Skocz do zawartości

Polecane posty

No widocznie wykupiono cały nakład. Pozostaje ci obserwować księgarnie internetowe (może jakiś dodruk kiedyś będzie) i aukcje.

Domyśliłem się :P ale chodzi mi o to, że tytuł śledzę od dłuższego czasu i naprawdę regularnie szukam i cicho sza. Mam nadzieję, że go w końcu wznowią. 

@seba

Wow, to już chyba ze trzy wydania były i wszystkie wyprzedane. Jeśli nie jest przeszkodą język angielski, to autor na swojej stronie udostępnia e-booka za darmo.

Ja polecam ksiażke Być Jak Putin dużo wnisie w nasze życie aby byc twardym kolesiem i skutecznym. Można naprawde wiele nauczyc sie w życiu codziennym

Edytowano przez pentasmz

Dnia ‎11‎.‎06‎.‎2017 o 20:16, Tzar napisał:

Co ciekawe, ostatnio ruszyło się coś wśród polskich autorów. Rebis wydał m.in. "Niebiańskie pastwiska" Pawła Majki

Koniec końców kupiłem i przeczytałem. Męczyłem trochę, ale książka okazałą się interesująca i dość specyficzna.

A teraz inna sprawa.

Poszukuję jakiś książek dotyczących mitów, legend, wierzeń irlandzkich, szkockich czy angielskich. Najlepiej po polsku, bo wtedy będzie mi łatwiej je dorwać w sklepie, ale od biedy anglojęzyczne pozycje też mogą być. Poleci coś ktoś?

19 hours ago, Sefnir said:

Poszukuję jakiś książek

Jakichś. Idź i nie grzesz więcej.

Najprawdopodobniej chodzi Ci o mitologię celtycką, ale niestety, niewiele się z niej zachowało, co zresztą widać w popkulturze. A właściwie nie widać. ;) W porównaniu z mitami greckimi czy germańskimi to tyle co nic. Kiedyś sam szukałem i trafiłem na taką małą książeczkę Jerzego Gąssowskiego pt. "Mitologia Celtów". Znajdziesz w pobliskiej bibliotece albo na allegro za kilka zł. Tylko, jak to mawiają potomkowie Celtów, don't get your hopes up. Poza tym jest jeszcze kilka książek w serii wydawnictwa Armoryka, ale żadnej nie czytałem.

Znacie może jakieś książki psychologiczne/samorozwój itd.?

Typu

Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie

Odrodzenie Feniksa - Nikodem Marszałek

Hej wszystkim!

Głupio mi podpinać się pod temat, ale nie chciałem zaśmiecać forum nowym, a jako, że ten głosi "Poszukuję książki..." postanowiłem poprosić o pomoc tutaj. :)
A mianowicie: mój kolega jest zapalonym podróżnikiem. Zwiedził pół świata, był na niemal wszystkich kontynentach, odwiedził liczne kraje i państwa. Niedługo ma urodziny i chciałbym sprezentować mu jakąś dobrą książkę podróżniczo-przygodową (zamiast jakiegoś przewodnika :/). Niestety, nie mam rozeznania w tej tematyce literackiej, nie interesuje mnie ona, aż tak bardzo. Po bardzo słabym research'u zdobyłem na razie nazwiska dwóch autorów (bez wskazania konkretnego tytułu), których twórczość mogłaby zainteresować mojego kolegę - Arkady Fiedler i Alfred Szklarski. Oczywiście, książka nie musi być tylko spod pióra tych dwóch panów - jeśli znacie inne, zamieniam się w słuch. :) 
Będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie propozycję tytułów i podpowiedzi. :)  

Czołem,

Proponowałbym autorów takowych:

- Kapuściński

- Cejrowski

- Uryn

- Halik

- Kruszona

Pozdrawiam

@whitepawn5gdybyś chciał coś bardziej nietuzinkowego, to polecam Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian.

Wspaniała książka w formie fabularyzowanych reportażów, która zmusza do refleksji, a jednocześnie doskonale bawi.

