Skocz do zawartości

Polecane posty

Luq92, dzisiaj jest niedziela i mam dobry humor, więc jeśli szukasz dobrych książek s-f, to... polecam swoje :). Znam je dobrze, więc wiem, do czego zachęcam ;). To literatura o graczu przyszłości, nie tylko graczu, ale i gamedeku, czyli game detective'ie. Koniec XXII wieku, Warsaw City.

Pierwszy tom ma tytuł "Gamedec: Granica rzeczywistości".

Koniec dobrohumorowej polecanki ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sachar

Jak czytałeś "Ojca Chrzestnego", to poczytaj sobie kontynuację, już innego autora - "Powrót Ojca Chrzestnego" Mark'a Winegardner'a. Wydał już chyba co najmniej 2 tomy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin Przybyłek

Dziękować, dziękować:) Teraz tylko muszę po necie tych książek:) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam:)

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vantage

Przeczytałem te 2 tomy. Szukam czegoś innego. Ale chyba już nie ma.

A może ktoś polecić książkę fantasy, podobną do Wiedźmina czyli - średniowiecze albo chociaż czasy, w których są rycerze, odrobinę magi i oczywiście dużo walk.

Trylogia Husycka przeczytana.

Edytowano przez Sachar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachar, mogę Ci polecić Trylogię Stare Królestwo Gartha Nixa -

pierwsza część jest o dziewczynie, która otrzymała po ojcu "narzędzia", pozwalające jej kontrolować Zmarłych (i robić kilka innych rzeczy, ale to mam nadzieję, że sobie doczytasz;]). Na wieść, że coś złego stało się z jej ojcem, opuszcza szkołę w Ancestierre i wyrusza do Starego Królestwa, by go odnaleźć. Na magię narzekać nie można (Wolna Magia i Magia Kodeksu są zawsze obecne). Co do epoki - w Starym Królestwie panuje późne średniowiecze, a w Ancenstierre masz już samoloty

;) ale powinno Ci się spodobać.

Kolejne tomy to: Lirael i Abhorsen.

ed. wybaczcie za taki zaspoilerowany post^^

Edytowano przez Kathai_Nanjika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Husycka przeczytana.

Dobrze, że napisałeś, bo właśnie miałem ci to polecić. ;)

W takim razie proponuję opowieści o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary. Cykl ma tutaj swój temat:

http://forum.cdaction.pl/Cykl-o-Mordimerze...ara-t40997.html

Zaczyna się "Sługą Bożym", potem są jeszcze trzy tomy. Do książek Sapka podobne klimatem i stylem.

Sam mogę powiedzieć, że tak samo jak w przypadku Wiedźmina, czułem się "swojsko" w świecie Mordimera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś polecić książkę fantasy, podobną do Wiedźmina czyli - średniowiecze albo chociaż czasy, w których są rycerze, odrobinę magi i oczywiście dużo walk.

Ja ze swej strony polecam cykl "Korona Gwiazd" Kate Elliott. 

"Alternatywne średniowiecze". Królowie, książęta (sztuk jeden), miłość, zdrada, bitwy, niemilcy do ścięcia, magia, tajemnica i niemal całkowicie sfeminizowany kościół. Czyta się przyjemnie. Chciało mi się wracać do czytania, choć jeszcze całego cyklu nie przetrawiłem (chyba nie wszystkie tomy zostały do tej pory wydane w polsce). Szkoda.

Edytowano przez velvetShadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś polecić książkę fantasy, podobną do Wiedźmina czyli - średniowiecze albo chociaż czasy, w których są rycerze, odrobinę magi i oczywiście dużo walk.

Sachar, jeśli podobał Ci się Wiedźmin, wybór jest prosty: Artur Baniewicz i jego trylogia o magunie, czyli czarokrążcy, Debrenie z Dumayki. Wydawnicwto SuperNOWA. Baniewicz otwarcie się przyznaje, że zaczął pisać o Debrenie, bo żal mu było, że Wiedźmin się skończył. I faktycznie, czytając o przygodach maguna nie sposób oprzeć się wrażeniu, że poznajemy przygody może nie tego samego bohatera co u Sapkowskiego, bo Debren jest czarodziejem, ale "z pewnością" w tym samym świecie. Baniewicz kładzie duży nacisk na "realność" swojego świata, ekonomię, zależności polityczne. Magia w jego wydaniu jest bardzo "naukowa", niejako realna, a Debren sprawia wrażenie człowieka posiadającego rzetelną wiedzę. Poza tym są świetne zagadki i zaskakujące zakończenia. A motyw z błędnym rycerzem, który "zabija" wiatraki, to jak ze znawstwem wiatrak jest oglądany po zadaniu straszliwego ciosu kopią, jak dyskutują obserwatorzy, czy uderzenie w główną piastę i koło zębate spowodowało zgon czy nie... no, Baniewicz potrafi robić cuda, bo człowiek w pewnym momencie zaczyna "rozumieć", że istotnie, wiatrak jest czymś w rodzaju organizmu i w sumie to niewiele się różni od komara, jak się przyjrzeć z pewnej perspektywy.

