Jump to content

Recommended Posts

Z tego co kojarzę, to nie najgorszą opinię mają książki Karen Traviss, których akcja toczy się w uniwersum Gears of War. Jeśli interesują cię Gwiezdne Wojny i gry spod znaku The Old Republic (oba KotORy i TOR) polecam serię The Old Republic: Revan. Niezłe podobno są też książki w uniwersum Mass Effect. W miarę podobał mi się też Hitman: Potępienie.

Nie wszystko z tego czytałem, ale coś kojarzę i z pewnością nie są to tytuły tak złe jak wiele innych.

@RedEvil

A ja się wypowiem o książkach z serii Diablo: Dziedzictwo krwi, Czarna droga i Królestwo cienia (te przeczytałem). I opinię mam iście dziwną.

Nie są to książki wybitne. Nie są zbytnio rozbudowane. Ba, śmiało mogę powiedzieć, że są płytkie, ciężko w nich doszukiwać się jakiegokolwiek kunsztu literackiego, ALE ja się wciągnąłem. Czyta się je lekko i przyjemnie (bynajmniej mi). Co prawda miałem je w ręku kilka lat temu, ale świetnie się przy nich bawiłem, mimo, że jest kilka momentów naprawdę tandetnych. Wniosek? Mogę je polecić. Serio.

Jest utrzymany klimat świata Sanktuarium, ale wydarzenia książkowe, z tego co pamiętam, nie mają pokrycia z wydarzeniami z gry. Co do reszty książek "blizzardowskich", to się nie wypowiem, nie czytałem. Kolega miał styczność z serią Warcrafta i niespecjalnie je polubił.

nie muszą to być typowo bazujące na grach, Gra Metro 2033 powstała chyba na postawie książki?!

Jeśli się nie mylę, to tak. Powieść była pierwsza. Oprócz niej masz jeszcze całkiem sporo książek rozgrywających się w tym uniwersum, ale napisanych przez innych autorów, jak trylogia Diakowa (Do światła, W mrok, Za horyzont), czy polska Dzielnica obiecana od Pawła Majki. Jakiś czas temu wyszedł też darmowy ebook z opowiadaniami.

Trzymając się klimatów postapo wspomnę o Fabrycznej Zonie, i książkach rozgrywających się w uniwersum Stalkera.

Pamiętam że były jeszcze książki związane z Baldur's Gate, ale spotykałem się z raczej mało przychylnymi opiniami.

@ RedEvil

Metro 2033 mogę polecić, ale w tym przypadku to gra powstała na podstawie książki, a nie odwrotnie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Część z was może się nie zgodzić, ale dla mnie książki na podstawie gier to straszne gnioty :P.

Widzę za to, że czytasz fantastykę, więc polski "Pan lodowego ogrodu" będzie jak znalazł.

Dzięki raz jeszcze. Myślałem o książkach z gier, bo chodziło mi bardziej o uniwersum tego, ale czytałem że np Baldur's Gate to gniot, książki Assassina Creed, też nie bardzo, wszystko wygląda jakby kalka gry żywcem przepisana.

Ktoś na forum CDA sprzedawał "Siewca Wiatru" , sprawdziłem dokładnie co to za książka i nie narzekam, że kupiłem.

Mało czytam, jak już to właśnie coś z fantasy, elfy, krasnoludy czy inne uniwersum- mało znam książek; na lubimyczytać.pl to spr opinie i ogólne informacje odnośnie książki zanim zakupię, a poleconą "Bohaterowie umierają" zapewne zakupię oraz z tego co czytam o "Pan lodowego ogrodu" zapewne też mi podejdzie :)

Witam, szukam książek w których wydarzenia historyczne są tłem. Nie chodzi mi o książki typowo historyczne, tylko o fikcyjną opowieść z tłem historycznym. Jakie czasy? Wszelakie, ale najbardziej interesujące byłyby czasy II Wojny Światowej, Rewolucji Francuskiej, Wojny o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. Z góry dzięki.

Sefnir

Wielkie dzięki za polecenie książki, a jeszcze 'większe dzięki' za WarBooka, nie kojarzyłem ich, a mają bardzo ciekawą ofertę.

Poszukuję książki, raczej dość przeciętnej, ale pytam z czystej ciekawości.

gatunek: Kryminał.

streszczenie fabuły: Na początku jakąś kobietę (główną bohaterkę) gwałci kierowca ciężarówki. Ta pod wpływem traumy zostaje zawodowym kilerem. Dalej książka obraca się wokół pościgu jakiegoś detektywa (główny bohater) za tą kobietą. Koniec końców detektyw ją znajduje, ale postanawia nic nie robić.

cecha szczególna: była kiedyś (przed jakimiś świętami) sprzedawana w nietypowym "trójpaku" z "Fabryką oficerów".

BUMP. @Ktokolwiek?

Niejednokrotnie polecano mi już książki Joego Abercrombiego, przeczytałem już dotychczas wydane tomy z cyklu Pierwszego Prawa. Teraz postanowiłem zabrać się za jego osobne opowiadania, czyli: Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie oraz Czerwona Kraina. Czy ktoś, kto je czytał mógłby powiedzieć, która jest najlepiej napisana, zawiera najciekawszą historię lub po prostu od której najlepiej zacząć? Wiem, że nie są powiązane i kolejność nie ma znaczenia, ale ciekaw jestem którą najbardziej warto przeczytać.

