Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Seriale ogólnie, odcinek drugi!

Polecane posty

Sam jeśli chodzi o styczeń-luty czekam na Banshee i Helix, które będą tej nocy. Czekam też na True Decetive. Liczę, że ten serial będzie powrotem HBO w glorii i chwale i nawiązaniem do Sopranos, Six Feet Under oraz The Wire. Trailery narobiły mi ogromnego smaka i jakoś mam takie wrażenie, że klimatem lekko przypomina to film "Siedem" z Pittem i Freemanem. Być może się mylę ;) Jak wyżej było wymienione oczekują Black Sails. Nie ma serialu w klimatach pirackich, a patrząc na trailer wierzę, że wyniknie z tego coś ciekawego. A w lutym powrót The Walking Dead, House of Cards oraz Vikings. Będzie co oglądać ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Black Sails", nic innego mnie nie zaciekawi. Powód prosty, za mało czasu na wszystko, a ilość filmów do obejrzenia, książek i komiksów do przeczytania oraz zaległych seriali, jest ogromna. Nie wspominając o innych życiowych przyjemnościach i niestety, obowiązkach. Serio, kto ma na to wszystko czas? Jeszcze nawet nie zacząłem "Rodziny Soprano" i "Boardwalk Empire", widziałem tylko pierwszy sezon "6 stóp pod ziemią", o "Synowie anarchii" , "House of Cards" i "The Shield" to nawet nie mówię bo nie wiem kiedy to obejrzę. Plus cała masa klasyków, w tym polskich, których jeszcze nie widziałem. Nie słyszałem wcześniej o serialu z piratami w roli głównej dlatego to jedyne co może przyciągnąć moją uwagę do nowości. Wnioskując po trailerze wygląda to jednak sztampowo trochę... I coś bardzo zadbani ci piraci, z kompletem uzębienia prosto od dentysty... W każdym razie, poczekam na pierwsze recenzje i wrażenia widzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyk, pyk.

Jest to chyba jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier serialowych 2014 roku. Mimo, że nie będzie w nim Batmana jako Batmana to i tak zacieram ręce. Serial kryminalny z Jimem Gordonem w roli głównej, od człowieka, który maczał palce przy Mentaliście czy Rzymie sprawia, że naprawdę cieknie mi ślina jak czytam coraz więcej informacji na temat tego serialu. Już samo wsadzenie tam zbrodniarzy z przygód Batmana będzie ciekawym aspektem serialu. Liczę na bardzo pokręcony główny wątek. Dodatkowo - stacja, która odpowiada za serial jest znana z dosyć porządnych produkcji, więc nie wyczuwam kichy tak jak po obejrzeniu dwóch odcinków Marvel Agents of S.H.I.E.L.D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się jeszcze ciekawiej niż myślałem. Abordaże, piękne krajobrazy i brytyjski akcent - czego chcieć więcej? FABUŁY. Tak, mam nadzieję, że główny wątek będzie dobry i nie zanudzę się podczas oglądania.

@Up

Szczerze? Ja już wole te wybuchy Michaela Bay'a niż głupie slow mo, które mieliśmy w Spartakusie (przez co przestałem ten serial w ogóle oglądać).

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak można było się spodziewać - premiera True Detective (...is a blast) okazała się spełniać wszelkie nadzieje jakie w serialu pokładam i jest na drodze do stania się klasykiem, którego będzie się wspominać i oglądać latami (więcej tutaj) biggrin_prosty.gif Gdybym był pewny, że pozostałe premiery zaczęły by z takiego pułapu to rok 2014 nie mógłby by wymarzyć sobie lepszego początku. O House of Cards (które dostało temat) wspominać nie ma co, bo to drugi sezon już... ale polecam oglądać tak czy siak ^_^

Przy okazji taka wieść jakby pół-moderatorski, że jakby ktoś chciał/się nudził albo coś to katalog tematów serialowych mógłby skorzystać z gruntownego remontu/update'u, bo szczerze mnie czasu ani chęci na niego nie starczy, więc jakby co... wiecie gdzie mnie szukać ;]

PS. Tematy o różnych CSI i Stargate połączyłem w zbiorowe ze względu na mały ruch (tzn. jest jeden CSI verse oraz jeden SG co by specjalnie się nie rozdrabniać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza Arrow'em i Smallville są jeszcze jakieś genialne seriale w klimatach Super Hero? Wiem, że planują Flash'a, ale to chyba dopiero we wrześniu premiera? Próbowałem się przekonać do Marvel Agents of S.H.I.E.L.D, ale jakoś mi nie przypadło do gustu. Słyszałem też coś o Batmanie, prawda to?

