Skocz do zawartości
Cardinal

Filmy II

Polecane posty

Ja czekam teraz na wielki powrót Obcego, gdyż realizacji kolejnego filmu o obcym podejmie się sam jego twórca Ridley Scott, a film powstanie w 2013 roku i jego tytuł to Untitled Alien Prequel. I tak przy okazji chcę tu powiedzieć o dwóch filmach, które mnie bardzo rozczarowały, a mianowicie Randka w ciemno z 2010 i Terminator 3 z 2003.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zwiastun "Super 8".

Czuć klimat dawnych filmów Stevena Spielberga. Nawet muzyka przypomina kompozycje Johna Williamsa. Trailer obiecuje przygodę w starym dobrym stylu. Niczego więcej nie oczekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem okazję do rozmowy na temat Oskarów i trudno się mówi ;] Ostatnimi czasy prawie w ogóle filmów nie oglądałem przerzucając się na anime/seriale tak więc na pewno nie mógłbym merytorycznie rozmawiać czy dany film zasługuje na statuetkę czy nie. Tak samo nie siedzę w nowościach, ale za trailer Super 8 jestem wielce wdzięczny, bo film zapowiada się smakowicie. Nazwisko Spielberga coś znaczy, poza tym JJ Abrams też nie w kij dmuchał więc może to być solidna pozycja. Mimo wszystko nadal czekam na sequel (trailer, informacje) Mrocznego Rycerza, który jest najlepszym filmem o Gacku EVER (w mej skromnej opinii ;P). A skoro już zapodajemy sobie trailerami to daję wam Thor'a. Chyba wydawało mi się, że jest gościnny występ Iron Mana :) W ogóle średnio orientuję się w nadchodzących premierach wartych obejrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła sprawa z dzisiejszym filmem na Jedynce. Leciał film Next z Nicolasem Cage'm, była scena kiedy

on śni/ ma wizję że jednak bomba wybuchła i wszyscy zgineli. Nagle budzi się w łózku, mowi do Lis że spotkają się za tydzień lub miesiąc, wychodzi na spotkanie z komisarz z FBI ten zgadza się pomóc odjerzdzają samochodem i... napisy końcowe.

Od razu wszedłem na Filmweba i okazało się że nie ma żadnej 2 części i tak normalnię skończył się film. Co by o tym nie mówić, film zdecydowanie zapamiętam przez pryzmat najdziwniejszego zakończenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się zwiastun filmu X-Men: First Class. Byłem mile zaskoczony jak go obejrzałem. Zapraszam do oglądania.
Młody Charles i Magneto, w tle kryzys kubański czyli co by było gdyby podczas Zimnej Wojny do akcji wkroczyli superbohaterowie/mutanci ;] Wygląda całkiem ciekawie a na pewno zapowiada się na dobry film akcji. Choć szkoda, że przez cienkie zagranie fabularne w trzeciej części teraz cofają się w czasie a nie idą do przodu.

Z innych trailerów polecam jeszcze to:

- supermoce, polowanie, otoczka tajemnicy... może być ciekawie ^^

- może będzie fajna akcja, na efekty specjalne raczej narzekać nie można, typowa fabuła i akcja jak zwykle w USA :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po Oscarach. Hmmm to może dla nie zorientowanych, były wczoraj a o to lista wygranych.

1.) 4 nagrody - "Incepcja" za efekty specjalne, zdjęcia, montaż dźwięku i dźwięk.

2.) 4 nagrody - "Jak zostać Królem" za najlepszy film, reżyseria, Aktor pierwszoplanowy (Colin Firth), Scenariusz oryginalny.

3.) 3 nagrody - "Social Network" za scenariusz adaptowany, montaż i muzyka.

4.) 2 nagrody - "Fighter" za aktor drugoplanowy (Christian Bale) i aktorka drugoplanowa (Melissa Leo)

5.) 2 nagrody - "Alicja w Krainie Czarów" za scenografię i kostiumy.

5.) 2 nagrody - "Toy Story 3" za film animowany i piosenka (We belong together)

6.) 1 nagroda - "Czarny Łabędź" za aktorkę pierwszoplanową (Natalie Portman)

FILM DOKUMENTALNY: "Inside Job"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: "Strangers No More"

KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA: "The Lost Thing"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI: "God of Love"

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY: "H?vnen"

CHARAKTERYZACJA: "Wilkołak"

To co jakieś obiekcje ?? Mi się po prostu średnio spodobał Jak zostać Królem i uważam że lepsza była chyba Incepcja. No ale nic. 4 statuetki to nie mało :) No i trochę dziwi że nie dostało nic, po mimo 10 nominacji, Prawdziwe Męstwo.

