Skocz do zawartości

Sonda!  

529 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek czytasz średnio w ciągu roku?

    • wogule nieczytam xD
      10
    • 1-2
      9
    • 3-5
      42
    • 6-10
      86
    • 11-20
      96
    • 21-30
      77
    • 31-50
      46
    • 51-100
      40
    • ponad 100
      25
    • Och, ależ nie liczę przeczytanych książek.
      106


Polecane posty

To ja się "ogólnie" wypowiem. Czytam sporo, bo jak skończę jedną, to do razu biorę drugą. Ciężko powiedzieć ile czytam książek rocznie, gdyż trafi się np. 5 książek po 680 stron, a potem 18 książek 170-stronowych.

Moi ulubieni pisarze to Alistair MacLean i Robert Ludlum, którego ubóstwiam. Lubię też smieszne historie Sue Townsed.

Ostatnio przeczytałem "Partyzantów" Alistaira MacLeana.

Aktualnie czytam "Przełęcz Złamanego Serca" MacLeana.

Najbardziej lubię czytać powieści sensacyjne, thrillery polityczne i czasem fantastykę, z niej głównie science fiction dziejące się w postapokaliptycznym świecie i fantasy.

Moje ulubione książki to Cykl Bourne'a i książki o Adrianie Mole'u, które są wypchane humorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dość sporej liczby książek, tylko nie wiem czy warto. Ja rzucę listą, a wy może podpowiedzielibyście mi co jest dobre i warte kupna a co nie?

No to interesują mnie:

- ORK: Powrót Orków i sequel, Odwet Orków

- Piekło Arktyki

- Powinien być tylko jeden

- Ja, Inkwizytor

- Pan Lodowego Ogrodu, wszystkie tomy

- Zaginiony Symbol

To tyle, nie będę zamieszczał całej listy - ta mi wystarczy.

Proszę o pomoc i sensowne wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Pana Lodowego Ogrodu ci polecę na pewno. Fajne postacie, ciekawy i niepowtarzalny świat, niebanalna fabuła.

A Inkwizytora ci polecę, jeśli lubisz myśleć i się głowić nad fantasy. Jeśli nie, to książka cię zanudzi (jak mnie ;|).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprzednie części o Inkwizytorze? Dobre? Jak czytam opinie w internecie to się dziwię, niektórzy piszą, że to średnie / kiepskie. A potem trafiają się tacy, którzy piszą, że książka super itp.

Doszła nowa porcja zaciekawień. Co o nich sądzicie?

Xiao Long - Biały Tygrys

cykl Spadkobierca Zakonu

Batman: Rycerz Gotham City

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam opinie w internecie to się dziwię, niektórzy piszą, że to średnie / kiepskie. A potem trafiają się tacy, którzy piszą, że książka super itp.
A co w tym dziwnego, że komuś się książka podoba, a innemu nie? Są gusta i guściki. W necie są udostępnione fragmenty opowiadań (i od groma recenzji), poczytaj sam i zdecyduj, czy warto kupić. IMO jako czytadła świetnie spełniają swoją rolę. Tu masz wycinki promujące poszczególne tomy:

1. "Sługa Boży"

2. "Młot na czarownice"

3. "Miecz Aniołów"

4. "Łowcy dusz"

PS Książka o Batmanie? Patykiem bym nie ruszył. ;)

PPS Warto użyć opcji Przeszukaj temat (zwłaszcza w Polecankach), bo jest szansa, że wiele książek zostało już wielokrotnie opisanych, poleconych, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę przeczytanych książek, ale w ciągu całego roku, ot jak policzyć wszystkie książki to chyba ponad 100 nie wyjdzie - po prostu czasami coś pożyczę i nie skończę, a czasami zwyczajnie nie ma co czytać. Ale ogólnie to lubię czytać i cały czas coś czytam, więc jest tego sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sobie, że przeczytam wszystkie wydane w Polsce książki i opowiadania S. Kinga. Już się szykowałem na spore wydatki, ale moja była powiedziała mi, że nasza miejska biblioteka jest całkiem nieźle zaopatrzona w jego pozycje. I rzeczywiście tak jest, co mnie zdziwiło, bo mieszkam w małym miasteczku, a sama biblioteka zbyt duża nie jest. Ale jednak mam w czym wybierać i przebierać :). W tej chwili "zaliczyłem" już 7 jego książek i sporo z bibliotecznego zbioru jeszcze przede mną. Szkoda tylko, że niektóre tytuły są w kiepskim stanie. Ale w końcu nie wygląd książki o niej świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Doszła nowa porcja zaciekawień. Co o nich sądzicie?