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza Arrow'em i Smallville są jeszcze jakieś genialne seriale w klimatach Super Hero? Wiem, że planują Flash'a, ale to chyba dopiero we wrześniu premiera?

Być może Herosi przypadną Ci do gustu. Polecałbym Ci również obejrzenie serialu Misfits, z tym, że nie jest to standardowe superhero. :P Ponadto aktualnie planuje się naprawdę wiele seriali powiązanych z komiksowymi herosami (Luck Cage, Jessica Jones, Iron Fist, Daredevil, Consantine itp.), więc jeśli poczekasz, będziesz miał prawdziwy wysyp interesujących produkcji.

Słyszałem też coś o Batmanie, prawda to?

W produkcji jest serial Gotham, ale z Batmanem ma mieć ponoć niewiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham z Batmanem będzie miał wspólnych tylko niektórych bohaterów i miasto. Sam młody Bruce Wayne też się tam pojawi, o samym Batmanie możemy jedynie pomarzyć (chociaż chodzą plotki, że Bruce w ostatnim odcinku serialu ma założyć kostium Batmana, jednak jak oni to mają zamiar zrobić to ja już nie wiem).

Tak jak DarthMetalus polecam Ci Heroes, mimo, że tylko dwa pierwsze sezony są świetne, potem z sezonu na sezon poziom drastycznie spada. Podobno Tomorrow People ma w sobie motyw super zdolności, ale osobiście serialu nie oglądałem, więc nie wiem jak to wszystko tam wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieści różnych:

- pojawiły się pewne plotki dotyczące możliwej serialowej adaptacji Mrocznej wieży co ogólnie uświadomiło, że... chętnie ujrzałbym dobry serial w tym świecie ^_^

- jest także pierwsza zajawka The Strain, czyli podejście do tematyki wampirów autorstwa del Toro, które może okazać się czymś całkiem sensownym

- jakby ktoś nie wiedział to rozpoczęły się zdjęcia do kolejnego sezonu 24 godziny (co oznacza, że kiedyś, jak znajdę czas, wezmę się za tych siedem czy osiem poprzednich =])

- opublikowano także trailer kolejnej paranormalnej produkcji tym razem (choć nie pierwszy raz) biorący na warsztat czarownice z Salem i wygląda imo dosyć obiecująco smile_prosty.gif

Podobno Tomorrow People ma w sobie motyw super zdolności, ale osobiście serialu nie oglądałem, więc nie wiem jak to wszystko tam wygląda.

Naprawdę NIE polecam. Nie mam bladego pojęcia dlaczego wciąż go oglądam, chyba z bardzo dziwnego przyzwyczajenia albo namiastki wiary, że wyjdzie z tego coś sensownego, ale zwyczajnie nie widzę pozytywów dla TP... jeżeli poziom się nie poprawi to liczę, że umrze smile_prosty.gif A jeżeli już mowa o jakiś zdolnościach to jest tutaj totalna bieda - są 3T czyli telekineza, telepatia i teleportacja, poza tym main hero ma jeszcze jedno (ale nie T), żeby pokazać jaki specjalny on jest i tyle. Jak rzekłem, bieda. Najlepiej trzymać się od tego z daleka ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bym dał żeby wróciły takie dawne czasy kiedy seriale były genialne.

To był najstraszniejszy polski serial biggrin_prosty.gif. Pamiętam jak miałem kilka latek i to leciało po Teleexpressie (zima wtedy była i już ciemno się robiło) jak wyskakiwał ten diabełek to uciekałem do innego pokoju krzycząc smile_prosty.gif. Pamiętam jeszcze, że TVP współpracowało z niemieckim studiem i robiło kilka serialów (Tajemnica Sagali, Słoneczna Włócznia). Dzisiaj są Trudne Sprawy i Dlaczego Ja...

ja kudłaty durnowaty biggrin_prosty.gif
Edytowano przez Wysokiandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadzono Jamesa Gordona w serialu "Gotham". Będzie nim Ben McKenzie, którego mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak "The O.C." czy "Southland". Osobiście aktora lubię i przy odrobinie charakteryzacji, dodania wąsiku i okularów będzie z niego bardzo dobry Gordon. Teraz wszystko leży w rękach reżysera aby zaserwował nam dobrą fabułę (cały czas jestem zdania, że Bruno Heller mnie nie zawiedzie). Do tego czasu większość produkcji stacji FOX przypadało mi do gustu, więc trzymam mocno kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie obejrzałem pierwszy sezon Brooklyn 9-9. Niezły serial komediowy z zabawnymi gagami i mnóstwem nawiązań do filmów, seriali i w ogóle kultury. Dobra, współgrająca ze sobą obsada i świetni bohaterowie. Z pewnością jedna z lepszych komedii ostatnich lat, a z pewnością sezonu 2013/14.