• Upvote 1

@Siekla @47 Dzięki za propozycje. Wydają się interesujące, ale te książki są w formie dokumentu, czy "pamiętnika z podróży", mi z kolei zależy na czymś w rodzaju "Hrabiego Monte Christo" czy "Robinsona Crusoe". Nie musi być to tytuł oparty na faktach, ale żeby zawierał w sobie elementy podróży i przygody. :)

@Tzar

Mój kolega ma 30 lat, nie był jeszcze w obu Amerykach i Azji. Obecnie chciałby zwiedzić ten drugi kontynent, a mianowicie Chiny i Japonię (dokładniej Tokio), ze zdecydowanie większym naciskiem na Japonię. :)

Oczywiście książka NIE MUSI koniecznie być związana z Krajem Kwitnącej Wiśni. Najbardziej zależy mi, żeby była to historia przygodowa, przy okazji ich tłem mogą być ciekawe lokacje świata.

Edytowano przez whitepawn5
sprecyzowanie wypowiedzi

@whitepawn5

W takim razie zapraszam do Indii. Shantaram, mocno koloryzowana autobiografia, aż kipi od przygody. 800 stron - kolega będzie miał co czytać.

PS Rzecz jest dość popularna, więc może dyskretnie wybadaj, czy już tego nie czytał.

Edytowano przez Tzar
  • Upvote 1

@Tzar

Super trafiłeś, bo marzeniem mojego kolegi było zobaczyć Indie, które zresztą spełnił. Na pewno już samo to przypadnie mu do gustu, a z tego co czytam opis, "wielobarwny" główny bohater odwiedził nie tylko ten kraj. Dzięki wielkie za podrzucenie mi tego tytułu! Na pewno będę brał go bardzo poważnie pod uwagę przy ostatecznym wyborze! 

Oczywiście cały czas czekam na inne propozycje. :)

Cześć, piszę w sprawie dwóch cyklów powieści czy też książek z uniwersum.

Mianowicie, chodzi o książki z cyklu Warcrafta i Star Treka, o ile jakieś są. Tak, wiem, mógłbym sobie poszukać, ale wpierw zapytam tu, bo w sumie może jest tu ktoś, kto takie książki czytał i będzie chciał się wymienić spostrzeżeniami.

Generalnie sprawa wygląda tak, że zainteresowałem się lore tych dwóch uniwersów właśnie przez gry MMO - WoWa i Star Trek Online. 

Zatem, chodzi mi głównie o chronologię, chciałbym przede wszystkim poznać te uniwersa od podstaw.

Czy może ktoś polecić dobry skandynawski kryminał? Najlepiej w klimacie oryginalnych części Millenium (dwóch najnowszych nie zaliczam).

Hej.

Kojarzycie może jakąś ciekawą fantastykę opartą na mitologii slowiańskiej? Bardzo chętnie poczytałbym coś takiego.

Pozdrawiam

@konrado

Znam pewną książkę, która dzieje się w klimacie pradawnych słowian, z elementami fantastycznymi. Klimatem podobna jest do "Wiedźmina". Nie wiem tylko na ile Ci się spodoba. Została wydana dzięki akcji crowdfundingowej. Jest to debiut autora, co po treści da radę wyczuć, że była pisana amatorsko. Mimo wszystko polecam sprawdzić, chociażby dla samych ilustracji, które są świetne! A nuż Ci się spodoba.

Tutaj jest link, gdzie możesz kupić książkę i o niej poczytać: https://crowdmade.pl/wrozda

Tu z kolei fanpage na FB. Również znajdziesz info o samej książce oraz recenzje z opiniami: https://www.facebook.com/wrozda.akcja/

11 hours ago, konrado said:

fantastykę opartą na mitologii slowiańskiej

Mimo że jesteśmy ludem słowiańskim, to o mitologii naszych przodków zbyt wiele nie wiemy - mniejsza o powody takiego stanu rzeczy. Efektem jest niewielka ilość godnej polecenia fantastyki, która by na wierzeniach dawnych Słowian bazowała. Najczęściej są to tylko elementy (np. bestiariusz) czy ta nieuchwytna "słowiańska dusza", którą tak się szczycimy, mówiąc np. o Wiedźminie.

Z niedawno wydanych powieści ciekawie prezentuje się Idź i czekaj mrozów Marty Krajewskiej, choć spotkałem się z zarzutami, że za dużo tam romansu, a za mało akcji. Mnie tam romans nie przeszkadza, o ile jest dobrze napisany.

