Skocz do zawartości
Cardinal

Muzyka III

Polecane posty

Sorry, ale Slipknot jest "ostrzejszy" od starej Metalliki? Słyszałeś For Whom the Bell Tolls, The Four Horsemen (riff będący tłem dla drugiego sola), Battery, Seek & Destroy? Same prawie-growle (i tak Corey Taylor nie umie się drzeć, szczególnie na żywo) nie czynią muzyki brutalną.

Vol. 3: Subliminal Verses, utwory Blister Exits, Three-Nil, Opium of the People i Pulse Of The Maggots są dużo cięższe nawet od starej muzyki. I wystarczająco brutalne. W dodatku Corey na koncertach potrafi nieźle zaryczeć. Widziałem chłopaków na żywca, więc mogę stwierdzić;]

Ja akurat zauważyłem ten stereotyp wśród fanów metalu. Ogólnie nu-metal nie jest przez nich lubiany.

Niby ogólnie jest to prawda, ale znam wielu ludzi, którzy słuchają LP na równi z In Flames, Amon Amarth, czy Cannibal Corpse.

Hm, co do LP... Ostatnia płyta niezbyt mi się podoba, tak jakby gdzieś zagubili wewnętrzny power z "Reanimation", "Hybrid Theory" czy "Meteora".

Niestety, ostatnia płyta linkinów nie może równać się z poprzednikami. Zero energii, trzy w miarę znośne piosenki, to nie jest płyta, na którą czekałem tyle czasu

Spotkałem się z wyżej wspomnianym stereotypem wśród fanów metalu... Twierdzili że LP to "ciepłe kluchy w porównaniu do Korna i Slipknota", z czym się nie zgadzam. Nadal lubię ich kawałki, ale te nowe... jakoś mnie od nich odtrąca.

Bo nowe LP to ciepłe kluchy, choć akurat ostatnie płyty Slipek i Korna nie mają się czym chwalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Slipknot jest "ostrzejszy" od starej Metalliki? Słyszałeś For Whom the Bell Tolls, The Four Horsemen (riff będący tłem dla drugiego sola), Battery, Seek & Destroy? Same prawie-growle (i tak Corey Taylor nie umie się drzeć, szczególnie na żywo) nie czynią muzyki brutalną.

Że cooooo? Metallica jest lekka w porównaniu z wieloma zespołami, a ze Slipknotem zwłaszcza. Tutaj mogę tez poprzeć się własnymi przeżyciami, byłam na koncercie Mety rok temu i niedawno na Slipku. Poziom ciężkości i energii na scenie zupełnie różny, przy czym u Slipknota na dużo większy plus(choć Meta to klasyka, wiadoomo...).

raven, twoja niechęć do nowego Slipknota znana jest, ale co masz do Untitled? Według mnie jest w większości bardzo dobra (poza Innocent Bystander i Killing, te są straszne).Ale Kiss, Evolution, Hold On, B!@#, We Got A Problem? Może nie tak ciężko, trochę mniej kornowo, ale wciąż dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sklasyfikowalibyście tą nutę?

Dla mnie to coś w stylu Trance... Ale melo bardzo mi nasuwa WW i pozytywny house'ik :)

Jochen tworzy głównie w trance, ale to szeroki gatunek. Niemniej nieco profesjonalizmu z 4Clubbers

Oto fragment:

Jochen van der Steijn (Jochen Miller) urodził się w holenderskim mieście Mill, a karierę rozpoczął pod pseudonimem DJ Jochen. Młody DJ i producent lansuje już od dawna swoje własne, niepowtarzalne brzmienie, które można określić jako pochodne tech-trance. Jego muzyka to wulkan energii o wysokiej jakości. Charakteryzuje ją wysokie tempo, melodie pełne dynamizmu, krótkie pauzy i stale bijące basy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nuty - rzeczywiście przyjemna. A że starsza to mało ważne :-) akurat na wyżej wymienionym forum muzycznym trwa dyskusja nad trance i większość uważa że w latach 2000 do 2006 powstały najlepsze utwory tego gatunku. Nowości są słabsze :-) Więc wiek nie ma znaczenia, tak jak i gatunek - ważne że kawałek się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmarł facet, którego muzykę uważaliśmy za klasyke przez całe nasze życie(przynajmniej 90% forumowiczów zapewne). Nie da się ukryć, że niewielu zrobiło tyle dla całej światowej muzyki co on. Ostatnie lata miał marne, właściwie o nim nie słyszeliśmy i pewnie byśmy niewiele usłyszeli. Ale to zawsze koniec jakiejś epoki w historii muzyki jest.

Edytowano przez gekon1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyje. To już potwierdzona informacja przez CNN. Jaki by nie był i tak pozostanie wielki. Chociaż nigdy nie słuchałem jego muzyki stwierdzam że jest to wielka szkoda że odszedł. To wielka strata dla świata muzyki. Reszta nigdy mu do pięt nie dorastała.

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dopiero od was się dowiedziałem. Cóż, jestem trochę zszokowany tą wiadomością. Mimo że zdecydowanie nie trawię większości popu, płyty takie jak Thriller i Bad towarzyszyły mi przez całe życie. W pamięci najbardziej pozostaną mi zapewne jego niezapomniane teledyski(ech, te płyty chodnikowe z Billie Jean...) i popisy na scenie. A teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odkurzyć jego płyty i puścić Heal the World...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się dziwić. W USA mamy dzień, ludzie szukają MJ. A zdaje się, ze to działa tak, ze w proponowanych są po prostu najpopularniejsze. Tak to chyba działa? A ze są usunięte? Pewnie wytwórnia się poczuła :D

Tak swoją drogą to jest niesamowite. Podobnie czułem się po śmierci Geremka czy papieża, mimo że ateista ze mnie okrutny.

jak umiera ktoś sławny, ktoś kto żył przez całe moje życie, czuje się smutno, jakby umarł ktoś bliski. Ciekawy efekt psychologiczny. :)

Nie ogarniałem albo nie żyłem jeszcze gdy umierali tacy jak Hendrix czy Joplin. Jackson jest pierwszym wielkim muzykiem umierającym za mojej kariery. Dziwnie.

Edytowano przez gekon1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoda. Mimo, że ostatnia odwalała mu szajba to jednak zasłużył się dla muzyki. I mimo, że słucham metalu i rocka to często wracam do Heal The World, Billie Jean czy też Smooth Criminal. Jednym słowem wielka szkoda. Chociaż może lepiej, że umarł śmiercią... no, naturalną niż żeby się miał rozlecieć na kawałki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych artystów... Cóż - kiedyś musiał umrzeć. Naprawdę wielka szkoda - jedyne, z czego można się cieszyć, to z tego, że umarł gdy już nic nie tworzył, a nie w erze, kiedy nagrywał co raz świetne kawałki.

Cóż, będą się z niego jeszcze długo śmiać, ale kij z tym - dla mnie jest mistrzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...