Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Co sądzicie o zamknięciu marki The New 52 przez DC? Dla mnie trochę dziwna sprawa, bo niby serie mają być kontynuowane, ale już pod inną nazwą. Po co?

Z drugiej strony cieszy fakt rozpoczęcia nowych serii komiksowych, na pewno łyknę Cyborga i komiks o Arsenalu, jak się pojawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę. Taki gigant jak DC nie wydaje tylko 25 serii. Wiem że serie, które upadały, przynajmniej z początku były zastępowane nowymi (a te niekoniecznie odnosiły większy sukces). Czy ktoś mógłby zalinkować rozpiskę aktualnie publikowanych przez DC komiksów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że New52 oakazało się jednak wielkim niewypałem i przegrało wyraźnie batalię z Marvel Now. Wyniki sprzedaży o tym świadczą. W New52 było raptem 6-7 dobrych serii, to o wiele za mało żeby pociągnąć to przedsięwzięcie.

O, dopiero zauważyłem

@UP

No chyba żartujesz? Jasne - Marvel Knights Spider-Man rozbity na 2 tomy czy krytykowany przez wielu Shadowland nie są perełkami. Ale Nadejście Galactusa? Narodziny Ultrona? X-Men Second Genesis? Capitan Marvel? Naprawdę masz takie krytycznie spojrzenie na te klasyki, pierwszy raz wychodzące po polsku?

Second Genesis mam w omnibusie Claremonta. Co do pozostałych wymienionych przez Ciebie klasyków, to czytałem w oryginale. To są historie które sie bardzo zestarzały. Na mnie nie wywarły większego wrażenia i obstawiam że na polskich czytelnikach też nie wywrą.

W kolekcji brakuje takich rzeczy jak Daredevil Bendisa czy Brubakera , Immortal Iron Fist, Miracleman, Alias, Captain Britain. Mozna wymieniać i wymieniać. Brakuje wielu świetnych pozycji, jest za to dużo nisko ocenianego szrotu (że spomnę chociażby o 3 tomach Avengers vs X Men, nie wiem komu do głowy strzelił taki pomysł). Dla mnie ta kolekcja jest skreślona. Nie będę kupować badziewia, tylko dlatego że jest tanie.

Edytowano przez dashiell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To były tylko przykładowe przykłady. Naprawdę nic ci się nie podoba spośród kolejnych 60 tomów? A jak z pierwszą serią? Ile tytułów ci się spodobało?

Zresztą twoja wola, ja tam będę zbierał dalej. Tym bardziej, że teraz nie będzie takiej liczby dubli.

New 52 od początku to był dla mnie zły, zły pomysł. Nienawidzę restartów i pokazywania jeszcze raz tego samego, jedynie lekko zmodyfikowanego. Szkoda, że nie ma powrotu do starego DC, sprzed 2011. Dokładając jeszcze to co wymyślono jako nową moc Supermana... DC wreszcie dopadł wzrost popularności Marvela, spowodowany tym, że oni robią dobre, popularne filmy, a DC/WB z trudem może sklecić jeden film na 2 lata. Sami się podkładają.

Mimo wszystko bardzo bym chciał, by Kolekcja Klasycznych, dobrych komiksów DC od Eaglemoss zawitała do Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To były tylko przykładowe przykłady. Naprawdę nic ci się nie podoba spośród kolejnych 60 tomów? A jak z pierwszą serią? Ile tytułów ci się spodobało?

W pierwszej 60tce było sporo dubli. Wliczając je do statystyk to myślę że było około 15 bardzo dobrych tomów, 15 średnich a reszta to było coś czego bym w życiu normalnie nie kupił. Ta kolekcja nie jest wcale taka wspaniała, bo nawet jeśli trafi sie dobry tom to zwykle jest wycinkiem jakiegoś większego runu i zostawia czytelnika z poczuciem pustki. Naprawdę, dużo rozsądniej jest zainwestować w kompletne wydania, nawet w oryginale i cieszyć się z lektury niż zbierać niekompletne historie.

New 52 od początku to był dla mnie zły, zły pomysł. Nienawidzę restartów i pokazywania jeszcze raz tego samego, jedynie lekko zmodyfikowanego. Szkoda, że nie ma powrotu do starego DC, sprzed 2011.

