Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzięki za zainteresowanie :)

Co do Sci-Fi to określę to bardziej szczegółowo - Lem mi się nie spodobał, bo lubię bardziej współczesne Sci-Fi. Przecież kiedyś autorzy inaczej wyobrażali sobie przyszłość, a Sci-Fi dzieje się przeważnie w przyszłości (lecz nie zawsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy skoro nie lubisz Lema, ta ksiażka przypadnie Ci do gustu, ale... Dla fanów mixu s-f z filozofią, polecam Pasożyty umysłu Wilsona Colina. Jak opisuje biblionetka.pl :"Colin Wilson, autor światowego bestselleru ?Outsider?, w mistrzowski sposób połączył mroczną fantazję H.P. Lovecrafta, siłę perswazji H.G. Wellsa i swą oryginalną interpretację dziejów ludzkości.

Akcja - walka Austina wraz z grupą uczonych z zagadkowymi istotami zamieszkującymi... umysły ludzkie

Metoda walki - fenomenologia Husserla i...

Cel walki - wyzwolenie ludzkości spod władzy pasożytów i osiągnięcie nadczłowieczeństwa." Całkiem zgrabnie napisana książczyna :) Mnie wciągnęła.

(Oke- po zwróceniu uwagi poprawiam się. Już myślałam, że nie wstawiłam posta.

Edytowano przez Zolza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni jadę na wakację i prosiłbym was o polecenie mi jakiś dobrych książek. Nigdy nie czytałem Kinga, a jego ksiażki są podobno świetne, od której miałbym zacząć? Co także myślicie o takich tytułach jak: Hyperion, Lot nad kukułczym gniazdem, Wojna Światów, Mroczny Zbawiciel, Rose Mullder, Betonowy Ogórdek?> Wiem, że jest tego trochę, ale nie musicie mi tu opisywać tychc ksiażęk, prosiłbym o wybranie dwóch, trzech najlepszych, żebym miał co na wakajcach czytać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytałem ,,Czystą Robotę" Fredericka Forsyth'a o chciałbym prosić o polecenie podobnych tytułów. Nie pogardzam również dobrą fantastyką (Saga Wiedźmińska i Tolkienowska ukończona). Może byc też coś od Toma Clancy słyszałem że nawet fajne książki pisze tylko nie wiem od której zacząć. Prosiłbym też by książki nie były zbyt ciężkie (w czytaniu , nie w ilości stron)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czytałem Kinga, a jego ksiażki są podobno świetne, od której miałbym zacząć?

Bardzo ciężko jest polecić Kinga, gdyż większość jego książek zasługuje na uznanie. Podam Ci na moim doświadczeniu :P. Na pewno nie zaczynaj od "Mrocznej połowy", czy "Blaze" - mogą Cię zniechęcić. Sam zacząłem od "Podpalaczki". Książka ta była na tyle skuteczna, że zacząłem sięgać po dalsze powieści Kinga. "Wielki marsz" również jest wspaniały. Ale chyba najlepszą książką na wakacje byłaby "Pokochała Toma Gordona". Dzieje się w czerwcu, w lesie, nie jest jakąś książką na myślenie, więc myślę, iż na zrelaksowanie jest w sam raz. Tu zresztą masz moja receznję "Pokochała Toma Gordona" ---> http://forum.cdaction.pl/Pokochala-Toma-Go...ing-t41751.html Co prawda większość osób uważa, że jest to jedna z najsłabszych książek Kinga, ale... poczytaj recenzje :happy:

Co także myślicie o takich tytułach jak: [...] Wojna Światów,[...]

Wspaniała książka, zwłaszcza kiedy pomyśli się, że była pisana w XIX w. Ale na wakacje raczej się nie nadaje; nie te klimaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Czekam ciągle na opinie innych użytkowników. :happy: A co do Wojny Światów, to jeszcze pomyśle, gdyż mój kumpel bardzo, a to bardzo ją poleca.

