Skocz do zawartości

Sonda!  

529 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek czytasz średnio w ciągu roku?

    • wogule nieczytam xD
      10
    • 1-2
      9
    • 3-5
      42
    • 6-10
      86
    • 11-20
      96
    • 21-30
      77
    • 31-50
      46
    • 51-100
      40
    • ponad 100
      25
    • Och, ależ nie liczę przeczytanych książek.
      106


Polecane posty

Wypożyczyłem Wielki marsz i Danse Macabre Kinga i Piknik na skraju drogi.

Potem dowiedziałem się, czym jest ta druga książka. :turned:

Ale to nic, takiego typu książek nie czytam za często, nic mi się nie stanie, jak raz przeczytam. :P

Wielki marsz wciąga jak nic. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest parę fajnych tekstów, a reszta taka sobie albo słaba.

W takim razie sobie odpuszczę, nie będę kalać wizerunku Wieśka jaki mam stworzony w głowie :) Lepiej już dokończyć Lovecrafta a zaczaić się na "Czy roboty śnią o mechanicznych owcach?", ale chyba będę musiał kupić, gdyż nikt ze znajomych nie posiada takowej, w najbliższej (takiej trochę lepszej niż u mnie) księgarni (12 kmtrollface.gif ) też jej nie ma... Takie życie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kupiłem książkę Szamotulski&Stanowski i powiem szczerze, że książka jest świetna. Czyta się bardzo szybko dlatego, że jest wiele bardzo ciekawych wątków, które mogą fanów piłki bardzo zainteresować. Wiele momentów jest humorystycznych, ale do czasu. Tak naprawdę były bramkarz Legii opisuje bardzo smutną rzeczywistość polskiej piłki nożnej (pamiętna Amica Wronki) oraz kilku piłkarzy, którzy się stoczyli przez hazard. Oczywiście wielki plus za rozdział ze Stefanem Majewskim, bo rozdział pokazuje jakim beznadziejnym jest trenerem i pokazuje brutalną prawdę na temat polskiej myśli szkoleniowej.

Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to kupiłem ostatni tom MKP czyli Okaleczony Bóg, i w tej chwili posiadam kompletną Malazańską Księgę Poległych. Rok czasu zbierania ale było naprawdę warto, bo saga i wydanie wygląda fenomenalnie.

Slyszalem o tym dwie wersje, ze to gorsza 'podrobka' Gry o tron i druga, diametralnie inna, ze to fantastyczna saga o intrygach lepszych niz w Piesni Lodu i Ognia. Przczytales moze juz? Warto po nia siegac? Pytam bo ja mam taka manie, ze ksiazek nie wypozyczam (najblizsza bibliotek 12km, nie za duza, wartociowe tytuly sa ciagle wypozyczone) tylko kupuje i mysle, czy by nie zagiac parolu na ta serie. Dosc obszerna, wiec raczej sie wykoosztuje, stad pytanie.

Wiem, ze moglem przeczytac recenzje w necie, ale mi jakos ksiazkowe recenzje nigdy nie podobaly, dlatego jesli chodzi o literature to bazuje czy takim wypytywaniu sie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

Jestem w połowie Malazańskiej i powiem ci, że jest to obok PLiO najlepsza saga jaką czytałem. Ale Erikson niczego nie ułatwia, jest bardzo ciężko i momentami chaotycznie. Mnóstwo wątków, postaci, pojęć, magii i ogólnie wszystkiego. Nic nie jest wyjaśnione, wchodzisz w świat w trakcie czegoś, nie wiesz kto, gdzie, z kim i dlaczego. Ale jeśli jesteś bardzo cierpliwy to się naprawdę opłaci, bo lektura z tomu na tom staje się coraz lepsza. Ogromny świat, mnóstwo postaci, i przede wszystkim ponad 10 000 tysięcy stron do czytania wink_prosty.gif Spróbuj i sam się przekonaj czy lektura jest akurat dla ciebie smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czerwona gorączka" Pilipiuka przeczytana. Nawet niezły zbiorek opowiadań. biggrin_prosty.gif

Czy oprócz serii o Wędrowyczu, "2865 krokach" i "Rzeźniku drzew" inne jego książki można czytać niechronologicznie?

Edytowano przez Arturzyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Kompania ma dziesięć tomów, nie cztery. Ukazały się cztery tomy wydania zbiorczego, ale książek z serii jest dziesięć. Z Imperium Grozy przeczytałem trzy pierwsze części, poziom okazał się strasznie nierówny. Zapada cień wszystkich nocy było tragicznie napisane (przetłumaczone?) i po prostu głupie, natomiast pozostałe dwa tomy miażdżyły i dorównywały najlepszym tomom cyklu o Czarnej Kompanii.

