Skocz do zawartości

Polecane posty

Pawcio, zainteresuj się książkami Joego Abercrombiego.

Szymon, poza przychyleniem się do propozycji 47, z cyberpunkowych klimatów polecam Neuromancera i inne książki Williama Gibsona, ale jak chcesz dosłownie walkę z łamiącą prawa obywatela władzą, to sięgnij po Małego brata Cory'ego Doctorowa.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że bardzo rzadko czytuje kryminały i literature sensacyjną nie mam za dużej wiedzy o ciekawych tytułach z tego gatunku. Więc tak poszukuje jakiegoś dobrego thrillera, kryminału. Może być brutalny ale przede wszystkim zależy mi na tym by był nieprzewidywalny no i wciągający. Drugi aspekt na którym mi zależy: nie chce by był to cykl czy coś podobnego najlepiej jedna książka z oddzielną historią, ewentualnie coś nie mającego 10 tomów. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co już czytałeś, ale ze swojej strony mogę polecić cykl Baldacciego "Klub Wielbłądów"- składa się bodaj z 5 części ja czytałem pierwsze 4 i było to całkiem fajne. Z książek pojedynczych mogę polecić książki Ludluma jak "Testament Matarese'a" oraz "Mozaika Parsifala".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon - fantasy bez magii? Znasz jakieś w ogóle? ;)

szukam książki(najlepiej serii) fantasy w brutalnym świecie(bardziej niż wiedźmin)
No, to pewnie zakochasz się w powieściach Feliksa W. Kresa z cyklu Księga całości. Tam nie ma litości ani szlachetnych rycerzy. Tak się składa, że mam parę z tych książek. Szczegóły w sygnaturce. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Opowieści..." to na chwilę obecną nie pomogę, bo jeszcze się do niej nie zabieram, ale z komentarzy mojego kolegi mogę stwierdzić, że ingerencja bogów w książce jest dosyć mocnym podkreśleniem fantastyki. :)

Ale jak już ktoś wcześniej wspomniał to "Pieśń lodu i ognia" byłaby w sam raz. Jedyna część fantasy jaka się tam znajduje (przynajmniej do momentu, w którym jestem) to 3 smoki i Inni - coś na wzór nieumarłych. Cała reszta to intrygi, pojedynki, bitwy i strategia, a do tego dochodzi świetna fabuła, która wprawdzie czasem zwalnia, ale potem nadrabia wolne tempo szybkim zwrotek akcji i potrafi wciągnąć na długie godziny.

Edytowano przez Pawcio334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czytam książkę równolegle z odcinkami serialu, więc porównując wiele szczegółów jest zmienionych w serialu. Ogólny zarys jest taki sam, ale niektóre kwestie wypowiadają inne osoby lub mają zupełnie inny charakter wypowiedzi. Niektórych wątków nie ma w serialu, a niektórych w książce, więc sądzę, że serial wcale nie psuje radości z czytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał może ktoś książki Raymonda Feista z uniwersum Midkemii i Kelewan ? Warto ? Jaki to typ fantasy ? Do jakiego innego cyklu jest podobny. Jak dobre to prosił bym kogoś podanie chronologicznej ( wg uniwersum ) kolejności czytania. Z góry dziekuję za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję fantastyki podobnej do serii gier "Gothic". O co mi chodzi ? Już mówię. Chodzi mi o taki mroczny klimacik. Fabuła nie musi być skomplikowana, ale nie pogardzę w takim wypadku. I koniecznie chciałbym, żeby była jakaś tajemnica, najlepiej mroczna, do rozwiązania. Bardzo mi się podobało Metro 2033, bo klimat miał boski, ale brakowało mi jakiejś takiej fabularnej tajemnicy do rozwiązania. Zastanawiam się nad sagą Hyperion albo "Gra Endera" ale moglibyście mi polecić coś jeszcze. Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "Banita" to jest połączony z "Bohun" i "Zborowski" czy to są osobne książki?

Są to zupełnie niezwiązane ze sobą książki. Ale uprzedzam, Banita to według mnie najsłabsza książka Komudy ze wszystkich, jakie napisał. Zamiast tego polecam Diabła Łańcuckiego, jest o wiele lepszy, dłuższy i ciekawszy. Bohun też jest niezły, a od Zborowskiego lepsza jest Czarna Szabla.

Edytowano przez MrYoshi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...