Stary, "Wojna światów" Wellsa to cieniutka (w sensie objętościowym oczywiście) książeczka jest. Przeczytasz ją między obiadem a kolacją. ;) Polecam również "Wehikuł czasu" tego samego autora.

Co do Kinga, to wcześniej już zachwalałem jego opowiadania. Żeby się nie powtarzać, w poście #38 masz rozwinięcie mojej wypowiedzi.

"Betonowy ogród", hmm? Sam jako nastolatek czytałem ją w upalny wakacyjny dzień i zawsze z wakacjami będzie mi się ta powieść kojarzyć. Uważam, że warto, choć nie jest to pozycja rozrywkowa.

Jeszcze żeby dodać coś od siebie, proponuję ci przeczytać "Władcę much" Williama Goldinga. Dostaniesz to w każdej bibliotece. Opowiada historię grupy chłopców, ktorzy rozbijają się na bezludnej wyspie i tworzą tam miniaturowe społeczeństwo na wzór świata dorosłych.

Książka nie pozostawi cię obojętnym i zmusi do rozważań. Pomyśleć, że ten utwór polecił mi kiedyś Ted Brautigan - fikcyjna postać stworzona przez Stephena Kinga. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A czy ktoś przeczytał może całą "Trylogię Czarnego Maga", na którą składają się:

  • Gildia Magów

Nowicjuszka

Wielki Mistrz

?

Zastanawiam się nad zakupem całego pakietu, ale nie wiem czego się spodziewać po Trudi'm Canavan'ie.

Z góry dzięki za opinie,

Pozdrawiam

Edytowano przez mack00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś wypożyczyć książke Skazani na Shawshank Stephena Kinga,ale niestety cudowna miejska biblioteka tej książki nie posiadała więc wypożyczyłem inna książke tego samego autora pt.Desperacja.Stąd moje pytania do ludzi którzy przeczytali tą książke:Jakie mieliście odczucia,wciągneła was,jak mniej więcej wyglądał historia i takie tam.Ogólnie czy książka jest godna polecenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- jak niemal każda inna powieść Kinga, da się ją przeczytać nie zauważając nawet kiedy. Technicznie świetna, klimatyczna, ale... Myślę, że w jego bibliografii nie mieści się w pierwszej dziesiątce. Jak dla niego- średnia. Ale i tak wciąga, warto przeczytać.

Chociaż to zawsze rzecz gustu.

A historia, jaką przedstawia... Nie ma nigdzie recenzji? Desperacja to nazwa miasteczka gdzieś na pustkowiach ;) Gdy zjawiają się tam bohaterowie- miasteczko jest wyludnione, jedynym żyjącym jest zbzikowany policjant. Oni muszą mu uciec. To początek, wiec więcej nie zdradzam :P

Edytowano przez Zolza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o "Desperacji" istnieje --> http://forum.cdaction.pl/Stephen-King-Desperacja-t39254.html Chyba w tym temacie będzie się lepiej rozmawiało :cool:

Jak już jesteśmy przy Kingu... Który zbiór opowiadań polecilibyście na początek? Przeczytałem kilka jego powieści, a teraz naszła mnie ochota na opowiadania :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który zbiór? Właściwie to wszystkie są świetne. Idź do biblioteki i weź co mają. ;)

Kiedy dobrych parę lat temu zaczynałem przygodę z Kingiem, pierwszym zbiorem jego opowiadań za jaki się wziąłem były "Serca Atlantydów". Jest to pięć mniej lub bardziej powiązanych ze sobą opowieści z akcją dziejącą się na przestrzeni jakichś czterdziestu lat. Jest (jakże typowe u Kinga) prowincjonalne miasteczko, jest też o wojnie w Wietnamie. W sam raz na gorące dni.

