Skocz do zawartości

Polecane posty

Zależy mi głównie na thrillerach/horrorach. Rzadko czytam inne gatunki książek.

Odd Thomas to właśnie takie horrorowate coś. Tylko musisz pamiętać, że książki Koontza zawsze są dosyć lekkie i dość zabawne. Ten pisarz tak ma. Problem w tym, że często są to takie czytadełka na raz, które się szybko zapomina.

Jeśli chcesz naprawdę dobre thrillery, to spróbuj może coś od Toma Clancy'ego? Albo weź sobie "Dzień szakala" Forsytha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Daedroth smile_prosty.gif Czarna Kompania to moi bracia, nawet świętej pamięci Jednooki, bożek Konował i jego Pani biggrin_prosty.gif

To właśnie Czarna Kompania zapoznała mnie z Dark Fantasy,i mimo że zdobycie wszystkich części zajęło mi ponad rok to mam już ją przeczytaną i szukam czegoś podobnego. Zabieram się właśnie za Imperium Grozy, ale jak na złość w okolicy nie ma pierwszej części... Swoją drogą Cykl o Czarnej Kompanii gorąco polecam!

Drogi Ekspercie (Ekspert nie znający Dark Fantasy? tongue_prosty.gif), chodzi mi o mroczną fantastykę, aby nie było wszystko gładziutko cukierkowo, aby czytelnik zżywał się z bohaterami, a oni nagle ginęli. np. w Cyklu o Czarnej Kompanii, w ostatniej książce

zostało tylko dwoje bohaterów z pierwszej części.

Aby był klimat grozy itp. Długo by wymieniać.

Spoiler!

Edytowano przez Slovotsky
dopisek moderatora [Yoshi]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo się wczułem w klimat Czarnej Kompanii i szczerze mógłbym ją polecić. Ale już to znasz, więc wspomne, że bardzo często można się spotkać z pozytywnymi opiniami nt. Malazańskiej Księgi Poległych. Jej autor sam o ile dobrze się orientuje potwierdził, że właśnie Czarną Kompanią się wzorował. Sam Malazańskiej nie czytałem, ale zapewne na nią też przyjdzie czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ekspert nie znający Dark Fantasy?
Ależ znający. Ale jak widać, każdy ma swoje dark fantasy: ktoś wymieni Lovecrafta, inni Barkera, jeszcze inni Wywiad z wampirem zaliczą, a tu proszę, dla Ciebie dark fantasy to takie, w którym nie jest kolorowo i umierają postacie. W Pieśni Lodu i Ognia Martina umiera ich sporo (jest tu nawet poświęcony temu flejmik), popieram też Malazańską propozycję Pawcia (dobrze się zaopatrzyć, zanim znowu znikną z rynku), polecam powieści Joego Abercrombie'ego i R. Scotta Bakkera, a z polskich autorów Feliksa W. Kresa (nie będzie głupio zacząć np. od Króla Bezmiarów).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam thrillerów zahaczających o kryminał. Głównie dla dziadka, który szuka czegoś dobrego, ale niestety nie powiem co już czytał, bo sam do tytułów dużej wagi nie przywiązuje. Polecicie coś dobrego? Najlepiej jakieś grubsze jeśli są, bo dziadunio czyta szybko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elesshar

Ja ci polecę książki o Jacku Reacherze Lee Childa, dziadkowi się spodoba. Są naprawdę świetne do tego główny bohater, to prawdziwy twardziel. Takie połączenie Bonda z Rambo, bardzo niebezpieczna mieszanka ;) Do tego możesz zobaczyć książki Jean Christophe Grange'a ostatnio czytałem Purpurowe Rzeki i był to całkiem niezły Thriller. Teraz na oku mam inne książki tego autora, na przykład Zmiłuj się. Jeszcze warto przeczytać książki o Hannibalu Lecterze tym bardziej, że całkiem nie dawno książki zostały wznowione przez Albatrosa. To by było na tyle, jeśli chodzi o mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdy empik nie ma dostępnych niektórych książek to zawsze można zamówić przez internet lub osobiście w salonie. Przy odbiorze osobistym nic nie dopłacasz. Sam od jakiegoś czasu zamawiam książki zamiast jeździć i szukać, bo najczęściej się okazuje, że i tak trzeba zamówić.

No, ale to nie jest temat o zamawianiu książek, więc nie będę tu robił spamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję powieści detektywistycznych w stylu L.A. Noire z akcją osadzoną w w latach 30-50-tych XX wieku. Nie pogardzę też dobrym czarnym kryminałem. Czytałem kilka książek Agathy Christie i Raymonda Chandlera, słyszałem, że warto zainteresować się prozą Jamesa Ellroy'a.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję powieści detektywistycznych w stylu L.A. Noire z akcją osadzoną w w latach 30-50-tych XX wieku. Nie pogardzę też dobrym czarnym kryminałem
To LA Noire nie jest czarnym kryminałem? :) O Ellroyu dobrze słyszałeś, propozycję Pezeta też popieram. Jest Ross Macdonald i jego seria o Lewie Archerze (pierwsza powieść to "Ruchomy cel") i Mickey Spillane z powieściami o Mike'u Hammerze. Również sporo tytułów ze skandynawskiej fali kryminałów podchodzi pod takie współczesne noir (np. seria o Harrym Hole'u autorstwa Jo Nesbo). Chyba że interesuje cię tylko setting amerykański.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...