Skocz do zawartości

Polecane posty

Wie może ktoś z jakiej książki pochodzi ten cytat ? (o ile w ogóle pochodzi z książki)

"-Ciekawe jak smakują ludzie? - spojrzała na niego swym niebieskim okiem.

-Nawet o tym nie myśl! - odpowiedział gniewnie, z powagą.

-A może jednak? - dodała z nutą rozbawienia w głosie."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie do działu kultura może nieszczególnie pasuje, ale lepszego i tak na forum nie ma :). Jest tu może ktoś kto studiował/skończył coś związanego z chemią/fizyką (ale raczej to pierwsze) i może mi polecić jakąś dobrą książkę na temat charakterystyki i właściwości stanów skupienia? Generalnie główne kryterium jest takie, żeby było to coś na poziomie podręcznika akademickiego (potrzebne do napisania dłuższego wypracowania) no i nie ukrywam, że interesuje mnie przede wszystkim plazma (przynajmniej jeden porządny rozdział, a nie ciekawostka na marginesie :)). Książka nie musi być najświeższa, byle była w miarę dostępna, bo zastosowania inżynierskie już znalazłem na Internecie (potrzebuję gołej charakterystyki tego konkretnego stanu skupienia, dlaczego jest on wyszczególniony, z jakich gazów powstaje etc.). No i mega ważne kryterium - fajnie jakby książka była zrozumiała dla żaka z pierwszego stopnia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PhoeniX426

Steampunk to nie gatunek - po prostu kolejna odmiana fantasy. Żadne arcydzieła, ale te lepsze zapewniają solidną porcję rozrywki. No i sporo tego. Na początek proponuję np. cykl Scotta Westerfelda zaczynający się od "Lewiatana", potem może być Cherie Priest i jej "Kościotrzep", "Dworzec Perdido" Chiny Mieville'a, "Bezduszna" Gail Carriger, "Przebudzeni" Chrisa Woodinga czy w końcu seria Marka Hoddera o przygodach Burtona i Swinbourne'a. Spróbuj poszukać antologii opowiadań pt. "Steampunk", która dostarczy ci również wiedzy teoretycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję przede wszystkim ciekawej serii fantasy/przygodowej. Najbardziej podoba mi się klimat znajdujący w "Pieśni Lodu i Ognia" oraz w "Wiedźminie". Za gówniaka byłem pochłonięty Tolkienowskim światem, teraz wydaje mi się strasznie czarno-biały. Zależy mi na jak największym funie płynącym z pochłaniania powieści. Im więcej intryg i kłamstw tym lepiej! :D

Od dłuższego czasu zamierzam zacząc przygodę z książkami filozoficzno-psychologicznymi. Od jakich najlepiej zacząc?

Witam,

Poszukuję przede wszystkim ciekawej serii fantasy/przygodowej. Najbardziej podoba mi się klimat znajdujący w "Pieśni Lodu i Ognia" oraz w "Wiedźminie". Za gówniaka byłem pochłonięty Tolkienowskim światem, teraz wydaje mi się strasznie czarno-biały. Zależy mi na jak największym funie płynącym z pochłaniania powieści. Im więcej intryg i kłamstw tym lepiej! :D

Od dłuższego czasu zamierzam zacząc przygodę z książkami filozoficzno-psychologicznymi. Od jakich najlepiej zacząc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lordeon napisał:

Pieśń lodu i ognia pasuje jak ulał - o ile nie oglądałeś serialu.

 

Oglądałem, i chyba jednak z tego powodu nie przeczytam, chociaż słyszałem, że różnicę są diametralne szczególnie w najnowszych sezonach.

Przed chwilą, lordeon napisał:

Pieśń lodu i ognia pasuje jak ulał - o ile nie oglądałeś serialu.

 

Oglądałem, i chyba jednak z tego powodu nie przeczytam, chociaż słyszałem, że różnicę są diametralne szczególnie w najnowszych sezonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterKondi i Mostian

Właściwie obaj możecie śmiało sięgać po książki Joego Abercrombie'ego: najpierw trzytomowy cykl Pierwszego prawa, a potem jak leci (czytając najpierw późniejsze powieści, można sobie popsuć pewne niespodzianki z tego cyklu, dlatego zalecam czytanie po kolei). Ciekawych postaci, przemocy i niejednoznaczności moralnej u niego nie brakuje.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać "Pół Wojny" Abercrombie'ego. Uwielbiam jego sposób pisania (chociaż trylogia "Morza Drzazg" była trochę zbyt łagodna) i chłonę jego dzieła niemal jednym tchem. Jako, że jego kolejna książka wychodzi 15 czerwca i ma to być zbiór opowiadań to chętnie ją przeczytam. Później raczej nieprędko pojawi się coś nowego spod jego pióra, więc co moglibyście mi polecić w podobnych klimatach? Przede wszystkim żeby dużo się działo. Nie przepadam za długimi opisami krajobrazu i tego typu rzeczami, bo uważam to za zwykłe przedłużanie czytania i zazwyczaj jest to nużące. Przykładowo cykl Wiedźmiński mimo wspaniałej fabuły potrafił męczyć niemiłosiernie... To samo "Pieśń Lodu i Ognia", przy której poległem na czwartym tomie.

