Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

No co? Komiks jak komiks. Wyjdzie, to się przeczyta. Nie wyjdzie to się nie przeczyta.

Pytanie dlaczego komiksy Alana Moore'a są tak gloryfikowane w Polsce. Nie czytałem wszystkich jego produktów, ale czytałem wiele o tym człowieku i wywiadów z nim. Ogólnie facet robi na mnie wrażenie osoby, która nie za bardzo lubi komiksy, co jest dziwaczne, bo gdyby nie one, to nie byłby dziś tak popularny. To, że z tej popularności nie chce korzystać, to już inna sprawa. :)

Tak więc jeśli Captain Britan wyjdzie w WKKM, to na pewno przeczytam. Ale szczerze wątpię, żebym się po lekturze posikał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Komiks jak komiks. Wyjdzie, to się przeczyta. Nie wyjdzie to się nie przeczyta.

Pytanie dlaczego komiksy Alana Moore'a są tak gloryfikowane w Polsce.

Nie tyle wynoszone na ołtarze w Polsce co na całym świecie i to nie bez powodu.

V for Vendetta, Swamp Thing,The Killing Joke, Watchmen, From Hell, The league of extraordinary gentlemen, Top ten- to jest ten powód, a raczej wiele powodów. Jak na jedną osobę facet ma na koncie naprawdę pokazną ilość klasyków i przy tym pozycji co najmniej bardzo dobrych.

Co by nie myśleć o pewnych dziwactwach Moore'a, ciągłych bojkotach filmów opartych o jego komiksy, to jeden z grona tych, którzy medium komiksów wynieśli do czegoś dużo więcej niż proste historyjki obrazkowe.

Jeśli miałbym polecić osobie totalnie nieobeznanej w komiksach coś, co przekona ją do tego medium, w pierwszej 5 znalazłyby się co najmniej dwie pozycje tego pana. Gościu napisał sporo klasycznych tytułów, które są uniwersalne- trafiają zarówno do największych maniaków będących na bieżąco z największym tasiemcami i ludzi, którzy na komiksy miały przez długi czas wywalone - pisze z autopsji.

Jak czyta się komiksy Moore'a to jednak zupełnie doświadczenie niż czytanie bo ja wiem, czegoś ze scenariuszem Millara. On tworzy po prostu komiksy. Moore chyba coś co pierwotnie miało być literaturą wyższą i trudno to traktować jako "tylko komiks".

Edytowano przez Mily23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Millara to ty szanuj. On nie pisze "po prostu komiksów". Takie scenariusze może stworzyć każdy nędzny scenarzysta DC lub Marvela (ci dobrzy zresztą też, te wydawnictwa mają problemy). Millar jest twórcą IMO najlepszych współczesnych komiksów rozrywkowych. Ich lektura zawsze zapewnia masę frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniono kolejne tomy, jakie wejdą w skład Kolekcji. Są to:

The Astonishing Thor

Staruszek Logan (The Old Man Logan)

Secret Invasion

Pierwsze i ostatnie to ponoć straszne gnioty, ale Old Man Logan to świetny komiks, szczególnie dla fanów Wolverine'a. Jeden z moich ulubionych zresztą, polecam więc wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wam nie każe się ze mną zgadzać. Ba, nikt nie każe czytać moich postów, skoro są takie niedorzeczne. Przewijajcie je po prostu i dzielcie się wrażeniami z nowych albumów w twardej oprawie, wydanych ostatnio w Polsce. Albo o każdym innym zagadnieniu komiksowym.

Tyle, że od 30 sierpnia nikt nic nie pisał w tym temacie. Ja popostowałem trochę z Rybą2111 o Extremis i znowu była cisza prawie dwumiesięczna. Napisałem luźny post, o tym, że chciałbym powrotu Marvelowych/DC zeszytówek i wtedy się zaczęła jazda - już ze 3 strony zapisaliśmy w temacie, który od kwartału był uśpiony. Tylko nie wiem czemu tak po mnie jedziecie. Mi nie przeszkadza, że macie inne zdanie niż ja ale ja ciągle odnoszę wrażenie, że Loviricusowi i Silent Bobowi nie podoba się moje zdanie i ciągle próbujecie mnie "naprostować". Wyłączcie agressiw - ja jestem na luzie.

