Jump to content

Recommended Posts

Przeszłem właśnie Call of Juarez z ostatniego CDA i bardzo fajna gierka. Tryb koncetracji jest zarombisty, szkoda tylko, że co chwilę się odnawia - gra jest za łatwa. Większe problemy miałem na początku XIV epizodu. Etapy skradankowe nie są złe - najbardziej podobał mi się łuk z bullet time, zawsze używałem go, nawet mając pistolet. Calkiem fajna jest fabuła. Zakończnie przypomina trochę Call of Duty 4.

( Ten strzał z pistoletu. I wzruszająca śmierć gościa, którym sterowaliśmy przez pół gry )

Szkoda, że taka krótka, przydałoby by się jeszcze z 10 epizodów. Pogrywam sobie w multiplayer - całkiem znośny.

Oj tak, Juarez to kawał solidnego FPSa, o tyle lepszy od Chrome że nareszcie jest jakaś sensowna fabuła i scenariusz :) Końcóweczka trochę holywoodzka ale bardzo w smak westernu. Gra pomimo że gdzieniegdzie niedopracowana (niektóre fragmenty etapów) to naprawdę mocny niczym rasowa whiskey tytuł. I etapy skradankowe mnie nie irytowały, o ile miałem łuk i strzały, bo wtedy można było się bawić w meksykańskiego predatora (oglądał ktoś ten filmik na YT?), wkurzały mnie dopiero etapy "konne". Ale i tak duży plus dla Techlandu.

Jakie polskie gry sobie najbardziej cenię:

Wiedźmin - wiadomo, dlaczego. To się nazywa dobry RPG, a dobry, bo polski (i oparty na dobrych polskich książkach), hehe.

Painkiller - bardzo fajny FPS, naprawdę odpręża, co prawda, to, co zrobili z nim Czesi, jest karygodne, ale to nie niszczy kultu słusznego wokół tak dobrego FPS'a, gdzie się po prostu można wyżyć (choć to nie Serious Sam).

Resztę podam później.

Mi sie podoba Painkiller, Wiedzmin...no i moze byc pare gierek z CI, ale tych nowszych tj. MORTYR: OS

Ja bym wyróżnił bym cztery gry :

1.Polanie II - Jedna z pierwszych gier w jakie grałem. Pamiętam, że grafika zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Plus to że wtedy może nie marzyłem o czymś takim jak hybryda RPG-a, z RTS-em. Dochodził do tego jeszcze humor i chyba największy plus tej gry - krowy.

2. Wiedźmin - Tę grę cenię zwłaszcza, za fabułę i świat gry. Wydaje się być taki realny i brutalny, jak na opowieści fantasy, tego typu.

3. Two Worlds - RPG, z prawdziwie epicką fabułą, dość dużym światem, ogromną ilością questów i świetną muzyką. Gra ta jest według mnie znacznie lepsza niż Gothic III. Choć by, ze względu na grafikę, czy klimat.

4. Call of Jurez - Gra zrobiła na mnie duże wrażenie, ze względu na - prawdziwie westernowy klimat. Wątki skradankowe nie są według mnie tak złe jak piszą w CDA. Mamy wniej kilka zróżnicowanych broni, dwie grywalne postacie i kilka trybów strzelania, np.: tryb skupienia (,,Bullet Time''), szybkie strzelanie z rewolweru, itp. Gra posiada posiada całkiem znośny Multiplayer. Fajnie jest też czasem zamknąć się w kiblu i obserwować świat przez wycięte kółko:). Jak dla mnie najlepszy polski FPS i najlepsza gra osadzona na dzikim zachodzie (nie grałem jeszcze w perquela, a Painkiller nie przypadł mi do gustu.

Ja nie dałem rady skończyć 2 światów - miałem gdzieś użeranie się z koniem ;/ Do tego animacje walki....albo mi sprzęt wariował albo jestem wybredny......

chcialbym zauwazyc ze wiekszosc docena tylko te swiatowe hity...a co z tymi tanszymi, mniej znanymi....tez dawaja rade ;D

Gorky 17

Piersza moja grana polska gra, gra była ok, choć fanem turówek nie jestem, niestety :P gra póżniej miała apsdralny poziom trudnośći.

Cold Zero - Ostani Sprawierliwy

tak tak to też polska gra, choć coś nie pszeszła echa, coś jak Gorky Fabryka niewolników, ale z elemntami RPG, zdecydowanie wadami dla mnie jest za krótka no i niezbyt fajny multiplayer.

