Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Tenis

Polecane posty

W sumie jest trochę po fakcie, ale czy naprawdę finały męskiego tenisa muszą kończyć się w ten sposób? Standard. Czyli Serb vs Szwajcar, ewentualnie Hiszpan. Indian Wells nas nie rozpieścił w tym temacie i mieliśmy w finale te same nazwiska. Nie żebym narzekał, oj nie, bo to, co odstawił "emeryt" Federer to było coś pięknego, ale co z młodą gwardią? Czy naprawdę gość, który już dawno temu tenis powinien mieć za sobą, wygrywa w wielkim stylu z małolatami? Nigdy tego nie zrozumiem, ale szacunek dla Rogera będę miał zawsze. Niedawno czytałem opinię o jego grze i czy kiedykolwiek będzie na niego hak. Jedyne co pozostali tenisiści napisali - "On pływa po korcie. Zupełnie jak baletnica. On ma to we krwi". To wszystko ma odzwierciedlenie na korcie. Niby każdy trenuje tak samo, ale efekty są całkiem inne. Życzę Fedowi jak najlepszych wyników w tym sezonie. I mimo że przegrał ten finał, mam nadzieję, że utrze nosa niejednemu kozakowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Agnieszka uległa Camili Giorgi w Katowicach. Wydaje mi się, że zlekceważyła Włoszkę, a to błąd. Ona jest niebezpieczna, gra agresywnie i nie boi się właściwie nikogo. Radwańska powinna podejść do tego meczu bardziej profesjonalnie, a chyba sądziła, że to kolejny spacerek. W sumie całkiem zasłużenie odpadła, bo nie lekceważy się przeciwników na tym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby ten jej ostatni mecz. W ogóle ten sezon chyba stracony, mam nadzieję, że to tylko chwilowy stan spowodowany modyfikacją stylu gry. Szkoda. Dobrze by było utrzymać się w grupie światowej w Fed Cupie, a Szwajcarki może potęgą nie są, ale zawodniczki mają przyzwoite. Tym bardziej, że Agnieszka przegrywa z zawodniczkami, z którymi normalnie nie miałaby większych problemów, a Ula tradycyjnie przegrywa ze wszystkimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczyna się Nadal Garros tfu, Roland Garros. W sumie jak nigdy Rafa nie jest faworytem tegorocznego turnieju. Chociaż rok temu też tak było, a jakoś sobie poradził. Bardziej jestem ciekaw jak poradzą sobie nasi tenisiści. Jeszcze nie przyglądałem się drabince, ale jaka by tam ona trudna nie była, mam nadzieję, że sobie poradzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma Radwańskiej jest fatalna. Przegrała już w pierwszej rundzie French Open.

Szkoda, że Agnieszka gra tak słabo w ostatnich miesiącach. Widać to po rankingu WTA.

Obecnie jest czternasta, ale liczę, że wróci do czołowej dziesiątki najlepszych tenisistek.

Chciałbym, żeby Janowicz grał jak najdłużej. Nie oczekuję cudów, ale może awansuje do trzeciej rundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tym losowaniem Polakom się nie udało .Chyba najgorzej trafiła Linette na Penettę która ostatnip na nawierzchni ziemnej prezentuje świetną formę ale mimo to udało się jej urwać seta.Porażka Radwańskiej z Beck nie była tak duża niespodzianką jak mogłoby by to sie wydawać biorąc pod uwagę formę Radwańskiej w tym sezonie ,Niemka nie jest może topową zawodniczką jednak od czasu do czasu potrafi zaskoczyć formą i niestety dobrze przygotowała się do Garrosa.Obok Linette pozytywnie zaskoczyła Kania ogrywając Barthel .

Jeśli chodzi o Janowicza to można było się spodziewac że zakonczy swoja przygody na Mayerze/Veselyu(obydwaj grają bardzo dobrze w tym sezonie) jednak liczyłem że ugra cos wiecej z Mayerem a nie tylko 1 seta i to praktycznie przez wsparcie francuskiej publiczności i ewidentny kryzys Leonarda .Usprawiedliwial się mokrym kortem ale niewiem czy nawierzchnia może mieć tak duży wplyw na tenisiste nazywanego przez niektórych "polskim Isnerem" smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy finał pań można uznać za udany. Co prawda początek spotkania tego nie odzwierciedlał, ale przy stanie 4:2 w gemach i wygranym pierwszym secie dla Williams, coś zaczęło w tym cyborgu szwankować. Lucie zaczęła grać bardzo agresywnie i właściwie do końca drugiego seta Amerykanka nie mogła ugryźć Czeszki. Trzeci set był obiecujący, bo Safarova uzyskała przełamanie na 2:0, ale na tym właściwie gra Czeszki się skończyła. Bardzo kibicowałem Lucie, bo gdyby wygrała, byłaby to bardzo miła niespodzianka. No ale niestety Serena wrzuciła drugi bieg, wygrała i rutyna się kręci. Poza tym bardzo nie podobała mi się jej postawa. Niby miała problemy zdrowotne, snuła się po korcie, ale do skrótów biegała niczym Nadal za dobrych lat. Nie wiem czy to taka zagrywka taktyczna, ale bardzo mi się nie podoba takie coś, bo tylko czymś takim deprymuje przeciwniczkę. No ale mimo wszystko miło widzieć dziewczynę w finale, którą każdy skazywał na porażkę w pierwszych rundach. Oby takich niespodzianek było więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek Wimbledonu i już złe wieści. Pierwsza runda miała przejść bez większej historii, z wygraną dla Jerzyka. Niestety uległ dużo niżej uplasowanemu tenisiście z Turcji - Marselowi Ilhanowi. W sumie nie będę na Janowiczu psów wieszał, bo mimo wszystko pierwsze rundy są najbardziej wymagające. No nic, mam nadzieję że Radwańska coś ugra, bo nie wygląda to najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półfinał Wimbledonu - na tym etapie zakończyła się seria zwycięstw Agnieszki Radwańskiej na trawiastych kortach w Londynie. Szkoda, bo gdyby nie ten nieszczęsny challenge, to kto wie, może mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. No ale gdybanie trzeba zostawić i co się stało, to się nie odstanie. Mecz był niezły, dziewczyny zaserwowały widzom ciekawe widowisko, tylko szkoda że końcowy wynik jest na niekorzyść Polki. No nic, mam tylko nadzieję, że Garbine nie tyle wygra z Williams, ale utrze jej solidnie nosa. Ma do tego predyspozycję i jak najbardziej jest w stanie wygrać. Nudzi mnie zwyciężanie jednej i tej samej tenisistki.