Bardzo mi miło, że koledzy komiksiarze z Forum Actionum chcieli poczekać z dyskusjami, aż mnie odbanują. :) Ale trochę przesadzacie. WKKM pędzi jak szalona do przodu, przez 2 lata natłukliśmy o komiksach 50 stron, a tu nagle mnie brakuje i przez pół roku piszecie JEDNĄ? Trzeba trochę rozruszać to towarzystwo. :)

Wyszedł Astonishing Thor. Przeczytałem go (pożyczając od kolegi), ale nie kupiłem własnego egzemplarza. Za mało stron, jak na te 40 zł. Mniej śmieszne i wciągające jak Marvel Zombies. Ale nie jest też to aż tak tragiczny komiks, jak pisali prowadzący fanpage WKKM. Napisałem recenzję, jakby ktoś chciał się zapoznać z moim zdaniem.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2014/12/astonishing-thor-wkkm-53.html

Po dwóch latach kupiłem w końcu tą Encyklopedię Avengers o której kiedyś pisałem. Teraz, dzięki WKKM, wiem już o wiele więcej o Mścicielach, ale to dalej dobra pozycja. Zwłaszcza ładne ilustracje wciągają. :) Kupiłem też przy okazji Niezwykłą Historię Marvel Comics, bo wykorzystując kupon rabatowy do Empiku obie książki kosztowały mnie po 40 zł - ujdzie. Stanowią dobry zestaw, bo w jednej są głównie obrazki, druga to cegła - kopalnia informacji. Choć nie pozbawiona wad.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2014/11/niezwyka-historia-marvel-comics-sean.html

Został tylko tydzień i z niecierpliwością czekam na "Staruszka Logana". Miałem niby tego nie kupować, ale to drugi najgrubszy tom w Kolekcji. I opinie o tej histori są niebywale pozytywne, więc dam się namówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi "Wielkiej trójcy" na marzec uspokajają mój portfel:

DC zamyka chyba każdą serie, którą jestem zainteresowany;

Image znowu nie wyda kolejnego numeru Deadly Class;

A z Marvela tylko kilka wydań zbiorczych (jakieś trzy sztuki)

Ale poczekam na zapowiedzi tego co ma się ukazać po Polsku, żeby dać mu wolne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w Polsce w przyszłym roku od wiosny, czeka na nas nieustający strumień klasyków. Będzie co kupować - Marvel's origin 60's, Secret Empire, Birth of Ultron, X-Men: Twilight of the Mutants i inne. Osobiście zamierzam kupić całą drugą 60-tkę. Nie będę gorszy niż SilentBob. :)

A dziś wyszedł w WKKM Old Man Logan. Kupiłem, przeczytałem i jestem zadowolony. Opowieść jest dobra. Człowieka wciąga nowa ponura rzeczywistość i chce się dowiedzieć co stoi za obecną postawą Wolverine'a. Rozpiszę się w recenzji, tyle że jeszcze nie wiem kiedy ją napiszę. Dziś już raczej mi nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Na jaką złość? :) Ja po prostu zazdroszczę SB, Panowi Crowley'owi i wszystkim innym którzy kupili całość pierwszej części WKKM. Mnie po prostu nie było na to stać. No i było sporo (25%) dubli. Ale teraz poza Ghost Riderem, to już będzie 95% samych polskich premier i masa klasyków. Nie mogę się doczekać, aż położę na nich swoje rączki. :)

W Old Man Logan to co przytrafiło się Wolverinowi 50 lat temu było trochę prostackie i naciągane. Już to widzę jak taki Mysterio potrafił oszukać Logana. To jest komiks pisany w l.2008-2009. To było już po House of M, gdzie Wolverine odzyskał wszystkie swoje wspomnienia i scalił swój umysł. Potem był przecież chroniony mentalnie. Jak proste iluzje i maskowanie zapachu, mogły się przez to przebić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazyl, jakiś ty nieogarnięty... Brak słów normalnie.

MOŻESZ zamówić WKKM do domu. Wybrany tom nawet... Tylko trzeba się spieszyć, bo ilość jest naprawdę ograniczona.