Gorky Zero Fabryka niewolników,

Dobra gra nie powiem nie ma żadnych większych wpadek, może to skradanka, :) ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wszystkich wyciąć w pień :) i po trupach do celu.

Painkiller

Gdy ją kupiłem w 2004 roku, dziwiłem czy mi pójdzie i o dziwo działa, grało się przednio, ale coś mi w 2005r znudziała i ja sprzedałem trochę żałowałem, i dopiero czarną edycje w tym roku za 10zł kupiłem ;) i wspominenia powróciły, a ten dodatek nawet fajny :), tylko trochę niewygodnie strzela z kuszy (bełtacz).

Call of Juarez hm hm, nawet przednie, :D hehe :O brat zdziwony taką akcją że w jedej ręce mam Peacemakera a w drugiej biblę z Colta strzelam i od czasu do czasu jakieś kazanie czyta Ray :), Granie billem było słabe nie mówię że beznadziejne ale strasznie niekiedy irytowało...zostałem zauwarzony i muszę jeszcze raz, zamiast np wprowadzić możliwość ukrycia się

Edited by CobraCommander

Zapomniałem wspomnieć także o :

-Cold Zero Ostatni sprawiedliwy - Nie wiedziałem wogóle, że ta gra jest polska. Jest to typowa gra taktyczna, z elementami RPG (rozwój postaci i ulepszanie broni). Wcielamy się w postać prywatnego detektywa, który został ,,wplątany'', w znacznie ,,grubszą sprawę''. Bierzemy udział w 16 zróżnicowanych misjach. Będziemy - odbijać zakładników i rozbrajać bomby. Odwiedzimy - slumsy naszego miasta i tajny bunkier w Rosji. Jak dla mnie gra jest warta zachodu.

ps.O co chodzi w multiplayerze do Cold Zero? To znaczy jakie są tam tryby gry i na czym one polegają? Czy ktoś, wogóle, gra w multi?

Edited by bartosznorbert

O właśnie, Gorky 17. Do dziś pamiętam sesje z tą grą u kumpla (do dziś podnieca się swojskim Jarkiem Owiczem). Nie wiem, co grę najbardziej wyróżniało, ale dla mnie najlepszy był ten klimat: brudne, zniszczone, ale nie opustoszałe miasto: bombka.

A mi się jakoś nigdy Gorky 17 nie podobał. Może dlatego że źle do gry podszedłem. Myślałem że będę miał do czynienia z dobrą grą RPG, tymczasem dostałem mix role play z grą taktyczną. Niestety z naciskiem na to drugie. A niestety, bo jak dla mnie walki w tej grze były słabo rozwinięte. Z reguły w grach taktycznych (zwłaszcza turowych) wole walki na trochę większych obszarach, z dużymi możliwościami taktycznymi tj. kucanie, leżenie na ziemi, jednocześnie walki na krótki i daleki dystans itd. Tymczasem w G17 większość walk rozgrywa się na małym obszarze, przez co uszczuplają się nasze zdolności taktyczne. Do tego takie IMO głupotki jak np. możliwość trafienia przeciwnika tylko po linii prostej (pistolet) bądź ukośnej (karabiny) itd. Już w takim starym X-COM'ie zostało to lepiej rozwiązane, że o nowszych grach, pokroju chociażby Fallout: Tactics czy Silent Storm nie wspomnę.

A mi się jakoś nigdy Gorky 17 nie podobał. Może dlatego że źle do gry podszedłem. Myślałem że będę miał do czynienia z dobrą grą RPG, tymczasem dostałem mix role play z grą taktyczną. Niestety z naciskiem na to drugie. A niestety, bo jak dla mnie walki w tej grze były słabo rozwinięte.
Jak dla mnie bylo ok, i były na dobrym poziomie.

Tymczasem w G17 większość walk rozgrywa się na małym obszarze, przez co uszczuplają się nasze zdolności taktyczne.
Ja nic takiego nie zauważyłem... Może ta gra cie po prostu przerosła, albo po prostu lubisz inny rodzaj gier i ci sie nie podobało.

Do tego takie IMO głupotki jak np. możliwość trafienia przeciwnika tylko po linii prostej (pistolet) bądź ukośnej (karabiny) itd.
Nie nazwał bym tego głupotkami a raczej należało dobrze rozegrać turę której broni uzyć w odpowiednim momencie.

Już w takim starym X-COM'ie zostało to lepiej rozwiązane, że o nowszych grach, pokroju chociażby Fallout: Tactics czy Silent Storm nie wspomnę.
Myślę, iż nie ma sensu porównywać G17 do tych. One miały większy budżet robione były przez lepsze studia itd... Zresztą nie sadzę, żeby G17 jakoś ustępował tym grą.