Poza tym w ręce wpadł mi teraz pierwszy odcinek, bazującego na filmie braci Coen, Fargo. Świetna obsada w której pojawiają się Martin Freeman i Billy Bob Thornton. Puszczanie oka w kierunku fanów filmu, świetna muzyka, ciekawie zapowiadająca się historia i doskonały czarny humor (którego mam nadzieję w następnych odcinkach będzie więcej). Po pierwszym odcinku zapowiada się na kolejną produkcję w tym sezonie, która dosłownie wgniecie mnie w fotel.

Ze zbliżających się seriali czekam na premierową produkcję WGN America pt. Salem i nowy serial CBS Crossbones z Malkovichem w roli Edwarda Teacha, znanego wszystkim jako Czarnobrody. Po zawodzie spowodowanym Black Sails spodziewam się produkcji o wiele lepszej. W czerwcu przyjrzę się jeszcze drugiemu sezonowi Orange is the new black.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu miesiącach obejrzałem w końcu Smallville. Polecam ten serial każdemu fanowi klimatów super-hero. Jeden z najlepszych jakie oglądałem. Były słabsze momenty, ale nigdy nie schodziło na jakiś katastrofalny poziom (patrz początek szóstego sezonu Supernatural). Teraz czas zabrać się za True Detective, potem House of Cards, MAoS, Vikings i wiele wiele innych. Jest do nadrabiania.

Ja z najbliższych premier nic ciekawego dla siebie nie widzę i jak tak dalej pójdzie to poza Grą o Tron będą tylko nadrabianie zaległości. Obym się mylił i znalazł coś ciekawego. wink_prosty.gif

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nikt nie założył tematu o "Almost Human", bo właśnie go anulowali. :) No sorry - policyjny procedural nawet przeniesiony w przyszłość, dalej pozostanie policyjnym proceduralem. A takich widzowie mają na pęczki. Przecież jesienią padł nowy "Ironside" bo też był do bólu sztampowy. No i to plagiatowanie wszystkiego jak leci które zafundował nam Whyman. Ściągać to trzeba umieć. Blacklist to wychodzi (tak na ponad 10 mln), a FOXowi nie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w sumie, może trochę randomoo, zrzucić z siebie i przelać na papier forumową stronę jedną rzecz, która ostatnio jakoś mnie tknęła i nie tyle zirytowała co skłoniła do zastanowienia czy aby na pewno idziemy w dobrą stronę... Od razu mówię, że serialowego Fargo nie widziałem choć na razie pozytywne opinie mają miażdżącą przewagę. Pomijając jednak kwestie jakości chodzi mi o trend przerabiania filmów na seriale. Wcześniej padła wieść, że powstaje telewizyjna wersja Od zmierzchu do świtu, jakoś niedawno przeczytałem coś o - chyba - trzynastoodcinkowej adaptacji "przygód" pana w hokejowej masce... nie chcę oceniać przed obejrzeniem chociażby jednego odcinka, ale zastanawiam się czy czasem takie podejście nie odetnie nas od jakiś oryginalnych/świeżych pomysłów gdzie zamiast nich będziemy dostawać takie niby filmowe rimejki tyle, że w innym opakowaniu mającym ileś tam odcinków. Może i będą dobre, opowiedzą znaną historię lepiej/szerzej, lecz coś w tym zwyczajnie mi się nie podoba, pachnie w jakimś stopniu takim pójściem na łatwiznę imo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fargo jest świetnym serialem luźno bazującym na filmie, z którego czerpie specyficzny czarny humor, scenerie i ogólny klimat. Bohaterowie, czy fabuła prezentują się już inaczej i wyszło to genialnie. Jeśli pozostali podejdą do tego w ten sposób, a więc zaadaptują do serialu tylko te najlepsze cechy produkcji, to zdecydowanie jestem za czymś takim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heads up, czy tam "głowy do góry" (jeżeli tak to można przetłumaczyć ^_^) - machina związana z Comic-Conem w San Diego rozkręca się imo na dobre i poza np. filmowymi newsami związanymi z nadchodzącym Batman v Superman (zresztą btw. w ogóle obstawiam, że powiedzą sporo informacji o całym planowanym uniwersum DC na imprezie) to można spodziewać się też wielu ciekawych rzeczy dla fanów seriali. Z tej rozpiski, która nie wiem czy jest w wersji finalnej, najbardziej czekam na trailer trzeciego sezonu Arrowa. Poza tym to klasycznie będę śledził hataka, ewentualnie twittera co by wyłapywać inne, interesujące wieści związane z nadchodzącymi produkcjami. A wy szykujecie się na to imho święto (taki odpowiednik E3) dla maniaków seriali, filmów i komiksów plus połączeń tych trzech? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, czekam...

