Skocz do zawartości
Cardinal

Muzyka III

Polecane posty

Ja mam ochotę zamontować kawałek zespołu nowofalowego Til' Tuesday (z Aimee Mann na wokalu). W tle gościnie Elvis Costello. Kawałek z ostatniej płyty z 1988 roku. No kurna, piękne. smile_prosty.gif

http://www.youtube.com/watch?v=zznoDllvTRs

Dla tych co nie słyszą tego new wave, coś starszego. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że pojawiła się poprawka do regulaminu pisania postów - filmiki z YouTube'a chociażby należy wrzucać tylko w postaci linka. Dawanie ich pod spoiler nic nie daje, dalej będą się ładować co może przeszkadzać użytkownikiem ze słabszym Internetem smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie, ale chciałbym spytać czy mógłby ktoś mi wysłać nuty na gitarę do utworu 2+1 Chodź pomaluj mój świat. Szukałem nut do tego utworu, ale nigdzie ich nie znalazłem. Najlepiej byłoby gdyby zawierały samą linię melodyczną, ponieważ muszę przypisać do nich akordy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Eska oszukało wszystkich w Gorącej 100 (podsumowaniu 2012 roku). PSY - Gangnam Style zajęło tylko 2 miejsce za Titanium D. Guety. Skandal i tyle. A Weekend - Ona tańczy dla mnie zasłużyło na trochę więcej niż 29 miejsce.

@EDIT: A dziś mamy tegoroczny Top Wszechczasów na Trójce. I kolejny skandal bo "12 Groszy" Kazika dopiero na 104 miejscu :(.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandalem był incydent z U2 parę lat temu :D

http://cinemassacre.com/2013/01/04/name-that-tune-metallica/ - bardzo przyjemny filmik, szczególnie dla tych, którzy lubią AVGN i samego Jamesa Rolfe'a (na FA co najmniej parę takich osób kojarzę). W skrócie - chłopaki bawią się w hardkorową wersję "Jaka to melodia?", gdzie jeden bardzo krótki (trwający ułamek sekundy) fragment utworu danego zespołu (w tym przypadku Metalliki, ale jest też wersja z Elvisem i Black Sabbath), a drugi ma go odgadnąć. Płaci im za to Apple :P

Co jest szczególnie interesujące - jak często udaje im się odgadnąć utwór, czasem po usłyszeniu tylko jednej, pierwszej nuty danego utworu. Z ciekawości zacząłem się bawić w coś takiego sam ze sobą - utworzyłem listę z utworami z płyt, które dobrze znam (nie ma zespołu, którego znałbym wszystkie utwory) - i losowo puszczałem początki. Udaje mi się odgadnąć tak koło 80-90% :) To ciekawe, bo wiele z nich jest do siebie podobnych, jednak rzadko je myliłem.

Polecam się pobawić - ciekawi mnie, czy wszyscy, którzy skupiają się na tym, czego słuchają, są w stanie odgadywać utwory w taki sposób. A może macie, tak jak James i Mike, zespoły, których niemal dowolny utwór potraficie odgadnąć słuchając tak krotkiego urywku? :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak samo i tak po sekundzie utworu rozpoznałem tak.. myślę że 80%, tylko że zrobiłem ze wszystkich utworów jakie mam na kompie. Jakbym zrobił ze swoich ulubionych to pewnie byłoby z 95%. Ale rzeczywiście przednia zabawa, szczególnie jak znasz tytuł i próbujesz wytężyć umysł żeby sobie przypomnieć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś, kto mógłby pomóc mi przełożyć utwór zespołu Two Steps From Hell - "Jump!" na nuty. Jako iż nie posiadłem umiejętności spisywania nut ze słuchu, to sam sobie nie poradzę (zapewniam - przeprowadziłem liczne próby, ale efekt jest raczej mierny confused_prosty.gif).

Dodatkowo szukam właśnie czegoś w stylu wspomnianego "Jump!", czy "To Glory", lub czegoś podobnie... hmmm... heroicznego a jednocześnie z takim lekko rockowym brzmieniem smile_prosty.gif

I jeszcze przy okazji, czy ktoś rozpoznaje utwór z tego trailera zaczynający się w 1:40, gdy wybuch zmiata trooperów :

? Edytowano przez wiedzmin2908
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjemnie zaliczać fragi?

1. Włącz Crysisa 2 i wbijaj na Multi.

2. Rozluźnij się.

3. Puść sobie tą nutę: http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/1643993,01-the-prodigy-invaders-must-die.html

Polecam, idealna do grania. Lekko motywująca, imprezowa itp.

Najlepiej brzmi jak macie na maksa głośniki i dźwięk w grze + ta piosenka.

(Ciekawostka: Ta nuta została użyta w trailerze Multiplayera Crysis 2)

Edytowano przez D4M14N0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi klimatu bardowskie (Wysocki, Kaczmarski) to polecam bardzo popularnego zarówno w Czechach jak i w Polsce Jaromira Nohavicę. Tu moża sobie ściągnąć świetny album, Prazska Palena (można używając klienta torrent, można też ściągnąć pojedyńcze mp3 ze strony):

http://www.nohavica.cz/praha2006/prazska_palena.htm

Moje ulubione piosenki z tego albumu to chyba Ranni hygiena i Pavilon c. 5... Piszę chyba, bo cały album jest świetny. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontman As I Lay Dying aresztowany za próbę wynajęcia płatnego zabójcy do zamordowania żony.

(Reuters) - Tim Lambesis, lead singer for the heavy metal band As I Lay Dying, was arrested in California on Tuesday on charges that he sought the help of an undercover detective to have his estranged wife killed, police said.