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Incepcja" nigdy nie dostałaby oskara za najlepszy film. (Najbardziej rozbawiło mnie oburzenie, że tej nagrody (czy nominacji) nie otrzymał wcześniej "The Dark Knight" :DDD) Od 2009 nominują 10 filmów żeby zwiększyć popularność. Dają 5 tych naprawdę nominowanych - drugie 5 pod publikę, oczywiście każdy z nich ma szansę na nagrodę, ale na pewno nie w głównych kategoriach. Ogólnie myślałem, ze "Jak zostać królem" zgarnie więcej. Nie widziałem filmu, ale na to się zanosiło. Dziwi mnie "Incepcja" za efekty specjalne, myślałem że może dostanie za muzykę. Co do zdjęć to mnie tak już nie zaskakuje, ale strzelałem, że może "True Grit", jednak kowboje za ostatnie 8 lat mają chyba przerąbane. :) W każdym razie tego filmu tez nie widziałem, więc to takie zgadywanie w ciemno z tymi wrażeniami. Portman dostała oskara, ale nie dźwigała tego filmu - równie wyrazista była nawet matka, czy nauczyciel tańca - chyba nie chodzi o to, że zdjęła majtki? Bale w trailerze do "The Fighter" robi wrażenie (ale chyba miał parcie na tę nagrodę - odchudzanie - sprawdzony chwyt :)) - może to lekcja dla zawiedzionych fanów Batmana żeby uzmysłowić za co Akademia przyznaje oskary. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscary mają jednak taką przypadłość że rządzą się raczej kluczem niż jakimiś obiektywnymi kryteriami. Ogólnie jakiś satyryk powiedział że Jak film jest o postaci historycznej i jeszcze jest tam postać w jakiś upośledzona, to Oscar murowany. Ale szczerze to nie pamiętam kto to powiedział ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscary mają jednak taką przypadłość że rządzą się raczej kluczem

Oczywiście, że rządzą się kluczem - tak na mój rozum, bo nie wnikam jak to było - w zeszłym roku sądzę, że chodziło o rodzinę (bardzo ładnie na przeciw siebie postawiono "Precius" i "Blind Side"; także "Hurt Locker" - końcówka; Up in the air - nie trzeba tłumaczyć; - 2 lata temu - jakieś wzajemne ubogacanie się - "misery loves company"; - 3 lata temu - jedna decyzja może zmienić wszystko w życiu. Mówię o wspólnych cechach, 5 faktycznie nominowanych filmów z tych lat. Takich kluczy mógłbym znaleźć więcej. W tym roku jak czytam z historyjek to podchodzi mi temat - silna jednostka, ktoś kto właśnie "przeskakuje siebie" - ale to tak pobieżnie sobie wnioskuję - jąkający się król; baletnica, która jest niewolnicą swoich ambicji; bokser w cieniu brata; kolo uwięziony w skale, który decyduje się na radykalne posunięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dobre Oscary. Jedne z lepszych od paru lat. Nie obyło się prawda bez paru wpadek, ale było ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach.

Jak zostać Królem wygrał. I dobrze, bo był najlepszy no.

Incepcja zgarnęła nagrody techniczne. I dobrze, bo na więcej (przy takiej konkurencji) nie zasługiwała.

Czarny Łabędź tylko jedna statuetka? No ok ale nie smuciłbym się jakby było więcej. Portmanówne bardzo lubię i na nagrodę zasłużyła.

Social Network za scenariusz i muzykę, czyli kategorie w których byłem pewny, że je zgarnie. Dałbym może jeszcze za reżyserię, ale jestem psychonafem i obiektywizm w tym wypadku ode mnie ucieka.

Toy Story 3 był filmem, dla którego najbardziej chciałem statuetki za najlepszy obraz filmowy. Z oczywistych powodów nie mógł być zwycięzcą, więc chociaż zgarnął za animację (w której miał dość poważną konkurencję - Jak Wytrenować Smoka było świetne).

(Brak nominacji Tangled w animacji to poważny fail Akademii)

Alicja wygrała w nominacjach, w których miała prawo wygrać, Fightera nie widziałem, Bale'a nie trawię.

Piosenka powinna być Zaplątanych. Każdy krótkometrażowy animowany bardzo mi się podobał, stawiałem na Pixara, ale tak też jest miło.

Największa porażka to brak zwycięstwa Banksy'ego i jego Exit Through the Gift Shop który był IMO pewniakiem do Oscara.

Portman dostała oskara, ale nie dźwigała tego filmu - równie wyrazista była nawet matka, czy nauczyciel tańca

Przecież nikt od niej tego nie wymagał. Im więcej dobrych aktorów w obrazie, tym bardziej wszyscy świecą. Zdecydowanie mniejszą sztuką jest zabłysnąć aktorstwem w filmie, z którego od góry do dołu leje się ssiecz*.