Widać, że nie znasz dokładnie tych serii. Oczywiście że jest taka możliwość np. poprzez Batman Incorporated Morrisona. To jest kontynuacja runu sprzed restartu.

DC wreszcie dopadł wzrost popularności Marvela, spowodowany tym, że oni robią dobre, popularne filmy, a DC/WB z trudem może sklecić jeden film na 2 lata. Sami się podkładają.

Mnie te filmy kompletnie nie kręcą, często mają mało wspólnego z komiksowym pierwowzorem. Mnie kręcą tylko dobre komiksy, nie ma znaczenia czy z Marvela czy z DC czy z Vertigo czy z Image czy z Avatar Press czy z Valiant.

Mimo wszystko bardzo bym chciał, by Kolekcja Klasycznych, dobrych komiksów DC od Eaglemoss zawitała do Polski.

Nie ma już na to szans. Egmont wydaje kilka tytułów z tej kolekcji.

Edytowano przez dashiell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Powtórzę to po raz 101 - Mucha też wydawała Marvela a mimo to Hachette do nas weszło i wydało to co oni, plus to co kiedyś Egmont (Przedwieczni, 1602, Ultimates, Daredevil), plus Mandragory, DK i nawet TM Semic.

Jedynym problemem jest to, że na razie Kolekcja DC jest tylko w Niemczech. Ale posługując się analogią, Hachette wydawało swoją serię na początku też tylko w jednym kraju. Zaczęła się sprzedawać, więc ruszyli na Europę ale też do RPA czy Australi. Dlatego mam nadzieję, że po kwartale przyzwoitych wyników, to samo zrobi Eaglemoss i wyjdzie poza Niemcy, Austrię i Szwajcarię. W krajach gdzie jest już kolekcja Hachette inni też wyglądają za Eaglemoss.

PS - to ile tomów WKKM kupiłeś do tej pory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New 52 od początku to był dla mnie zły, zły pomysł.

A dla mnie, człowieka, który w komiksach za dużo nie siedział oprócz jakiś tam ważniejszych nowinek fabularnych ten restart był bardzo w porzadku i teraz bez żadnego głupiego nadrabiania miliona zeszytów mogę sobie czytać komiksy o ulubionych bohaterach. Co nie zmienia faktu, że z The New 52 tylko kilka komiksów jest wartych uwagi (Batman, Flash, JL i Green Arrow od czwartego numeru).

Mnie kręcą tylko dobre komiksy, nie ma znaczenia czy z Marvela czy z DC czy z Vertigo czy z Image czy z Avatar Press czy z Valiant.

Kurde, jakbyś czytał w moich myślach! Liczy się przede wszystkim historia, dlatego ja bardzo rzadko sięgam po jakieś crossovery.

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ale powiedzmy, czytałbym sobie Spider-Mana od pierwszego zeszytu, a potem nadchodzi jakiś crossover z innym komiksem, który jest tak samo długo wydawany jak w/w komiks. Nie chcę mi się nadrabiać historii, żeby się dowiedzieć, co, jak i dlaczego (wiem, wiem, w niektórych historiach jest wyjaśnienie fabularne albo coś w tym stylu, ewentualnie jakieś przypisy w jakim numerze czego szukać). Tym bardziej, że nie mam na to za bardzo czasu, wolę jednak większość swojego czasu poświęcać czytaniu książek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wychodzi "Syn M" a zaraz po nim "Siege". Czytam więc sobie tomy i eventy z WKKM układające się w pewną całość. Zacząłem od Avengers Impas, potem She Hulk, Upadek Avengers, Zimowy Żołnierz, Tajna Wojna, NA, Ród M, jutro Syn M. I jeszcze raz się potwierdza - humor jest najlepszy w New Avengers, gdzie mój ulubiony Pajączek jest taki jak powinien być i wymiata swoimi tekstami. Kocham go za to. Inne tomy Kolekcji ze Spider-Manem są tak sobie dobrane - Kraven, Blue czy Narodziny Venoma nie tryskają humorem. Nawet run Straczyńskiego jest u mnie na drugim miejscu. Szkoda, że bendis w kolejnych zeszytach New Avengers nie utrzymał już tego poziomu komizmu (wiem bo czytałem do wskrzeszenia Hawkeye'a).