Zdecydowanie łatwiej jest mi wskazać książki "w słowiańskim klimacie" niż oparte na takiej mitologii. Daj znać, czy coś takiego też cię interesuje.

Dnia 27.04.2018 o 14:51, whitepawn5 napisał:

@konrado

Znam pewną książkę, która dzieje się w klimacie pradawnych słowian, z elementami fantastycznymi. Klimatem podobna jest do "Wiedźmina". Nie wiem tylko na ile Ci się spodoba. Została wydana dzięki akcji crowdfundingowej. Jest to debiut autora, co po treści da radę wyczuć, że była pisana amatorsko. Mimo wszystko polecam sprawdzić, chociażby dla samych ilustracji, które są świetne! A nuż Ci się spodoba.

Hej, dzięki za odpowiedź. Na pewno przyjrzę się bardziej książce - wrażenie już robi jej wydanie. Nie ma co zamykać się na początkujących autorów i może warto dać temu tytułowi szansę. Pozdrawiam

Dnia 27.04.2018 o 20:38, Tzar napisał:

Mimo że jesteśmy ludem słowiańskim, to o mitologii naszych przodków zbyt wiele nie wiemy - mniejsza o powody takiego stanu rzeczy. Efektem jest niewielka ilość godnej polecenia fantastyki, która by na wierzeniach dawnych Słowian bazowała. Najczęściej są to tylko elementy (np. bestiariusz) czy ta nieuchwytna "słowiańska dusza", którą tak się szczycimy, mówiąc np. o Wiedźminie.

Z niedawno wydanych powieści ciekawie prezentuje się Idź i czekaj mrozów Marty Krajewskiej, choć spotkałem się z zarzutami, że za dużo tam romansu, a za mało akcji. Mnie tam romans nie przeszkadza, o ile jest dobrze napisany.

Zdecydowanie łatwiej jest mi wskazać książki "w słowiańskim klimacie" niż oparte na takiej mitologii. Daj znać, czy coś takiego też cię interesuje.

Dzięki za odpowiedź. Niestety również zauważyłem, że wiedza na temat słowiańskiej mitologii jest na naprawdę niskim poziomie. Sam "Wiedźmin" bardzo mi się podobał, ale ta słowiańskość - wraz ze zmianą konwencji z opowiadań na powieść - jakby trochę ulatywała i w tym temacie czuję duży niedosyt.

Mhm... Przeczytałem opis zaproponowanej przez Ciebie książki i przyznam, że brzmi to bardzo ciekawie. Odnośnie nastawienia do dobrze napisanego romansu - który współgra z pozostałą treścią, a nie jest wrzuconym na siłę dodatkiem - zgadzam się z Tobą.

Jeżeli znasz jakieś ciekawe książki w "słowiańskim klimacie" to bardzo chętnie przyjmę takową listę. Poszperałem nieco w Internecie z dobrym opiniami w temacie spotykają się "Kiedy Bóg zasypia" Dębskiego, "Krew i Stal" Łukawskiego, "Słowo i miecz" oraz "Ślepy demon. Sieciech" Jabłońskiego. Są jeszcze dwie antologie "Krew Zapomnianych Bogów" i "Słowiańskie Koszmary". Znasz coś może?     

Edytowano przez konrado

@konrado

Jabłońskiego tych ostatnich powieści nie czytałem, ale zamierzam sięgnąć. Reszty nie znam. A "słowiański klimat" da się odczuć np. w opowiadaniach Anny Brzezińskiej o Wilżyńskiej Dolinie, trylogii husyckiej Sapkowskiego, czy książkach Juraja Cervenaka (Władca Wilków, Miecz Radogosta, cykl Bohatyr).

@Tzar

I jak wrażenia względem Jabłońskiego?

Trylogię husycką oczywiście znam, ale tutaj słowiańskość sprowadza się przede wszystkim do mentalności bohaterów. Troszkę mało... Pozostałe tytuły przejrzę, dzięki bardzo :-)

Przy okazji trafiłem jeszcze na "Xięgi Nefasa" autorstwa Saramonowicz. Jednak tu wiele osób pisze, że książka jest bardziej obyczajówką, a dawne wierzenia ustępują miejsca losom królewskiego kronikarza. 

Edytowano przez konrado

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.