Lub jeśli ktoś, coś, gdzieś na forum widział na temat powyższych to prosiłbym o linka :)

@Pawcio334

Najlepiej czytać w kolejności wydawania, czyli tak jak wyliczyłeś. Niby nie są powiązane, ale jak się wgłębić, to tak nie do końca prawda, bo wszystkie są osadzone w tym samym świecie i siłą rzeczy coś tam zdradzają z wcześniejszych powieści (np. zakończenie Pierwszego prawa). Co do tego, która najlepsza, to opinie są podzielone do tego stopnia, że nie da się wskazać jednej. A jeśli masz problem ze zdecydowaniem, od której zacząć, to przeczytaj opisy - mnie to wystarcza. ;)

Witam. Poszukuje książek o tematyce świątacznej, coś zbliżonego do "Darujmy sobie te święta" Grishama. Z góry dzięki za propozycje.

@VirtuS

http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/16525/swiateczne - przejrzyj, na pewno na coś fajnego trafisz. Prywatnie mogę polecić Listy Świętego Mikołaja Tolkiena (tak, tego Tolkiena) - moją ukochaną książkę z wczesnego dzieciństwa. Chyba będą ją sobie musiał przypomnieć, jak spadnie śnieg.aniolek.gif

Rozumiem, że o powieści psychologicznej w stylu "Rage" Kinga ( choć niekoniecznie ) nikt nie słyszał, więc może coś z innej beczki.

Potrzebuję czegoś lekkiego ( w sam raz na nudny wykład ), najlepiej serii felietonów ( humorystycznych), w których poprawność polityczna jest słowem obcym, granice dobrego smaku są zatarte.

PS; Tak czytałem już dzieła Clarksona.

Może ktoś polecić mi jakiś dobry kryminał ???

Myślałem o czymś napisanym przez Jo Nesb?, ale niewiem na co się zdecydować.

@kamill0

Chwytaj za trylogię z Oslo: Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram. Albo dowolną powieść Chandlera o Philipie Marlowe.

@ElectricFuneral

Właśnie skończyłem czytać "Rage" Kinga i (...) Szukam czegoś co opowiada o "odkrywaniu swoich demonów", może samotności...gniewie.
A właściwie to co tam takiego jest, czego nie ma w innych historiach Kinga? Dysfunkcyjne rodziny, patologie, punkt widzenia złoczyńcy itd., itp. Zresztą nie tylko u Kinga. Nawet Grendel Johna Gardnera by się tu załapał - samotność, gniew, wszystko jest.

@kamill0

Od Jo Nesbo czytałem Łowcy Głów i szczerze polecam, bo czytało mi się to szybko i mega przyjemnie. Zachęcam też byś przeczytał sobie Purpurowe Rzeki od Grange Jean Christhophe, świetny kryminał. Bardzo mocny z mnóstwem zagadek i do tego osadzony w śnieżnych Alpach, może widziałeś ekranizację z Jean Reno. Świetny film ale książka podobała mi się bardziej. Jeśli natomiast oglądałeś genialny serial kryminalny Dochodzenie (The Killing), to zachęcam do przeczytania książek od tym samym tytule (Dochodzenie). Słyszałem, że książki są naprawdę świetne i równie dobre jak serial.

Edited by JediMati

@Tzar

Właściwie ciężko mi to wyjaśnić. Chodzi mi o sytuację, gdy człowiek, który wydaje się spokojny, normalny wręcz przeciętny w istocie taki nie jest i pewnego dnia zaczyna mówić i robić to co naprawdę myśli. Przechodząc do meritum szukam powieści psychologicznej, w której bohater udaje kogoś kim nie jest i ukrywa przed światem swoje myśli.....

@up

Może zaleci teraz banałem, ale moim zdaniem ten opis idealnie pasuje do... Zbrodni i kary Dostojewskiego. Owszem, jest to lektura szkolna i klasyk literatury zarówno rosyjskiej, jak i ogólnie psychologicznej, ale jak dla mnie dzieło naprawdę wybitne. Jeśli nie czytałeś, to zacznij jak najszybciej.

Edited by Immi

Hej,

może ktoś z Was ma książki Roberta Gong. Dziś znalazłam jakąś nowość wydawniczą 666 do mroku ale widzę, że wcześniejsze też mam ... To polski pisarz i może warto kupić? Ktoś czytał już jego poprzednie?

Z góry dzięki za opinie.

Witam. Poszukuję książek w klimatach cyberpunku. Przeglądając sieć znalazłem Williama Gibsona, jednakże jego trylogia ciągu jest niedostępna w żadnej z księgarni czy na allegro, zaś po trylogię mostu nie chciałbym sięgać w pierwszej kolejności. Może zdecyduję się na anglojęzycznego Neuromancera, jednakże na początek chciałbym przeczytać coś w ojczystym języku z tego nurtu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. smile_prosty.gif

Edited by Dayux

Polecam gorąco trylogię GAMEDEC. Raz, że cyberpunk, to dodatkowo dość oryginalne związanie świata z grami. A i twistów fabularnych nie brakuje.