@EDIT

Idzie nowe. Dziś wybrałem się do miasta, do Empiku po Syna M. Przy okazji robiłem zakupy w sklepie mięsnym. Obok jest salonik prasowy Ruchu. Wstąpiłem zobaczyć co nowego, a tam Syn(e)M leżał sobie na półce jak gdyby nigdy nic. A do dzisiaj już nie dowozili do tego kiosku kolejnych tomów. Kioskarka też była zdziwiona że dowieźli i powiedziała, że może będą już ciągle dowozić. Czyżby Hachette przed startem drugiej części Kolekcji zwiększa ilość dostępnych w kioskach egzemplarzy, by nagonić sobie nowych prenumeratorów? Czy w kolejnym tomie będzie zachęta do prenumeraty? Się zobaczy. Numer kupiłem i od razu mogłem wracać do domu i nie tłuc się jeszcze do Empiku. To był dobry dzień. :P

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avengers Forever już kupione i przeczytane. Dobra historia, ale recenzji jakoś nie chce mi się pisać. :) Zacznę regularnie od następnego tomu. :) W każdym razie najważniejsze jest to, że WKKM trzyma się mocno i będzie kontynuowana. I niezłe perełki wkrótce trafią do naszych rąk.

A tymczasem Hachette wypuszcza kolejną kolekcję komiksów - tym razem z Lucky Lukiem. WOW - kolejny tytuł wcześniej wydawany przez Egmont (jak Thorgal). Ciekawe czy ta pozycja również odniesie sukces i będzie wypuszczana do końca? Najważniejsze, że konkurencja się rozwija.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców. Chciałbym zacząć czytać komiksy o batmanie, ale jak zacząłem troche o tym czytać to się zgubiłem. Matko, ile tego jest! Mógłby ktoś napisać co powinienem zacząć czytać, żeby być na bieżąco z historia batmana? Plus jakie jego komiksy polecacie na start?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najlepiej jest się zabrać za serię The New 52, gdzie Batmana można czytać od początku w lepszej oprawie graficznej, dodatkowo, numery można spokojnie kupić w Polsce. Najpierw jednak polecam przeczytać/obejrzeć Flashpoint, bo jest to wstęp do całego "resetu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A nie możesz sobie przeczytać komiksu "Superman: Czerwony Syn"? Wiem, że to świat alternatywny ale podobno to dobra historia o Batmanie i Supermenie, za akceptowalną cenę. Ja biorę tą pozycję.

Dziś wyszedł Venom w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Zdążyłem już przeczytać i napisać recenzję, z którą można się zapoznać na moim blogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledził ktoś run Hickmana w Avengers? Wiem, że kulminacją jego historii będzie Secret Wars, które dopiero się zaczyna, ale swoje dwie serie doprowadził już chyba do końca. Jakieś opinie?

Also, zakładam, że 8azyliszek ma gdzieś na dysku folder, który opublikował fanpage WKKM. Znajdowały się tam ich propozycje kolejnych tomów. Wyślesz mi to? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darth Metalus wykrakał - będą Avengersi Hickmana już w te wakacje.

Also - Tomasz Kołodziejczak właśnie powiedział dokładnie to samo o czym ja pisałem na FA właśnie w tym temacie (gdzieś około 10 strony) już 3 lata temu. Znam się lepiej na rynku prasy i komiksów niż Silent Bob. :)

http://ihbd.arhn.eu/wchodzimy-w-marvela-na-powaznie-wywiad-z-tomaszem-kolodziejczakiem/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielik42

It's simple - we kill all universes.

Weź sobie wszystkie marvelowskie eventy od House of M po Age of Ultron i jeszcze trochę. A teraz wyobraź sobie nowy Battleword który jest zbudowany właśnie z tych wszystkich różnych alternatywnych rzeczywistości i światów "co by było gdyby". I oni będą się wszyscy ze sobą naparzać, a na końcu znikną wszystkie inne marvelowskie universa (Ultimate, Marvel Zombies itd.) i na końcu zostanie tylko nasze 616 na które dostanie się Miles Morales - nowy Ultimate Spider-Man. To tyle jeśli chodzi o te nowe Secret Wars.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...