Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Tenis

Polecane posty

Janowicz po obejrzeniu meczu muszę stwierdzić, że mamy naprawdę dobrego tenististę. Pomimo kreczu nasz rodak grał bardzo dobrze. W półfinale ma dużą szansę na pokonanie Simona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się i nie interesuje mnie tenis w ogóle, ale takie sukcesy napawają optymizmem. Nie wiem czy to Murray zagrał tak słabo czy Janowicz miał mecz życia, lecz liczę na to że utrzyma formę na winny może nie tyle z czołówką, ale pierwsza 20,30 przed sobą w rankingu.

Oby to się nie skończyło tak że to był jednorazowy "wypad" nasze media się podjarały, TVN 24 wysłał reporterkę do rodziców Janowicza, trenera i że on to już wtedy zaginał czasoprzestrzeń i TVN już go typuje na mistrza Wimbledonu itd itp.

Życzę mu powodzenia i żeby się tak nie stało jak napisałem w tych dwóch linijkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:6, 5:7! Janowicz w finale! Bardzo dobry mecz i zasłużone zwycięstwo Jurka. Brawo, chłopak jest niesamowity. Niektóre jego zagrania były takie, że aż sam klaskałem przed telewizorem. Uff. Teraz czekać na jutrzejszy finał. Brawo, brawo, brawo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można powiedzieć, po tak ogromnym sukcesie młodego Polaka? Jesteśmy świadkami historii, to wszystko. Na naszych oczach narodziła się wielka gwiazda światowego tenisa. W tych słowach nie ma ani krztyny przesady, ponieważ Janowicz ma nie tylko fantastyczne warunki, ale i serce, oraz mentalność mistrza. Gra bez kompleksów i bezlitośnie eliminuje kolejnych "gigantów". Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy finał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

To by nie był pierwszy raz, przynajmniej dla mnie. Pamiętam jeszcze jak oglądałem Nadala wygrywającego turniej ATP w Sopocie i można powiedzieć, że wtedy narodziła się jedna z największych gwiazd w historii tenisa. Od tego zwycięstwa w Polsce Nadal szybko piął się w górę. Może trochę przesadzamy, ale ścisła czołówka, pierwsza dziesiątka? Czemu nie?

Świetny turniej w wykonaniu Polaka. Rozegrał już 5 meczów w głównej imprezie i w każdym mierzył się z zawodnikiem z pierwszej 20 rankingu. Takie przeciwieństwo Radwańskiej z tegorocznego Wimbledonu. W ostatnim spotkaniu znów będzie walczył z czołową rakietą świata. Tym razem bardzo solidny, wytrzymały i do bólu skuteczny Ferrer. Poza wielką czwórką bezsprzecznie najlepszy i najbardziej równy zawodnik. Niestety Polak ma dodatkowo za sobą mecze w eliminacjach i obawiam się, że Hiszpan go po prostu zabiega, ale i tak finał Mastersa to wielkie osiągnięcie. Można powiedzieć, że sukces już był z Murrayem, ale Janowicz się nie podpalił i wygrał kolejne mecze, co zapewni mu znacznie więcej punktów i pieniędzy. Chyba po raz pierwszy za mojego życia polski tenisista osiąga takie wyniki. O wyczynach Fibaka tylko słyszałem z opowieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Janowicz ma potencjał nie tylko na pierwszą dziesiątkę, ale nawet na numer 1 na świecie. Może kilka osób wyda się śmieszne to co powiem, ale wydaje mi się, że on ma talent pokroju Federera. Skoro tak młodo, tak niespodziewanie, tak niedoświadczony zawodnik pokonuje kolejnych, teoretycznie dużo lepszych od siebie, to co będzie później? Nie mogę się doczekać dzisiejszego finału!

Dzisiaj porażka na własne życzenie. Janowicz był cieniem własnego cienia. Taka masa błędów jest naprawdę rzadko spotykana. Widać nerwy chłopaka zjadły. Ale ja wciąż podtrzymuję to, co powiedziałem wcześniej. Będzie z niego pociecha :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, szkoda, że się Jurkowi nie udało, ale tak w sporcie bywa. Za dużo błędów, ale to dopiero jego pierwszy taki turniej, tak więc świetlana przyszłość przed naszym rodakiem. Niemniej troszkę szkoda, bo szansa była, ale na pewno nie jedna taka będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Janowicz wreszcie został zauważony przez główny nurt, bo ten sezon miał wymarzony. Awans o blisko 200 pozycji w rankingu i ukoronowanie roku wielkim sukcesem w ostatnim turnieju z serii Masters. W kluczowym momencie w karierze stworzył sobie świetną podstawę przed nowym sezonem. Top 30 pozwoli mu uniknąć kwalifikacji do najważniejszych turniejów co jest bardzo istotne. Wielu młodych, utalentowanych zawodników nie potrafiło się przebić właśnie przez konieczność rozgrywania dodatkowych spotkań. Do tego kasa. Nie chodzi tylko o kwotę jaką zgarnie po Paryżu, ale także o większe zainteresowanie sponsorów. Janowicz sam zapracował na pozycję, w której jest teraz i liczę, że tego nie zmarnuje. Niewielu jest wysokich tenisistów dysponujących taką techniką. Do tego Polak imponuje spokojem prowadzenia wymian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszego tenisisty. Szkoda zwłaszcza pierwszego seta. Brakowało mi Jego luzu z wcześniejszeych meczy.