Xiao Long - Biały Tygrys

cykl Spadkobierca Zakonu

Batman: Rycerz Gotham City

Z góry dzięki.

Xiao Long jest dość nużący moim zdaniem. Nie twierdzę, że kiepski, lecz czasem ma się wrażenie, że autor na siłę zapisywał kolejne strony.

Natomiast Spadkobierca Zakonu jest jak już wiele razy mówiłem bardzo oryginalne, z niebanalnymi bohaterami - jedno z lepszych czytadeł fantasy moim zdaniem.

Tego Batman'a nie znam i raczej poznać nie chcę. Jeśli by to było coś dobrego, to by się o tym coś powinno wiedzieć ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rycerz Zakonu jest kontynuacja jakiegoś cyklu?

A Xiao Long mimo to przeczytam, ponieważ lubię takie klimaty, może się nie znudzę ;)

A o Batmanie znalazłem tylko jedną opinię an necie, która bardzo go chwaliła. Mimo to - może kiedyś, może w ogóle nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Lodowego Ogrodu jeszcze nie czytałem, ale przeczytam na 100%, bo jedyne opinie jakie o tym słyszę są pozytywne.

Rozgrzejmy temat jak gry :) Na jakie książki czekacie najbardziej?

Ja czekam na:

- dalszy ciąg Trylogii Demonów (autorstwa Petera V. Bretta)

- Kobra Fredericka Forsytha

- no i na dalszy ciąg sagi o Jasonie Bournie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ longbow

Najpierw polecam zakup samego tomu I, IMO dwa kolejne są też bardzo dobre (miejscami dobre), ale to już nie to samo, co genialna część I.

Mi brakuje książek pokroju "Pikniku na skraju drogi" Strugackich - dziś autorzy nie skupiają się na takich rzeczach, jakie były w tej książce, a szkoda. Najlepsza książka jaką czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillborn - "Piknik na skraju drogi", o którym wspomniałem, będzie jak znalazł. Tą książkę przeczytałem jak dotąd dwakroć i zapewne na trzykrotnym przeczytaniu się nie skończy. Wiele dobrego słyszałem też o "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" tych samych autorów, ale to już zupełnie inna książka - ponoć ze sporą dawką humoru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś innych autorów, bo od ok. dwóch miesięcy niemal tylko książki Stephena Kinga czytam i zaczyna mnie to męczyć. Myślę, że w tym wypadku Strugaccy będą dobrą odskocznią. Ciekawym, jak w pozycje braci jest wyposażona biblioteka, z której usług korzystam. Kinga książek mają wcale niemały zbiorek, więc i Strugackich powinni mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o książce " Wojny Świata Wynurzonego " ? Mam takową w domu i nie wiem czy zaczynać czytać. Zdaje się na was.

Zamierzam także kupić książkę Andrzeja Pilipiuka " Homo bimbrownikus ". Co o niej sądzicie i co sądzicie o jego twórczości ?

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam także kupić książkę Andrzeja Pilipiuka " Homo bimbrownikus ". Co o niej sądzicie i co sądzicie o jego twórczości ?

IMO jesli chodzi o opowiadania z Jakubem Wedrowyczem to najwiekszy poziom trzymaja te pierwsze ksiazki. Mam tez w domu "Rzeźnik Drzew" - bardzo dobre opowiadania, tyle, ze Wedrowycza tam nie wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam także kupić książkę Andrzeja Pilipiuka " Homo bimbrownikus ". Co o niej sądzicie i co sądzicie o jego twórczości ?

Pilupiuk się skończył na Kronikach Jakuba Wędrowycza jeśli chodzi o postać wesołego bimbrownika. Zbiory opowiadań 2586 kroków i Czerwona gorączka jeszcze trzymają jakiś poziom. Reszta to... szkoda kasy. Zresztą już samo wydawnictwo... rozdmuchane rozmiary książek i rozdmuchana cena, a treści biednie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje książek pokroju "Pikniku na skraju drogi" Strugackich - dziś autorzy nie skupiają się na takich rzeczach, jakie były w tej książce, a szkoda.
Masz coś na poparcie tej opinii? :) Trzeba być ignorantem, by nie zauważać, że ambitna fantastyka cały czas się ukazuje. Napisz może, co to za rzeczy, na których twoim zdaniem nie skupiają się dziś autorzy, a ja podam ci tytuły takich książek, w których się skupiają. ;)

A co możecie powiedzieć o książce " Wojny Świata Wynurzonego " ? Mam takową w domu i nie wiem czy zaczynać czytać.
"Wojny Świata Wynurzonego" to nazwa trzytomowego cyklu. Który tom posiadasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...