Polecam sklep.gildia.pl

Ale nie, ty jesteś bazyliszek, ty masz swoje zasady i swoje poglądy na życie, których zmienić nie zmienisz. NIE MÓW, ŻE SIĘ NIE DA, SKORO SIĘ DA! To, że ty nie umiesz i musisz przez to pisać na forum żale, które #nikogo, pokazuje, jaką osobą TY jesteś. Nie jaki jest świat zły, ale jaki TY jesteś nieogarnięty. Taki aktywny jesteś w internetach, na fanpejdżu WKKM siedzisz, piszesz ocierające się o głupotę komentarze tam, a znaleźć w Internecie sklepu z komiksami, który oferuje nowe tomy WKKM z dostawą do domu nie potrafisz.

Ręce opadają.

Właśnie - ręce opadają.

Na Gildi.pl komiks jest dostępny dopiero OD DZIŚ. Dzisiaj zamówione tomy pakują i wysyłają i trzeba czekać dzień, dwa na przesyłkę i jeszcze za nią zapłacić. A po co płacić za przesyłkę? Skoczę do tego kiosku i będę miał. Ty nie rozumiesz mojej niecierpliwości. Ja chcę mieć nowy tom od razu, rano, pierwszego dnia jego ukazania się. Zawsze tak kupuję i CDA i WKKM i inne fajne książki czy czasopisma. Powiedz mi która firma przesyła od razu pod drzwi nowe tomy WKKM w dzień premiery? No która?

A sam tom świetny jest. Jak ja bardzo lubię komiksy które znam. smile_prosty.gif Skrulle dostały wreszcie to na co zasłużyły. smile_prosty.gif Fajne bitwy, rysunki, akcja. No czego chcieć więcej od tak sympatycznego eventu? Jutro na pewno machnę recenzję.

@DOWN

Nie płacę jeśli i tak muszę jechać do miasta po zakupy.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna historia. Lubię tylko te komiksy które znam, a ten nie zaskakuje mnie jakimś wydumanym artyzmem, czy głębią psychologiczną postaci. Jest dokładnie taki jak być powinien. Atakują zmiennokształtni kosmicie, to zabijemy ich. :) Trochę się powtarza sytuacja z Ultimates 7-13 ale nie aż tak bardzo. Jak ktoś chciałby wiedzieć więcej ode mnie, to zapraszam do przeczytania mojej recenzji.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/secret-invasion-wkkm-55.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie masz powodów, żeby za mną tęsknić, 8azyliszku - wciąż jestem z tobą. Czytuję od czasu do czasu Hataka i niezmiennie płaczę ze śmiechu czytając o wyższości WKKM nad światem i całą resztą. Ba, nawet się tam czasem odzywam biggrin_prosty.gif

Bo jest - Daaaaaa! Pierwsza sześćdziesiątka zbliża się powoli do końca, szykuję się do napisania tekstu "Dlaczego Kolekcja wielką rzeczą jest". Dalej nie rozumiem "elyty" próbującej udowodnić, że europejski komiks i/czy Egmont jest lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egmont prowadzi istną ofensywę z komiksami DC.

http://alejakomiksu.com/nowosci/21012/Egmontowa-ofensywa-DC-w-2015/

DC Deluxe mnie najbardziej interesuje. Historie ze starego uniwersum DC Comics są znacznie lepsze niż to, co prezentuje Nu52. Ale to moje zdanie.

W każdym razie...

Lobo Bisleya zostanie wydany!

Batman - Earth One!!

Azyl Arkham!!!

Batman - Black Mirror!!!!

i nie tylko...

Nie no, same dobre, bardzo dobre wieści. Już szykuję kasę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Millara to ty szanuj. On nie pisze "po prostu komiksów". Takie scenariusze może stworzyć każdy nędzny scenarzysta DC lub Marvela (ci dobrzy zresztą też, te wydawnictwa mają problemy). Millar jest twórcą IMO najlepszych współczesnych komiksów rozrywkowych. Ich lektura zawsze zapewnia masę frajdy.