Głupim zabiegiem jest jednak napisanie i wydanie wszystkiego w kolejności niechronologicznej. Po tomie trzecim następuje tom szósty, a czwarty i piąty dzieją się przed pierwszym. Co to oznacza? Zero napięcia spowodowanego niepewnością, czy któryś z bohaterów nie zginie.

Jeśli chodzi o Oko Jelenia - cztery pierwsze tomy były dobre, dwa ostatnie to dno. Zupełnie, jakby skończyły Pilipiukowi się pomysły i chciał wszystko szybko zakończyć. Wyszło żałośnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mniej. Zwracam tylko uwagę, by nie mylić wydania zbiorczego z poszczególnymi częściami. To jakby powiedzieć, że cykl o Amberze Zelaznego ma dwa tomy, bo w tylu zmieściło się wydanie zbiorcze. A ma ich dziesięć. Krótkich, ale wciąż dziesięć ;)

Kupiłem teraz Imperium nieznające porażki i olałem Fortecę w cieniu, czyli będę czytał cykl prawie chronologicznie, tylko dwie pierwsze części przeczytam pewnie na końcu... Trochę boję się, jak Cook przedstawi Bragiego w dwóch ostatnich tomach. Czytając ich opis Ragnarson wydał mi się nieco niezrównoważony. A szkoda, bo lubiłem go w Okrutnym wietrze najbardziej ze wszystkich postaci.

Malazańskiej czytałem tylko pierwszy tom, jest rewelacyjny. Mam siedem części, chcę zabrać się za całość po maturze, teraz w sumie szkoda mi czasu na czytanie tak długiego cyklu. Jeszcze się przez to uczyć nie będę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż. Czy ktoś z Was mógłby mi polecieć dobry Słownik Angielsko-Polski w przystępnej cenie? Nie ukrywam, że zależy mi tez na jego objętości i przejrzystą strukturę zawartych w nim słówek. Powiem tak nie lubię kieszonkowych słowników (i bardzo małej czcionki) z racji takiej, iż mój wzrok traci na tym najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat pani Christie jest takie, że niezależnie od tego za co się zabierzesz - styl i poziom jest mniej więcej taki sam. Ona wszystkie swoje książki pisała na jedno kopyto, w niczym jej nie ujmując. To lekkie i przyjemne kryminały, ale przeczytałeś jeden - to jakbyś przeczytał wszystkie.

Chcesz czegoś bardziej odkrywczego - poczytaj Chandlera. "Długie pożegnanie" i "Żegnaj, laleczko" to prawdziwe perełki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dotyczące książek, które mnie interesują:

1.Natknąłem się ostatnio w internecie na serię książek "Odkrycia Riyrii". Wydaje się interesująca, ale nie chcę kupować w ciemno. Czy ktoś z was miał styczność z tą serią i czy może mi powiedzieć czy jest ona warta poświęcenia jej czasu?

2.Chciałbym zacząć czytać MKP Stevena Eriksona, ale w żadnym sklepie nie mogę znaleźć pierwszego tomu tej sagi - "Ogrody Księżyca". Wiecie może czy można gdzieś w miarę rozsądnej cenie kupić tę książkę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Altair25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altair25

Cała Malazańska Księga Poległych została wznowiona ponownie przez wydawnictwo MAG. Możesz ją dostać praktycznie wszędzie, na przykład tutaj na Aros.pl, czy na Fabryka.pl. Polecam ci jednak kupić na Arosie, bo jest najtaniej tam każdy tom kosztuje 42.99. Stanowczo odradzam ci kupowanie Malazańskiej w Empiku, bo jest strasznie drogo. Empik posiada ceny okładkowe, czyli za każdy tom przyjdzie ci zapłacić 59 zł. No chyba, że trafisz na jakąś promocję albo jesteś bogaty smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Chciałbym zacząć czytać MKP Stevena Eriksona, ale w żadnym sklepie nie mogę znaleźć pierwszego tomu tej sagi - "Ogrody Księżyca". Wiecie może czy można gdzieś w miarę rozsądnej cenie kupić tę książkę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Posprawdzaj w Empikach. W Białymstoku(alfa) np. jest cała saga po kilka sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JediMati

Właśnie sprawdzałem wcześniej na Aros.pl i nie mogę tam znaleźć Ogrodów Księżyca. Ale na fabryka.pl jest, a 5 zł wielkiej różnicy nie robi. Następne części kupię sobie na Aros.pl. Wielkie dzięki za pomoc.

Edytowano przez Altair25
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...