Na koniec dodam, że postaci Bobby'ego chyba nigdy nie zapomnę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomoslav -> Skazani na Shawshank jest naprawdę niezłe, a jeśli spodobał ci się film, to musisz przeczytać książkę, bo klimat nawet lepszy i kilka rzeczy w filmie (jak zwykle) pominęli. Ale zgadzam się z Zolzą, jest kilka lepszych pozycji od tego autora.

Niedawno przeczytałem 'Malowanego Człowieka'. Kolego mi go pożyczył i z braku ciekawszego zajęcia zabrałem się do czytania, spodziewając się kolejnej nudnawej książki fantasty, trącącej patosem i pełnej bohaterów (a nawet Bohaterów :P). :mage:

Początek tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu, ale... Im dalej w las tym bardziej, naciągany nieco, świat mnie wciągał, a sztampowi trochę, bohaterowie budzili moją sympatię i ani się obejrzałem, kiedy skończyłem tę pozycję, i odkryłem, że niecierpliwie wyczekuję następnej części. Z czystym sumieniem mogę polecić ją wszystkim, którzy lubią klimat fantasy, ale zbiera im się na wymioty, gdy widzą Drizzta, czy innego sztywniackiego bohatera z Wybrzeża Mieczy. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś przeczytał może całą "Trylogię Czarnego Maga", na którą składają się:

  • Gildia Magów

Nowicjuszka

Wielki Mistrz

?

Zastanawiam się nad zakupem całego pakietu, ale nie wiem czego się spodziewać po Trudi'm Canavan'ie.

Co prawda nie przeczytałem, ale słyszałem w empiku opinię na temat tych książek. Stałem tyłem do tych książek; za mną podeszły jakieś dwie kobiety i jedna polecała to drugiej. Używała przy tym wielu dziwnych wyrazów, ale wyłapałem taki jak np: 'Genialne książki, mówię Ci!'. A po drugie, zawsze to lepiej samemu sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie trochę z innej beczki. Mianowicie - czytał ktoś jakąkolwiek książkę ze świata 'Warcraft'? Bo ostatnio moje zainteresowanie tym światem znowu odżyło i aż wstyd, że nie czytałem jeszcze żadnej z Warcraftowych pozycji... Polecacie? Którą mam kupić (jeżeli chodzi o mnie, to nienawidzę pożyczać książek - o wiele bardziej wolę je kolekcjonować i mieć całkowicie na własność ^^)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMU polecacie? Trzeba podać nick osoby. Bo ten temat służy polecaniu książek konkretnym osobom, które się o to zapytają, a nie nieokreślonemu ogółowi. Jeśli chcecie napisać coś o książce, którą przeczytaliście - zapraszam do zakładania tematów dotyczących poszczególnych książek.

A tutaj robimy tak:

@ nick osoby - piszemy co i dlaczego polecamy. Można dorzucić link do istniejącego w tym dziale tematu o danej książce.

Parę postów zostało "znikniętych", bo łamały założenia tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie trochę z innej beczki. Mianowicie - czytał ktoś jakąkolwiek książkę ze świata 'Warcraft'? Bo ostatnio moje zainteresowanie tym światem znowu odżyło i aż wstyd, że nie czytałem jeszcze żadnej z Warcraftowych pozycji... Polecacie? Którą mam kupić (jeżeli chodzi o mnie, to nienawidzę pożyczać książek - o wiele bardziej wolę je kolekcjonować i mieć całkowicie na własność ^^)?

Wszystkie prócz "World of Warcraft" są świetne! Polecam z całego serca :D Naprawdę kawał dobrej roboty (szczególnie te pisane przez Richarda A. Knaaka. Teraz w tłumaczeniu są kolejne części na które niecierpliwie czekam.