* ©

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak co roku Oscary minęły a ja kompletnie nie przejmuję się tym co, kto jaką statuetkę zgarnął ;] Jedyne co z tej imprezy wyciągam to nazwy filmów, które mogą być dobre (w swej ocenie kierują się czy film mnie się podobał a nie szanownej komisji ;P) a jeszcze leżą w długiej i zakurzonej kolejce na mej drodze do nadrabiania strat ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrowsky

Przecież nikt od niej tego nie wymagał. Im więcej dobrych aktorów w obrazie, tym bardziej wszyscy świecą. Zdecydowanie mniejszą sztuką jest zabłysnąć aktorstwem w filmie, z którego od góry do dołu leje się ssiecz*.

Tak, ale po prostu miałem wrażenie że posłusznie dała się ulepić Aronofskiemu. Mickey Rourke taki nie był. Taka rola powinna się zdecydowanie odznaczać na tle całego filmu - mi osobiście tego zabrakło. W "Black Swan" ta dziewczyna czasami zwyczajnie "tonie". Nie poraziła mnie i już wolę chyba takie metamorfozy jak u Bale'a - choć on i Portman leżą u mnie w szufladzie z napisem: "nudny aktor".

Czarny Łabędź tylko jedna statuetka? No ok ale nie smuciłbym się jakby było więcej.

Wg mnie "Wrestler" był dziełem bardziej dojrzałym. "Black Swan" to stary Aronofsky jakiego wszyscy znamy - nie wiem czemu aż tyle puszczania oka do fanów poprzednich filmów. Może chce tym obrazem zakończyć jakiś okres twórczości, wejść do wyższej ligi, bo w sumie konstrukcja jego dotychczasowych filmów jest dosyć prosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wydaje mi się, że film popularny to nie zakładam o nim tematu... mowa o "Ojczymie", dosyć typowym amerykańskim thrillerze zbudowanym na znanym patencie, że widz prawdę zna od samego początku (pierwsze dwie czy trzy sceny nie zostawiają wątpliwości kim jest i jakie ma zamiary ma postać grana przez Dylana Walsha) a napięcie powoduje pytanie kiedy zorientują się o tym bohaterowie? Powiem tyle, że

parę trupów padło

przed finałem, który zostawił dosyć gorzki posmak - niby

nikt z rodziny Hardingów nie skończył źle

(pomijam

eks-Susan czyli Jay'a

), ale

sam psychopata został na wolności i upatrzył sobie kolejną ofiarę

... Film był OK, przypomniał mi dlaczego nie lubię thrillerów (przez to generowane napięcie ;P), gra aktorska uszła (

-Miałem być... -Davidem Harrisem? -Właśnie! *chwyta nóż* -Aaaaaa!

, cytat mniej więcej autentyczny), podkład muzyczny i montaż tak samo. Ot, solidny przykład rzemiosła, który bez zgagi można obejrzeć utrwalając w sobie TVTroop wilka w owczej skórze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy widzieliście Sucker Punch i jakie są Wasze odczucia. Zresztą pytanie kieruję chyba do właściwej grupy, bowiem film jest wybitnie "growy". Ale czy dobry - niekoniecznie. Powiedziałbym, że wykształciłem w sobie wybitnie złożony rodzaj niechęci względem niego. Na tyle, że zdecydowałem się napisać recenzję (co rzadko zdarza mi się robić, gdy nie płacą ;)). Zainteresowanych zapraszam do przeczytania: http://themimizu.wordpress.com/2011/04/08/obiecanki-cacanki/

Zachęcam też do dyskusji - tutaj, na blogu, wszystko jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalne jest. Są filmy, które za darmo rozprowadzane są w sieci. Istnieją też strony, z których film można kupić i pobrać. Znajdziesz również płatne i darmowe VOD, z których co prawda nie pobierzesz, ale masz streaming.

Nie legalne jest pobieranie filmów, które chronione są prawami autorskimi. Przynajmniej w naszym kraju ;)

By nie szukać daleko:

http://www.netflix.com/ i vod.onet.pl - serwisy VOD

Edytowano przez Graczdari91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Ma ktoś z forumowiczów może konto na filmwebie? To jest ogólnie fajna sprawa - tylko że strasznie dużo zabiera czasu (Przypominanie sobie filmów które się obejrzało to masakra)

Ale - zarejestrowałem się dzisiaj (około 18) i mam jakieś 58 filmów ocenionych na razie :P A źle to nie jest. Jak będę miał czas to zrobię tego więcej. I muszę przyznać, że system rekomendacji nie jest taki masakryczny jak myślałem :)

Ogólnie - fajna stronka. Dobre recenzje redaktorów (i możliwość dodawania własnych). W każdym razie - zachęcam do założenia konta.

Jeżeli chcecie do znajomych to zapraszajcie - MarcinCthulhu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...