Mnie az dziwi o_O ze nikt nie napisal o grze pt. THEY. Zapowiada sie ona na polska superprodukcje, z ktora nie wiedziec czemu wiaze duze nadzieje. Gra jest produkowana przez studio metropolis (Infernal) oraz wydawana przez cd-projekt. Oby byla jeszcze lepsza niz painkiller (choc wiem e bedzie ciezko)

Guest luq92

Bo tutaj raczej rozmawiamy o grach, które już się ukazały:) Ale z THEY wiążę duże nadzieje. Oby kaszana z tego nie wyszła.

Także liczę na They'a, zapowiada się znakomicie. Myślę, że Metrolpolis stanie na wysokości zadania i będziemy mieli kolejną grę, którą pochwalić się będziemy mogli w świecie ;]

A z dotychczas wydanych to nie napiszę nic nowego jeżeli wymienie Call of Juarez, Wiedźmina i Painkillera ;]

No, no ja także czekam na THEY. Może mi ktoś powiedzieć, gdzie można ściągnąć ten edytor poziomów do Call of Juarez? Trochę poszukałem w Google, ale nic nie znalazłem. Help ;)

Ja także czekam na They. Z początku podobała mi się seria gier "FIM Speedway Grand Prix". Dalej je kupuje, ale od kolegi za 20zł. :P

Mam każdą część, najlepsza z nich to najnowsza gra "Speedway Liga", której recenzja będzie w najnowszym numerze CD-A. :)

Jak dla mnie bylo ok, i były na dobrym poziomie.

Takie twoje zdanie, masz do niego prawo. Ja mimo wszystko uważałem, uważam, i prawdopodobnie będę uważał że walki w tej grze były wyjątkowo słabe.

Ja nic takiego nie zauważyłem... Może ta gra cie po prostu przerosła, albo po prostu lubisz inny rodzaj gier i ci sie nie podobało.

Może mnie przerosła, ale nie wiem czy w tym przypadku dobrze to o grze świadczy. Zawsze myślałem że w grach taktycznych jestem dobry. Nigdy nie miałem większego problemu grami typu Silent Storm, Fallout: Tactics, prawie wszystkie części UFO czy stare Abomination. Nawet japońskie produkcje na konsole w stylu Front Mission, Final Fantasy: Tactics czy Bahamut Lagoon prędzej czy później rozpracowywałem w 100%. Nie piszę tego żeby się pochwalić, ale żeby pokazać że nie jestem jakimś noobem jeśli chodzi o gry taktyczne. A ta prostota G17 po pewnym czasie zaczęła mnie śmieszyć. Bo nie dość że nasze możliwości zostały mocno ograniczone, to jeszcze dość porządnie wyśrubowano poziom trudności (chyba nawet w recenzji z CDA zwracano na to uwagę, więc nie jest to tylko moje spostrzeżenie).

Nie nazwał bym tego głupotkami a raczej należało dobrze rozegrać turę której broni uzyć w odpowiednim momencie.

Zależy od punktu widzenia. Coś co dla jednego jest zaletą, dla innego jest wadą. A dla mnie takie ograniczenia są dość dużymi niedopracowaniami.

Myślę, iż nie ma sensu porównywać G17 do tych. One miały większy budżet robione były przez lepsze studia itd... Zresztą nie sadzę, żeby G17 jakoś ustępował tym grą.

A ja sądzę że ustępuje, i to bardzo. Nie interesuje mnie przez kogo byłą robiona gra, i jakim budżetem dysponowali twórcy. Chce po prostu dostać dobrą grę. A budżet to też nie wszystko. Weźmy chociaż taki Laser Squad czy wspomniane UFO: Enemy Unknown. Nawet ograniczenia w sprzęcie nie przeszkodziły twórcą w stworzeniu świetnych i do dziś grywalnych gier.

Hah... Gorky 17 urzekło mnie tym, że o ile było proste w opanowaniu podstaw i w miarę wymagające, nie robiło z siebie gry logiczno-szachowej w stylu Incubation (gdzie lepiej mieć całą misję zaplanowaną z góry łącznie z momentami w których trzeba/nie należy strzelać) i nie polegało na elemencie losowym tak jak FFT (który potrafi ustawić sytuację tak że zanim gracz wykona ruch już przegrał). Ponadto miało całkiem niezły klimat i fabułę, było po polsku i oferowało rozsądny dobór taktyk.