Najlepszą rekomendacją jest to, że przygody o Debrenie wydało to samo wydawnictwo, które od lat wydaje Sapkowskiego, czyli SuperNOWA. Jeśli zdecydowali się na hasło: "przeczytałeś Wiedźmina? Poczytaj o czarokrążcy!" (czy jakoś tak ;)), to nie rzucali słów na wiatr :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moglibyscie polecic mi cos z cyklu Gwiezdnych Wojen, to bylbym wdzieczny. Oryginalna trylogie (film) znam na pamiec i uwielbiam, nowsze czesci nie sa zle, IMO, ale wolalbym cos z klimatem czesci IV-VI, o ile takie cos jest. Nie mialem do czynienia z ksiazkami Star Wars, ale chyba jest tego sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raju - łykaj trylogię Thrawna, czyli "Dziedzic Imperium", "Ciemna Strona Mocy" i "Ostatni rozkaz" autorstwa Timothy'ego Zahna. Ja osobiście też lubię książki z Nowej Ery Jedi i cenię je bardziej niż oryginalną trylogię starwarsową, ale zdaję sobie sprawę z tego, że znakomita większość fanów Star Wars mojej opinii nie podziela :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche w necie o ksiazkach, ktore poleciles i trylogie Thrawna musze przeczytac koniecznie, o ile tylko znajde ja do kupienia (mam nadzieje, ze kolega ma-fan fantasy i Gwiezdnych Wojen ;)). Dluga jakos mniej mnie zainteresowala, ale mysle, ze tez zobacze "z czym to sie je" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Pólnocnej Granicy i Królu Bezmiarów Feliksa Kresa? Warto kupić? Będzie się chciało do nich kiedyś wrócić (vide Wiedźmin), czy po przeczytaniu od razu o nich zapomnę (vide Malowany Człowiek)?

Black Ravenie, jeśli chodzi o Kresa, nie czytałem go, ale czytałem recenzje, zarówno te stare (jeszcze w Świecie Gier Komputerowych), jak i świeże, na przykład w portalu Tawerna. Wszystkie są świetne. Więc pewnie warto :). Generalnie czytanie recezji ma jakiś sens ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś lekkostrawną książke z gatunku sf/fantasy?

EDIT: Wszystkie Tolkiena, Sapkowskiego, Rowling czy Lewisa już mam za sobą więc to odpada ;]

Ja osobiście polecam Piskorskiego. Poczytaj Zadrę, albo Opowieść Piasków, nie zawiedziesz się moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś lekkostrawną książke z gatunku sf/fantasy?

Trylogię Stare Królestwo Gartha Nixa - pierwsza część jest o dziewczynie, która otrzymała po ojcu "narzędzia", pozwalające jej kontrolować Zmarłych (i robić kilka innych rzeczy, ale to mam nadzieję, że sobie doczytasz;]). Na wieść, że coś złego stało się z jej ojcem, opuszcza szkołę w Ancestierre i wyrusza do Starego Królestwa, by go odnaleźć. Na magię narzekać nie można (Wolna Magia i Magia Kodeksu są zawsze obecne). Co do epoki - w Starym Królestwie panuje późne średniowiecze, a w Ancenstierre masz już samoloty ;) ale powinno Ci się spodobać. Kolejne tomy to: Lirael i Abhorsen.
Jak już wcześniej pisałam, polecam Nixa. Jego książki czyta się szybko, nie nudzą, po prostu kawał dobrej fantastyki.

Poleciłabym też Obrońców Królestwa, ewentualnie Siewcę Wiatru (co tam dorwiesz ;)), Mai Lidii Kossakowskiej. Dalej mamy zbiór opowiadań Tkacz Iluzji Ewy Białołęckiej, jeśli Ci się spodoba, możesz sięgnąć po kolejne książki z tego cyklu (Kroniki Drugiego Kręgu).

Ursula LeGuin - Lewa ręka ciemności - taki science fiction, chociaż nie uświadczysz tutaj jakichś skomplikowanych opisów maszyn, urządzeń czy technik, to ciekawych pomysłów tam nie brakuje. No i jednak bardziej podobał mi się Czarnoksiężnik z Archipelagu z cyklu Ziemiomorze, za co radzę najpierw się zabrać. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, poczytałem troche recenzje o waszych propozycjach (nie lubie kupowac w ciemno) i wybrałem sobię 3 (sądzę, że dość smakowite lekturki ;]):

- Siewca Wiatru

- Opowieść Piasków

No i później tym Jakubem Wedrowyczem też się z pewnością zainteresuje :]

Jeszcze raz dzięki.

