Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Turambar

Tenis

Polecane posty

Powiem szczerze, że nie wierzyłem dziś w Agnieszkę. Wygrała tylko jeden mecz w grupie, miała ciężki półfinał który ledwo przeszła... Jak zaczął się finał to pierwszy set szedł świetnie, a Kvitowa wyglądała jakby zaraz miała się wycofać z powodu kontuzji uda. Ale jak się zerwała w 2 secie i jak punktowała Radwańską przez kilka gemów w trzecim, to myślałem, że umarł w butach i przegra w samej końcówce. Na szczęście 3 ostatnie gemy to było mistrzostwo w wykonaniu Agnieszki. Naprawdę gratuluję jej z całego serca i życzę dalszych sukcesów. Może w przyszłym roku dałaby radę wygrać coś z wielkiego szlema? Jeśli uda jej się znowu uniknąć Szarapowej i Wiliams. ;)

Szkoda, że nie mogłem oglądać finału.

Brawa dla Radwańskiej. Teraz może udać się na zasłużony urlop.

up: Mam nadzieję, że w przyszłym roku wygra np AO lub Wimbledon.

Wielkie ukłony w kierunku Agi. Cały turniej grała dobrze i w pełni zasłużyła na wygraną, choć były momenty w meczu, gdy zaczynałem już bardzo nerwowo podgryzać paznokcie ;)

Co do Wimbledonu czy AO to oczywiście życzę Agnieszce wygranych, ale nie można zapominać o innych BARDZO mocnych rywalkach polki w tych turniejach.

Dołączam się do gratulacji dla Agi, ale nie miałem okazji obejrzeć tego pojedynku. W sumie byłem przekonany, że Agnieszka zagra w finale z Marią Sharapovą, ale Rosjanka jakoś dziwnie uległa Petrze Kvitovej. Zresztą z kim ona by tam nie grała, mamy Polkę, która zapisuje się w historii tenisa. Oby w nowym sezonie sięgnęła tytuł wielkiego szlema.

Przy okazji obejrzałem finał turnieju w Bazylei. Był klasyk - Nadal vs Federer. Tyle że spodziewałem się bardziej zaciętego spotkania, a było raczej przeciętnie. Federer grał bardzo konsekwentnie, ale Rafa był jakiś rozkojarzony, przez co stracił jakąkolwiek inicjatywę i wtopił. Co prawda wyszarpał drugiego seta, ale na tak dobrze grającego Szwajcara nic to nie dało. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej szło Hiszpanowi.

Agnieszka Radwańska odpadła z AO.

Williams chyba musi zakończyć karierę, bo nasza zawodniczka chyba nigdy nie wygra turnieju Wielkiego Szlema smile_prosty2.gif

Radwańska bardzo dobrze zaprezentowała się podczas AO.

Serena zagra z Kerber w finale. Williams powinna bez problemów wygrać z Niemką.

Oglądałem mecz Murraya z Raoniciem. Takie spotkania mogę oglądać cały czas. Nie spodziewałem się, że Andy awansuje do finału. Kanadyjczyk grał bardzo dobrze i po trzecim secie wszystko wskazywało na awans Kanadyjczyka

Zapowiada się ciekawy finał mężczyzn. Faworytem jest Djokovic.

Edytowano przez grz

Kerber wygrała w finale AO.

Mecz był bardzo ciekawy i jestem pozytywnie zaskoczony, że Kerber wygrał z Sereną.

Dobrze, że nie obstawiłem na Fortunie, że wygra Serena. Z drugiej strony dużo płacili na Kerber i mogłem zaryzykować :-)

up:

Chyba nikt nie spodziewał się, że Niemka ( ma polskie korzenie i jest to sukces naszego sportu smile_prosty2.gif )wygra z Sereną.

Dobrze, że finał mężczyzn będzie rozgrywany o 9:30 polskiego czasu.

Edytowano przez grz

Nareszcie doczekałem się zwycięstwa "Endżi" w wielkim szlemie. Jest to dziewczyna z niesamowitym potencjałem i w pełni zasłużyła na ten tytuł, biorąc pod uwagę, że wyeliminowała po drodze Azarenkę, kończąc na Serenie w finale. Oby na tym się nie skończyło i życzę jej kolejnych równie wielkich sukcesów.

Początek turnieju w Monte Carlo i już niespodzianka. Broniący tytułu Novak Djokovic uległ dużo niżej uplasowanemu tenisiście z Czech Jiri Veselym 4:6, 6:2, 4:6 już w drugiej rundzie. Serb zgarniający ostatnio każdy możliwy tytuł zbytnio się nie popisał. Szczególnie na skróty rywala nie miał za wiele do powiedzenia/odbicia, a pokaźny dorobek niewymuszonych błędów w meczu go pogrążył. Jeżeli dobrze pójdzie, chciałbym obejrzeć finałowy pojedynek Stana Wawrinki z Rafą Nadalem, ale jak będzie się zobaczy.

Nowy rok właściwie i już Rafa jest na pozycji lidera. Po takiej przerwie jaką sobie zafundował, ogrywa kogo chce. Przykład w pucharze Davisa:

,

Z taką formą i dominacją, szczególnie że nie grał dwa miesiące mówią same za siebie. Jedenasty Roland Garros jest już jego. Absoluty dominator na "cegle".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.