No a Bahamut Lagoon i Front Mission? Toż to straszna prościzna jest, miodna, ale nadal; nie wiem na jakim poziomie grałeś w X-Com ale wiedz że bez specjalnego patcha wybór zawsze jest resetowany do najprostszego (gdzie jedynym problemem są potężniejsi psionicy i Chrysallidzi).

Polanie2! Naprawdę świetna gierka, o produkcjach techlandu też należy wspomnieć jak również wiedzminie. Nie mniej jednak to właśnie Polanie mają u mnie największy sentyment. Ciekawa gierka pełna smaczków. Gorąco polecam!!!

Gorky 17 urzekło mnie tym, że o ile było proste w opanowaniu podstaw i w miarę wymagające

Jak dla mnie trochę za bardzo wymagające. Chociaż może to dlatego, że gra praktycznie od drugiej/trzeciej walki rzuca nas na dość głęboką wodę, gdzie dość ciężko skończyć walkę bez większych strat. Później jest już łatwiej, kiedy mamy już lepszy ekwipunek, ale początek daje trochę po łapkach. W innych grach z jesteśmy z reguły powoli wprowadzani w świat gry, czego w G17 IMO niestety zabrakło.

miało całkiem niezły klimat i fabułę, było po polsku

Tu się akurat zgodzę. Klimat zniszczonego miasta był całkiem niezły. Do tego całkiem fajne, swojskie smaczki np. niektóre nazwiska czy miejsca. Możliwe że jest tak jak wspomniałem na początku - podszedłem do tej gry jak do RPG'a z elementami taktycznymi, a dostałem grę raczej taktyczną. Bo nie da się ukryć że potyczki zajmowały nam więcej czasu niż sama eksploracja.

No a Bahamut Lagoon i Front Mission? Toż to straszna prościzna jest, miodna, ale nadal

Co do FM to nie wiem, bo jestem na razie gdzieś w połowie (przypuszczalnie, nie grałem już jakiś czas i sam nie pamiętam gdzie skończyłem), i faktycznie jest dość łatwo. Ale że BL? Początek faktycznie gra się praktycznie sam, ale pod koniec z tego co pamiętam to trzeba było się nieco nagimnastykować żeby skończyć misję. Zwłaszcza żeby skończyć ją w takim stanie żeby mieć jakieś szanse w następnych. Czyli jednak nie jestem dobry :sad:

nie wiem na jakim poziomie grałeś w X-Com

Też nie wiem :happy:. Grałem w to już jakiś czas temu, jeszcze na Amidze, razem z Laser Squad'em. No i pamiętam tyle że skończyłem i się fajnie grało :wink:

Ale żeby nie było takiego ciągłego offtopu, kolejna polska gra. Wstrzymajcie śmiechy bo oto przed wami:

Kangurek Kao

A dokładniej to pierwsza i druga część. Grałem w te gry kiedy byłem młodszy, i wspominam je bardzo pozytywnie. W sumie są to dość zwykłe, kolorowe platformówki w stylu Rayman'a. Poziom ich wykonania jest jednak rewelacyjny: bardzo dobra (jak na swoje czasy) grafika, przyjemna muzyka i ogólnie zadowalająca rozgrywka. Spodobało mi się też to, że gra miała świetnie wyważony poziom trudności. Nie była ani za trudna, ani za łatwa. Wciąż mam te gry w domu, i mimo że w nie nie gram (czasem odpalam kiedy rodzinka zwali mi się do domu, i chce mieć dzieciaki z głowy) to wspominam je bardzo pozytywnie. Teraz możecie się śmiać :laugh:

A co sądzicie o - Mortyrze III. Czy warto ją odpalić, z covera? Jaką to dostało ocenę w Cd-action? Na jakim poziomie stoi grafika i AI towarzyszy i przeciwników w tej grze?

Guest luq92

Ocena 5 albo 6. Grafika jak to w produkcjach CI. Ale zainstalować nie zaszkodzi przecież:)

Moze to rozbawic ale z czasem czuje coraz mniejszy wstret do gier city- interactive. Niedlugo wyjdzie Code of Honor 3 druga czesc nie byla zla, mam zamiar kupic sas :secure tomorrow, moim zdaniem city- interactive idzie w dobra strone.

Widzę że dużo osób czeka na THEY - ja też! :laugh: Czekam też na Dead Island, to może być naprawdę ciekawa gierka, jeżeli Techland wplecie do niej ciekawą fabułę i porządną grafę powinien być hicior:) Dla zainteresowanych gierka została opisana w CDA w numerze 12/2007...

A jeżeli chodzi o najlepszą polska grę to jak dla mnie chyba Wiedźmin.