Wszystkie tytuły w kolejności:

Dzień Smoka (świetna - o magu Rhoninie, który towarzyszy nam tutaj i przez całą trylogię)

Władca Klanów (również świetna - o Thrallu)

Ostatni Strażnik (jak dla mnie średnia, choć warta przeczytania. Również o Magu, ale nie pamiętam jego imienia ;P Występuje w niej znany chyba wszystkim faną Warcrafta Medivh)

Trylogia autorstwa A. Knaaka:

Studnia Wieczności

Dusza Demona

Rozbicie

Z trylogii nie polecę niczego - wszystkie są dobre i wszystkie TRZEBA przeczytać :D

Do tego jest jedna książka World of Warcraft - Krąg Nienawiści. Ale wg. mnie jest słaba i można ją sobie darować, ew. zostawić na później.

A co do Trylogii Czarnego Maga - czytam właśnie pierwszą księgę, jestem mniej więcej w połowie. Przyznam, że póki co książka jest bardzo ciekawa i dobrze napisana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy może mi polecić jakieś książki podobne do :

-Grobowy Zmysł, Grób z niespodzianką - autor:Charlaine Harris

-Kroniki Wardstone (Zemsta Czarownicy, Klątwa z Przyszłości, Tajemnica Starego Mistrza, Wiedźmi Wpisek) - autor :Joseph Delaney

StreetFighter -

podane przez ciebie tytuły można z grubsza określić jako fantastykę młodzieżową. Zaproponuję ci dwa cykle (niestety, oba jeszcze nie zostały ukończone), które może nie są jakoś specjalnie podobne do podanych przez ciebie książek, ale uważam, że powinny się tobie spodobać.

Ewa Białołęcka Kroniki Drugiego Kręgu:

  1. "Naznaczeni błękitem" (część 1. i 2.)
  2. "Kamień na szczycie"
  3. "Piołun i miód"
Jest to historia kilkunastoletniego chłopca i grupy jego towarzyszy posiadających niezwykłe zdolności. Opowieść o dorastaniu, przyjaźni i szukaniu własnej drogi w świecie. Są czary, smoki, szkoła magów, sporo humoru sytuacyjnego. Wcale nie takie sztampowe jakby się mogło wydawać. Świetnie się czyta i bardzo wciąga.

Geoffrey Huntington Kruczy Dwór:

  1. "Czarodzieje Skrzydła Nocy"
  2. "Władczyni demonów"
  3. "Krwawy księżyc"
Cykl z pogranicza fantasy i horroru, również bardzo wciągająca lektura. Młody chłopak odkrywa, że nie jest zwyczajnym człowiekiem, ale czarodziejem i członkiem bractwa zwalczającego siły ciemności (skąd my to znamy, co?). No cóż, początek może do najoryginalniejszych nie należy, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z bardzo dobrym cyklem. Autor ma manierę kończenia każdego tomu w taki sposób, że natychmiast musisz sięgnąć po następny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Kingu... Który zbiór opowiadań polecilibyście na początek? Przeczytałem kilka jego powieści, a teraz naszła mnie ochota na opowiadania :happy:

Cóż, jeśli chodzi o mnie to polecam "Wszystko jest względne (Everything's eventual)".

Jest to zbiór 14 opowiadań (jedno, pisane jako "wstęp" do cyklu Mroczna Wieża), dosyć różnorakich.

"1408" -(bardzo dobre opowiadanie IMO) o pisarzu (albo raczej dziennikarzu) postanawiającym spędzić noc w nawiedzonym pokoju hotelowym numer 1408...

"Prosektorium numer cztery" - powiem tyle, że podobało mi się najbardziej, ale nie chce zdradzać najmniejszego ogóliku, bo opowiadanie jest...:)

I wiele, wiele innych (tzn pozostałe dwanaście), które wciągają czytelnika w swój świat (ale nie chce mi się ich opisywać. Za dużo by pisać:D).

Polecam.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Ostatnio nie mam co czytać i zwracam się do Was z prośbą o polecenie mi jakiś dobrych książek s.f. lub fantasy. Mogą być również podobne do "Dzień szakala" lub "Bunt na okręcie". Z góry dzięki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...