Najwyrazniej zle zostałem zrozumiany. Millar pisze świetne scenariusze, pod względem rozrywki to bardzo wysoki poziom. Tylko w moim odczuciu jego historie nie mają czegoś literackiego- a komiksy Moore'a mają w sobie coś takiego.

Bo jest - Daaaaaa! Pierwsza sześćdziesiątka zbliża się powoli do końca, szykuję się do napisania tekstu "Dlaczego Kolekcja wielką rzeczą jest". Dalej nie rozumiem "elyty" próbującej udowodnić, że europejski komiks i/czy Egmont jest lepsze.

Marvel ok, ale nie czarujmy się. DC czy Marvel to korporacje, których naprawdę sporą częśc publikacji stanowi zwyczajna pupla. To nie dziwi przy takiej częstotliwości wydawania materiału, liczbie serii, latach istnienia. Jedna perełka przypada na sto miernych komiksów. Są jeszcze komiksy wstrzeliwujące się w sam środek, dobre, ale bez rewelacji- na szczęście też jest ich całkiem sporo.

Pisze to jako osoba, która mocno zajarała się kolekcją Marvela.

Komiks Eurpojeski jest zwyczajnie lepszy od tych molochów z hameryki pod względem proporcji- jakość a ilość. Nie bez powodu najlepsze wydawnictwa amerykańskie pod względem jakości i ilości to te, które nie zajmują się tenelowelą super-hero, ale czymś bardziej kreatywnym- vide sukces Image, który teraz robi za trzecię siłę komiksu w USA. To samo było wcześniej z Vertigo. Najgorszym co mogłoby się przydarzyć rynkowi komiksowemu pod względem globalnym, to dominacja Marvela i DC- którzy na 100% z powodu braku konkurencji wydawaliby w coraz większych proporcjach chłam, a w mniejszych coś dobrego.

Edytowano przez Mily23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ofensywie Egmontu się rozpisałem na swoim blogu.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/egmont-strikes-back.html

Dziś poznaliśmy kolejność czeskiej edycji drugiej 60-tki WKKM.

http://thunderbolts-mountain.blogspot.cz/2015/01/nova-sedesatka-ukk-co-je-vubec-zac-co-u.html

Dla mnie to samo może być i w Polsce. Zresztą to rybka - i tak zamierzam kupić sobie całą drugą połowę Kolekcji. Niech @SB sobie nie myśli, że tylko on potrafi. :) A właśnie - apel do @Pana_Crowleya - wrzuć jeszcze raz zdjęcie swoich wszystkich grzbietów, od 1 do 56 numeru. Bo chcę zobaczyć Real Foto. Poprosiłbym @SilentBoba, ale on się nie ruszy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przeczytałem sobie Husha. Bardzo fajny komiks. Jedynie Loeb jak zwykle przesadził z tymi flashbackami. Ten facet za dużo pisał originów i ciągle wraca bez sensu do przeszłości. Jakby mnie ona obchodziła tak bardzo.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/batman-hush-tom-1.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszli Thunderbolts. Naprawdę dobry komiks. Nie spodziewałem się, że mi tak się spodoba. Naprawdę można go polecić. Już zdołałem machnąć recenzję, więc by się nie powtarzać...

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/thunderbolts-faith-in-monsters-wkkm-57.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszą zapowiedzi Egmontu na ten rok, szczególnie The New Frontier i Black Mirror. Wreszcie jakieś porządne tytuły i do tego w wydaniach deluxe. Jest w czym wybierać. Jeśli dojdą nowe serie Vertigo (a mówi się o Invisibles Morrisona) to będzie idealnie.

Nie to co w WKKM gdzie 3/4 tytułów to słabe pozycje albo komiksy wyjęte z kontekstu. "Czeska lista" z pewnoscią przyczyni się do gwałtownego spadku sprzedaży. Na szczęście są inne wydawnictwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No chyba żartujesz? Jasne - Marvel Knights Spider-Man rozbity na 2 tomy czy krytykowany przez wielu Shadowland nie są perełkami. Ale Nadejście Galactusa? Narodziny Ultrona? X-Men Second Genesis? Capitan Marvel? Naprawdę masz takie krytycznie spojrzenie na te klasyki, pierwszy raz wychodzące po polsku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...