Potrzebuję czegoś z akcją, co mnie porwie. Swego czasu zachwycałem się "Kronikami Czarnej Kompanii" i zastanawiam się nad "Malazańską Księgą Poległych", nie wiem jednak jak została napisana i czy też nie bywa męcząca. Liczę na pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio334

No popatrz, jakie dziwy. Raz czytam opinie, że stylu Sapkowskiego nie lubią, bo same dialogi i zero opisów, a innym razem (jak u ciebie), że męczy (opisami?) i za mało się dzieje. Oba głosy IMO mijają się z prawdą, ale tę - wedle powiedzenia - każdy ma własną. No, a wracając do tematu: Malazańska... z czasem staje się nużąca. Może porwać rozmachem, ale też przytłoczyć ogromem. Czy ci styl podpasuje, to już musisz sam ocenić - w sieci nie brakuje fragmentów do poczytania. Nie będzie łatwo dobrać coś, co spodoba ci się tak samo jak Abercrombie, bo to sprawa mocno subiektywna, a jeżeli ktoś posądza styl Sapkowskiego o przynudzanie, to raczej nie znajdziemy wspólnego języka. :) Na pewno prędzej niż Eriksona poleciłbym polskiego Wegnera, cały czas chyba zbyt mało znanego. W swoim cyklu meekhańskim wydał dwa zbiory opowiadań i dwie powieści, z czego wydawca udostępnia wystarczająco materiału, żeby z powodzeniem podjąć decyzję o czytaniu całości: pierwsze opowiadanie, drugie i otwarcie pierwszej powieści. Poza tym, kiedy ktoś pyta o fantasy z szybką akcją, to najczęściej odsyłam do Aktów Caine'a autorstwa M.W. Stovera (tutaj początek pierwszej powieści).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej powieści (lub cyklu powieści) o Indianach, takich, dzięki którym będę mógł wejść w specyficzny klimat tamtej społeczności: wierzenia, zwyczaje, zachowania. Kiedyś już coś takiego czytałem, ale nie pamiętam autora ani tytułu. Gatunek zasadniczo dowolny, ważne żeby była to dobra literatura, która mnie odpowiednio wciągnie. Z góry dzięki za pomoc!

Edytowano przez Patricio1995
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patricio1995 Sprawdź Zielone piekło, może nie jest to książka typowo o Indianach, ale warte uwagi.

@topic

Polećcie mi proszę jakąś książke w klimatach fantasy/sci-fi/przygodowych/kryminalnych (wiem, duży rozrzut), która pod względem trudności języka i słownictwa (po angielsku) będzie zbliżona do Złodziejki książek, ale trudniejsza od Harrego Pottera. Ostatnio czytam baletrystykę po angielsku w celu podciągnięcia znajomości języka. Aktualnie kończę Złodziejkę książek  i ten stopień trudności na tę chwilę jest dla mnie odpowiedni, by wciąż czerpać fun z czytania i się uczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cykl  "Pomnik cesarzowej Achai" i spodobał mi się motyw RP jako potęgi itp. (pomarzyć można :D)  , dlatego szukam książki zawierającej podobny wątek. Myślę nad  "Ostatnią Rzeczpospolitą" Kołodziejczaka ale chętnie posłucham innych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki [biografii] o ludziach, którzy zapragnęli od życia czegoś więcej. Historia o tym/m.in. jak osiągnęli w swoim życiu coś co dało im spełnienie. 

 

Zainteresowany również jestem historiami ludzi, którzy nie wiedzieli co dalej, co zrobić ze swoim życiem, ale w jakiś sposób znaleźli cel w tym wszystkim. 

Będę wdzięczny za każdy tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WerxGamer

Dan Millman  "Droga miłującego pokój wojownika"

Poszukuję 1 książkiz cyklu Malazańska księga poległych Stevena Eriksona, mowa oczywiście o "Ogrody księżyca" interesuje mnie wydanie 2gie!
Jeżeli ktoś jest w posiadaniu zadbanego egzemplarza lub zna księgarnie w której mógłbym ja nabyć bardzo proszę o pw :)
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, szukam tytułu pewnej powieści. Dziewczyna jest maltretowana przez matkę i jej drugiego męża. Po pewnym czasie ucieka z domu wraz z sąsiadem, który od czasu do czasu udzielał jej azylu. Zabiera ją ze sobą na studia, gdzie dziewczyna zakochuje się w jego kuzynie. Laska podoba się obydwu chłopakom, a sąsiad, który nie może się z tym pogodzić cały czas sieje zamęt między zakochanymi.
Ktoś coś kojarzy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...