłych", i (a może przede wszystkim) "Ksenocyd" poruszają już tematykę znacznie dojrzalszą - czym jest świadomość, gdzie biegnie granica między walką o przetrwanie a unicestwianiem obcego gatunku dla samego unicestwienia, problemy życia małżeńskiego, konsekwencje przyjmowania na siłę zastanych wzorców kulturowych, niemożność pełnego porozumienia bez analizy uwarunkowań psycho-fizycznych itd. Sama akcja też jest bardzo wartka, i łatwo przykuwa uwagę. Można powiedzieć, że cykl dojrzewa wraz z Enderem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie. Ostatnio mam chęć poczytania Pratchetta, którego wielkim entuzjastą nie byłem (i wciąż nie jestem). Przeczytałem Straż! Straż!, Muzyka dusz, Mort i Straż Nocna. Nie mam jednak na tyle czasu by czytać wszystkie książki ze Świata Dysku po kolei, więc mam nadzieję, że wskażecie mi te najlepsze z najlepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonir: zależy jakich bohaterów polubiłeś, jeżeli Śmierć (mort i muzyka) to Wiedźmikołaj, Kosiarz i Złodziej Czasu

Straż (Vimes marchewa i inni) to Zbrojni i Na glinianych nogach (+ dużo słabsze Niuch, piąty elefant, Łups)

Ogólnie to polecam Wiedźmikołaja i Kosiarza, wspaniałe książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pewnego kryminału:

Głównym bohaterem był jakiś policjant, co prowadził sprawę kości znalezionych na jakimś wzgórzu. Pomagała mu pewna dziewczyna, co się potem chyba zabija, a bodajże świadek popełnił samobójstwo. Nic więcej nie pamiętam.

Aha, jest jeszcze inny kryminał:

Jest tam morderca, co na początku zabijał w sylwester czy Boże Narodzenie. Nic więcej nie pamiętam. :P

Obie książki były we fragmentach jakiegoś zbioru, co kiedyś moja mama wypożyczała. Proszę o pomoc. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować Malazańskiej Księgai Poległych? (swoją drogą ale ja Wam tu często truje :D) Bo opinie są bardzo rozbieżne. A cena tych książek jest zabójcza więc wole nie ryzykować. Pomyślałem o niej ponieważ dwa inne cykle stawinne obok niej średnio mi sie spodobały. Gra o tron pomimo że dobrnełem prawie do połowy nie przekonała mnei do siebie. Ja jestem jednak z tych co muszę w fantasy mieć magów fireballe i tak dalej :D. A język jakim pisane są kroniki czrnej kompani jest dla mnie nie do zaakceptowania. Więc krótko warto? I czy ogrody księżyca są w miare zamknięte? Czy "urywają się w połowie zdania"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat poświęcony serii i tam masz opinie. Co to zmieni, że ktoś tutaj napisze "warto" lub "nie warto"? "Ogrody księżyca" rzucają cię na głęboką wodę, nie wiesz, o co chodzi, masz wrażenie, że zacząłeś czytać od połowy. Nie ma zmiłuj. Ale są fireballe, a nawet o wiele bardziej spektakularne efekty czarów. Językiem dzisiejszego pokolenia internetowego powiedziałbym, że wcześniej w fantasy nie było tak epicko. Proponuję zacząć czytanie od lepszego tomu drugiego, którego akcja i tak rozgrywa się przed tomem pierwszym, w zupełnie innym miejscu świata, w większości z innymi bohaterami. Stanowi ponadto dość niezależną opowieść. Język sprawdź sobie we fragmencie na stronie wydawcy.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabudubida

Tzar, w zamieszczonym przez Ciebie fragmencie masz kilku Podpalaczy (Kalam, Skrzypek) i parę osób z Genabackis (Crokus, Apsalar), którzy poznali się właśnie podczas wydarzeń przedstawionych w pierwszym tomie, znaczy akcja drugiego raczej nie rozpoczyna się wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki o systemie operacyjnym windows xp i 7. Najlepiej by były zawarte w niej jak najwięcej informacji(ale nie typu jak utworzyć folder itp.) coś bardziej zaawansowanego.

Kończe 2 klase technikum, niedługo zaczynam specjalizacje "systemy i sieci komputerowe" więc szukam czegoś co mogło by pomóc, było napisane tak by dało się to przeczytać bez wrażenia, że jest to podręcznik szkolny.

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiałem nad książkami fantasy pokazanymi z perspektywy tych, co zazwyczaj określani są jako źli. Myślałem tak i myślałem i moje przemyślenia zatrzymały się na temacie orków. Wiadomo, że orkowie są określani różnie: wg Tolkiena to niewysokie pokraczne i brzydkie stworki, które nienawidzą światła, ale już w serii The Elder Scrolls (wiem, że to nie książka, ale to jako pierwsze przyszło mi do głowy) orkowie są przedstawieni jako waleczny, honorowy i odważny lud.

Przechodząc do sedna to czy istnieją jakieś dobre i porządne książki, które przedstawiają losy orków, jako tych walecznych itd? Standardowo do moich wymogów byłoby dobrze gdyby trup ścielił się gęsto i często.

Google mi niby coś tam znalazło, ale wolałbym dostać informacje od kogoś kto przeczytał i potrafi obiektywnie ocenić. Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...