Jest to ogromny sukces naszego tenisty. Jest mlody, ma bardzo dobry serwis i przyszłość będzie należała do Janowicza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej rundzie turnieju tenisistek WTA na twardych kortach w Australijskim Brisbane, młodsza z sióstr Radwańskich Urszula Radwańska pokonała Austriaczkę Tamirę Paszek 2:6, 6:0, 6:2. Tym samym awansowała do 2 rundy w której wygrana zapewni awans do ćwierćfinału.

W rankingu światowym Urszula zajmuje 31 miejsce, a jej przeciwniczka 30.

Pierwszy set Urszuli kompletnie nie wyszedł, przegrała gładko do 2.

W drugim i trzecim secie w Polkę jakby wstąpił nowy duch, wychodziło jej wszystko świadczy o tym set 2 wygrany do 0 i trzeci do 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Radwańskiej.

Idzie jak burza w turnieju Auckland. Po trzech wygranych jest już w półfinale nie tracąc seta.

Widać, że Isia jest w formie od początku roku 2013. Cieszy to zwłaszcza przed Australian Open

down:

Pamiętaj, że to początek roku, a zwycięstwa budują. Nie będę się z Tobą sprzeczał- masz prawo do swojej opiniI. Natomiast mnie cieszy jej dobra forma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

O jakiej formie mówisz? Radwańska gra w żenująco słabym turnieju w którym nie ma nikogo z czołówki, to, że wygrywa z zawodniczkami z okolic 100 miejsca w rankingu to jej obowiązek a nie powód do zachwytów. O jej formie będzie można mówić po pierwszych meczach w AO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Radwańska gra w słabo obstawionym turnieju, ale po takiej przerwie to nawet dobrze dla psychiki zwycięstwa w taki stylu budują formę. Teraz musi wejść w swój poziom to jest idealny dla niej turniej przed arcyważnym turniejem AO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska wygrała turniej w Auckland.

Turniej był słabo obstawiony, ale lepsze 5 meczów o stawkę niż normalny trening.

Australian Open zapowiada się ciekawie. Radwańska ma szansę na wysokie miejsce w turnieju- obstawiam pólfinał.

Z drugiej strony liczę na Janowicza, że dobrze zaprezentuję się w Australii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie ma co się wyrywać i zaczynać od najwyższych obrotów. Turniej rzeczywiście taki drugoligowy, ale to co miała zrobić zrobiła. Oglądałam finał i może nie był to popis najlepszego tenisa - Radwańska dała się kilka razy nieźle rozprowadzić po korcie, problemem wciąż jest mała liczba winnerów (w tym aspekcie nieźle jej dawała rywalka popalić, szczególnie jeśli chodzi o kończące beckhandy), za to stosunkowo mało błędów własnych, zatem stabilnie jak zwykle. W każdym razie 6:4, 6:4, turniej chyba bez straty seta, więc jest okej. Z całą pewnością dobra rozgrzewka przed Australian Open. Liczę na dobry występ i przynajmniej ćwierćfinał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko, żeby Janowicz dał radę w cyklu i notował solidne występy. Dopiero początek sezonu i przydarza się porażka z nieznanym mi Amerykaninem. Było już wielu tenisistów, którzy upajali się sukcesem, a później boleśnie spadali na dół. Oby z Polakiem było inaczej. Radwańska rozpoczęła sezon z przytupem, jestem ciekaw czy potwierdzi dobrą dyspozycję w Australian Open. Jeśli uda się osiągnąć półfinał to będzie można mówić, że Polka już psychicznie dojrzała do Szlema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janowicz niestety przegrał. Mam nadzieję, że to przypadek i potwierdzi na Australian Open dobrą formę.

Szkoda jakby w tym sezonie nie miał podobnej formy jak w ubiegłym roku.

Radwańska zaczęła turniej w Sydney od zwycięstwa. Turniej jest mocniej obsadzony od Auckland

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska w finale w turnieju w Sydney!!!

Po zwycięstwie Na Li ma szansę na wygranie turnieju. Cieszy to zwłaszcza przed Australian Open.

O ile pierwszy turniej w Auckland był słabo obstawiony- to już w Sydney zawodniczki są znacznie lepsze.

Teraz w finale na Agnieszkę czeka Cibulkova. Oglądałem jej mecz na TVP Sport. Agnieszka będzie miała trudne zadanie, ale wierzę w jej wygraną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie zaczęła Radwańska ten rok, osiem zwycięstw z rzędu bez straty seta robi wrażenie. Po zwycięstwie w Auckland, teraz już jest w finale turnieju w Sydney. W finale zmierzy się z Dominiką Cibulkovą z którą już nie będzie tak łatwo ale zwycięsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska oraz Janowicz w trzeciej rundzie AO.

Agnieszka pewnie wygrała swój mecz nie tracąc przy tym seta. Teraz w czwartej rundzie trafi Brytyjkę Watson

Janowicz wygrał mecz pomimo przegranych dwóch pierwszych setów. Brawa dla niego za psychikę. Teraz zagra z Almagro. Będzie to prawdziwy test dla Janowicza. Może sprawi niespodziankę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Jurek musi troszkę popracować nad swoim temperamentem, bo kontynuowanie wrzeszczenia na sędziów może się kiedyś dla niego źle skończyć.

Wie może ktoś z was, kiedy i o której grają Iśka i Janowicz w tej III rundzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska nie zwalnia tempa,po zwycięstwie nad Rumunką 6:3 6:3 jest już w trzeciej rundzie AO. Było to jedenaste zwycięstwo z rzędu.

Horror w spotkaniu Janowicza który przegrał pierwsze dwa sety. W następnych pokazał że jest mocno przygotowany do turnieju wygrywając 3:2,awansując do trzeciej rundy AO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...