Również czekam na to co pokażą i powiedzą w sprawie Arrow. Amell wspominał, że mają przygotowaną jakąś bombę na event związany najlepszą obecnie produkcją CW (plotkuje się, że może chodzić choćby o jego angaż do BvS lub Justice League). Zobaczymy jeszcze co ciekawego może się wydarzyć, gdy znani będą wszyscy, którzy się pojawią w San Diego. Ta rozpiska w tej chwili dotyczy głównie seriali produkowanych przez Warner Bros. TV, więc kilka dobrych seriali jeszcze się pojawi.

PS Szkoda, że nie będzie panelu Doctora smile_prosty.gif. Na szczęście już zaraz premiera nowego sezonu tongue_prosty.gif.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem założyć temat o The 100, ale ponieważ nikt tu nie ogląda, to nie wiem czy to ma sens. W każdym razie 2 sezon jest wielki, Każdy fan Fallouta powinien go oglądać, bo właśnie tak mógłby wyglądać serial na podstawie tej gry. W tym sezonie wady są naprawdę pomijalne, a zyskujemy fantastyczny klimat postapokaliptycznego świata. Jakby to nie był serial CW -

właśnie zabito kolejną główną postać. I nie było to głupie, a pełne napięcia i emocji. Gdzie poza PoI mamy takie zagrywki fabularne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zabrać się za The 100, ale po jakiś 20 minutach pilota odpadłem, chyba już po prostu seriale CW mi się przejadły. Supernaturala porzuciłem po pierwszym odcinku dziesiątego sezonu, z Arrow jestem w plecy dwa odcinki, a to wszystko przez crossover z The Flash, gdzie nie mogę przebrnąć przez czwarty odcinek serialu, niby najszybszy człowiek na ziemi, a ogląda się go bardzo powoli. Dobrze, że się święta zbliżają, co będę miał trochę czasu na nadrobienie zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The 100 - obejrzałem pilota. Sam nie wiem, jak tego dokonałem, bo był beznadziejny. Jedyne, co z niego zapamiętałem, to wszechobecna natolatkowa drama i zwierz na końcu.

Supernatural - nie pamiętam, kiedy przestałem to oglądać. Serial był dobry, ale niepotrzebnie tyle sezonów zrobili, bo cała intryga się po prostu rozlazła. Tasiemcom mówię stanowcze nie.

Arrow - pierwszy sezon taki se, drugi świetny, a trzeci kaszana totalna. Odpuściłem sobie po odcinku z tą Cupid, czy jak jej tam.

Flash - tu skapitulowałem po paru odcinkach. Pilot bardzo mi się podobał, ale jednak dalej nie działo się w zasadzie nic ciekawego. Przynajmniej nic dla mnie, czyli osoby, która nie czyta komiksów i nie interesuje się mainstreamowymi uniwersami, typu Marvel i DC*.

*Choć podoba mi się Constatntine, więc mam nadzieję, że plotki o przedwczesnym zdjęciu serialu z anteny nie spełnią się. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Z aktualnym sezonem Arrow jest tak, że jeszcze do końca nie wiadomo jak jest, niby jest jakaś oś fabularna, ale nadal do końca nie wiadomo o co chodzi i to mnie martwi, w poprzednim sezonie przynajmniej mieliśmy już na samym początku Blooda, a tutaj nic, ciągle ktoś się pojawia, ktoś znika, czuję, że jak nadrobię i będę już na bieżąco od stycznia oglądać, to będę mile zaskoczony.

Flash natomiast ma strukturę Smallville i pierwszego sezonu Arrow, co mi się też średnio podoba, za mało jest głównej fabuły, za dużo pobocznych spraw, w dodatku, całość wydaje się strasznie sztywna - hej, to samo było na początku z Arrow!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio razem z moją dziewczyną skończyłem oglądać bardzo chwalony brytyjski serial The Missing. Teraz po seansie jedynie co mogę powiedzieć to wow i zacząć klaskać. Serial jest fenomenalny! Jeśli polubiliście Dochodzenie (The Killing) albo lubicie ogólnie seriale to po The Missing będzie zachwyceni podobnie jak ja. Ogólnie fabuła nie jest jakoś bardzo skomplikowana, pewna brytyjska rodzina spędza wakacje we Francji w czasie Mistrzostw Świata. Felernej nocy gdy ojciec razem ze swoim dzieckiem oglądają mecz w pobliskim barze, znika w nie spodziewanych okolicznościach jego syn. Fabuła ma dwie linie czasowe, jedna linia to czas aktualny czyli po zniknięciu syna a druga linia to 6 lat później. Polecam wszystkim naprawdę nie będę się rozpisywał bardziej, ale zachęcam was do spróbowania!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...