Lambesis was taken into custody in Oceanside, near San Diego, said San Diego County Sheriff's Department spokeswoman Jan Caldwell.

Police had previously learned Lambesis was looking for someone to carry out the killing, Caldwell said.

"The information came to us late last week. We acted quickly on it. I believe that we averted a great tragedy," she said.

Caldwell said the ongoing investigation prevented her from disclosing any details about why Lambesis might have wanted to have his wife killed or how police first learned about what they described as his murder plan.

Lambesis' wife, Meggan, filed papers in San Diego Superior Court in September 2012 seeking a dissolution of marriage, according to an online court database.

A representative for the As I Lay Dying's record label, Metal Blade, could not immediately be reached for comment and it was unclear if Lambesis had an attorney. No one answered the door at the singer's home in Del Mar, 20 miles north of San Diego, and neighbours declined to talk about him.

Lambesis is a founding member of the band, which was formed in San Diego. The band in recent days had been touring in Asia. On Monday, Lambesis said on his Twitter page: "Goodbye China. I'll be home in about 15 hours."

Lambesis is expected to appear in court for an arraignment on Wednesday or Thursday. A spokesman for the San Diego District Attorney's Office could not be reached for comment.

The band's 2007 album "An Ocean Between Us" debuted at number 8 on the Billboard 200 list, and ranks as one of their top-selling releases. Last year, As I Lay Dying put out its sixth album "Awakened."

As I Lay Dying has at times been described in the media as a Christian group, but Lambesis said this year in an interview with heavy metal website Noisecreep that group members wanted "to be judged on the music" rather than their "personal beliefs."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet huczy od tego dziś, lubie ich posłuchać, a Lambesis to jeden z lepszych wokalistów na scenie, koleś potrafi dołożyć do pieca, tak czy siak to jakiś fake, stawiam że go uniewinnią, bo nie znajdą dowodów a ten podszyty policjant to zwykły matoł który zazdrości mu kasy, niemniej jeśli to byłaby prawda...opinia o 'chrześcijańskim' zespole metalowym runeła by, no i szkoda gościa bo talent do darcia ma. Tak pozatym to Frankiego z Emmure na koncercie w Rosji poraził prąd i ponoć ledwo go uratowali, niedawno też przymknęli Austina z Of Mice&Men za rzekomą napaść na kogoś w nocy i pobicie, ostatnio w core dużo sie dzieje, to kogoś aresztują, to ktoś z koncertów wraca z uszczerbkiem na zdrowiu, ech.

PS. Możliwe tez, że to była żona Lambesisa zrobiła z niego kozła ofiarnego, no co, koleś kase miał, niewiele sie kobitka nakombinowała coby mężusia wyelminować a forse sobie zgarnąć.

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ostatnio wkręciła ta zwariowana pioseneczka

Motherfucking pterodactyl w wykonaniu Sarah Donner :)

Mam pytanie do dobrze znających angielski, którzy czują się na siłach przetłumaczyć ją dla mnie.

Angielski znam średnio i nie rozumiem jej w całości, a jedynie w poszczególnych zdaniach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast spać słucham polskich Oi!'owców w postaci Ramzes & The Hooligans...

Doszedłem do wniosku, że kawałki grane przez nich wymagają sporego dystansu... No bo chociażby "Kiosk", "Pogrzeb", "Mechaniczna pomarańcza"... Kontrowersja w czystej, punkowej postaci :D!

A zaraz włącze sobie Dead Kennedys... California uber alles!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj festiwal w Opolu (taaak, wiem, że to dziwne). Większość utworów była całkiem sympatyczna, nawet patrząc na gusta ogółu społeczeństwa. Niestety, wygrała piosenka Golec uOrkiestra, którą uważałem za najsłabszą. Bo naprawdę, ani była szczególnie melodyjna, ani wpadająca w ucho... Polacy są dziwni. Oczywiście nie liczyłem na to, że wygra moja faworytka Kasia Stasiak, ale np. Varius Manx czy Brzozowski mieli naprawdę fajne utwory, które powinny pasować masowemu odbiorcy. A tu psikus, wygrali Golce z przeciętnym utworem... O tym jak to kochają nasz kraj... może to był faktor tej wygranej?

PS Mam deja vu, wydaje mi się, że już pisałem tego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Piosenke, Stephanie Mabey - The Zombie Song

bardzo dobra piosenka,znam ją z intra War Z u Rock'a

www.youtube.com/watch?v=ZPNqub966Tw

Edytowano przez omen942
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wkrótce kupić dyskografię zespołu The Doors, jednak dostępne są głównie nowe miksy z 2007 roku a słyszałem wiele o tym że są gorsze od oryginalnego miksu. Jak duża jest różnica między nimi i czy warto się gimnastykować żeby znaleźć starsze wersje ich albumów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LemoonScream

Witam, mam zamiar wkrótce kupić dyskografię zespołu The Doors, jednak dostępne są głównie nowe miksy z 2007 roku a słyszałem wiele o tym że są gorsze od oryginalnego miksu. Jak duża jest różnica między nimi i czy warto się gimnastykować żeby znaleźć starsze wersje ich albumów?

Przy Mixach z 2007 roku pozostała przy życiu trójka The Doorsów pozmieniała to i owo. Brzmienie niektórych instrumentów wyciszono na rzecz innych, więc zmienia to akcenty i klimat w wielu utworach. Nie powiem zrobiono to sumiennie i nie popełniono żadnych gaf, ale jeżeli oczekujesz oryginalnego Doorsowskiego brzmienia to szukaj płyt wydanych właśnie przed 2007 rokiem. Jest w nich to coś czego nie ma w nowych wydaniach. Zawsze możesz do porównywania zanim coś kupisz porównać albumy na youtube. Obie wersje są tam dostępne.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...