Jak coś to dalej czekam na proponowane lekkie lekturki gdyż czytam dość szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Pólnocnej Granicy i Królu Bezmiarów Feliksa Kresa? Warto kupić? Będzie się chciało do nich kiedyś wrócić (vide Wiedźmin), czy po przeczytaniu od razu o nich zapomnę (vide Malowany Człowiek)?

Ja kupiłem Północną Granicę i nie żałuję. Ciekawy świat, ciekawi bohaterowie z krwi i kości, a do tego nietypowy przeciwnik. A gdy dodać do tego jeszcze odpowiedni klimat i język, to już w ogóle robi się ciekawie. Zresztą czytałem też cały cykl Piekło i szpada tego samego autora i też mogę z całego serca polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Siewcy Wiatru - w pelni popieram kolege - juz od poczatku ksiazki ilosc akcji jest niesamowita

(poczatkowa bitwa)

, calosc jest bardzo wciagajaca i lekko napisana.

Jeszcze co do Pilipiuka - zbiory opowiadan z doktorem Skórzewskim (2586 Krokow, Czerwona Goraczka i Rzeznik Drzew) czyta sie bardzo lekko, mozna nawet w miedzyczasie czytac inne ksiazki (przetestowane ;)). Polecam rowniez Operacje Dzien Wskrzeszenia - lektura tak lekka (mimo, ze ma prawie 500 stron), ze przeczytalem ją w jeden wieczor (i noc :P).

Pan Lodowego Ogrodu (Grzedowicz) rowniez jest lektura bardzo ciekawa i w miare lekka, kiedy juz przeczytasz te, ktore zaplanowales i wyzej wymienione przeze mnie (jesli sie na nie skusisz ;)), to polecam :)

Nigdziebądź (Gaiman) - ciekawa (mimo, ze niektore momenty sa slabsze, niz calosc), pisana lekkim jezykiem, bardzo wciagajaca ksiazka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnimi czasy zacząłem czytać powieści szpiegowskie. Niedawno skończyłem "Fałszerza" (Forsyth to potrafi namieszać...). Z googli dowiedziałem się, że jak thrillery szpiegowskie to i John le Carré. Chciałem więc teraz przeczytać coś autorstwa tego pana, lecz nie wiem od czego zacząć. Nie wiem, które książki są seriami, mają wspólnych bohaterów i są powiązane fabularnie. Nie wiem także czy jakieś powieści Johna są godne pominięcia (w co wątpię). Tak więc proszę o małą podpowiedź.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem niedawno swoją pierwszą książkę fantasy czyli rodzimego Wiedźmina

co z tego nurtu możecie mi polecić

głównie interesuje mnie fantasy, magia, średniowiecze itp

jestem fanem opowieści o królu Arturze i Merlinie wiec i tytuły poruszające ten temat są mile widziane

proszę o propozycje książek z krótkim opisem dlaczego akurat ta

bardzo dziękuję za każda mądrą wypowiedź :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zafascynowany grą Assasyns Creed chciał znaleźć książke o skrytobójcach,czy innych tam Asasynach(ogólnie ja się za dobrze w temacie nie czuję,raczej czytam książki Si-Fi.).Pisał na wielu forach jednak za bardzo mu nie pomogli.Polecałem mu forum CD-A,ale on mówił,że to forum o grach i nie chciał na tym forum pisac,więc pisze w jego imieniu.Chcę go przekonac do forum CD-A więc w miarę możliwosci piszcie jak najwiecej.

MSaint>>>połączyłem tematy, nie ma sensu tworzyć osobnego do polecania książek o skrytobójcach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molo22 -

świetna jest książka "Asasyni. Dzieje tajemnej sekty muzułmańskiej" W. B. Bartletta. Problem w tym, że trudno ją dostać. Mimo wszystko polecam, może koledze uda się jakoś to zdobyć.

Przychodzą mi jeszcze do głowy "Templariusze i Asasyni" Jamesa Wassermana. Autor opisuje tło historyczne oraz zwyczaje i wzajemne stosunki obu zakonów. Niestety, książka ta nie zebrała zbyt pochlebnych recenzji. Plusem jest jej dostępność. Na bezrybiu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackWings

Spróbuj przeczytać serię przygów inkwizytora Mordimera Madderdina autorstwa Jacka Piekary. Kumpel jest nią zafascynowany, ja również przyjemnie spędziłem przy nich czas. Poza tym, ja też przeczytałem je bezpośrednio po "Wiedźminie"

Seria składa się z następujących książek:

"Sługa Boży"

"Młot na czarownice"

"Miecz Aniołów"

"Łowcy dusz"

Nie wiem jak jest z dwoma tomami książek pt. "Płomień i krzyż", gdyż najzwyczajniej w świecie nie miałem jeszcze okazji, żeby się z nimi zapoznać :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...