Finał mężczyzn obstawiam Federer vs Djokovic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony poziomem półfinałowych spotkań mężczyzn US Open 2015. Cilic, zeszłoroczny zwycięzca tego turnieju pokazał, jak oddać mecz Novakovi właściwie bez walki. Czegoś takiego dawno nie widziałem, a szczególnie w półfinale takiej imprezy. Druga połówka wcale nie lepsza, choć Wawrinka w pierwszym secie stawiał opór Rogerowi, ale później tylko starszy Szwajcar skutecznie gasił młodszego kolegę. Mam nadzieję, że finał będzie widowiskowy, bo nazwiska takie jak Djokovic i Federer zwiastują ciekawy mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska awansowała do finału WTA Finals. To bez wątpienia jedno z jej największych osiągnięć w karierze. Tylko szkoda że żadna z bardziej osiągalnych stacji nie transmitowała tego pojedynku, bo wynik 6:7(5), 6:3, 7:5 pokazuje, że było to raczej wyrównane spotkanie warte obejrzenia. W każdym razie Polka spisała się znakomicie i trzymam kciuki w finale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten mecz i spotkanie było emocjonujące. Agnieszka powinna wygrać pierwszy set. Miała przewagę, ale Hiszpanka niestety wygrała ten set. Radwańska musiała poprosić o przerwę medyczną i w tym momencie obawiałem się, że Agnieszka może mieć problemy w tym meczu. Na szczęście w drugim secie pokazała się z dobrej strony i pewnie wygrała set.

Trzecie set był również bardzo ciekawy i najważniejsze jest, że wygrała cały mecz.

Droga do półfinału była trudna. Dobrze, że Szarapowa pomogła Radwańskiej.

Agnieszka jest w dobrej formie i liczę, że wygra te zawody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie wierzyłem dziś w Agnieszkę. Wygrała tylko jeden mecz w grupie, miała ciężki półfinał który ledwo przeszła... Jak zaczął się finał to pierwszy set szedł świetnie, a Kvitowa wyglądała jakby zaraz miała się wycofać z powodu kontuzji uda. Ale jak się zerwała w 2 secie i jak punktowała Radwańską przez kilka gemów w trzecim, to myślałem, że umarł w butach i przegra w samej końcówce. Na szczęście 3 ostatnie gemy to było mistrzostwo w wykonaniu Agnieszki. Naprawdę gratuluję jej z całego serca i życzę dalszych sukcesów. Może w przyszłym roku dałaby radę wygrać coś z wielkiego szlema? Jeśli uda jej się znowu uniknąć Szarapowej i Wiliams. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie ukłony w kierunku Agi. Cały turniej grała dobrze i w pełni zasłużyła na wygraną, choć były momenty w meczu, gdy zaczynałem już bardzo nerwowo podgryzać paznokcie ;)

Co do Wimbledonu czy AO to oczywiście życzę Agnieszce wygranych, ale nie można zapominać o innych BARDZO mocnych rywalkach polki w tych turniejach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do gratulacji dla Agi, ale nie miałem okazji obejrzeć tego pojedynku. W sumie byłem przekonany, że Agnieszka zagra w finale z Marią Sharapovą, ale Rosjanka jakoś dziwnie uległa Petrze Kvitovej. Zresztą z kim ona by tam nie grała, mamy Polkę, która zapisuje się w historii tenisa. Oby w nowym sezonie sięgnęła tytuł wielkiego szlema.

Przy okazji obejrzałem finał turnieju w Bazylei. Był klasyk - Nadal vs Federer. Tyle że spodziewałem się bardziej zaciętego spotkania, a było raczej przeciętnie. Federer grał bardzo konsekwentnie, ale Rafa był jakiś rozkojarzony, przez co stracił jakąkolwiek inicjatywę i wtopił. Co prawda wyszarpał drugiego seta, ale na tak dobrze grającego Szwajcara nic to nie dało. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej szło Hiszpanowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska odpadła z AO.

Williams chyba musi zakończyć karierę, bo nasza zawodniczka chyba nigdy nie wygra turnieju Wielkiego Szlema smile_prosty2.gif

Radwańska bardzo dobrze zaprezentowała się podczas AO.

Serena zagra z Kerber w finale. Williams powinna bez problemów wygrać z Niemką.

Oglądałem mecz Murraya z Raoniciem. Takie spotkania mogę oglądać cały czas. Nie spodziewałem się, że Andy awansuje do finału. Kanadyjczyk grał bardzo dobrze i po trzecim secie wszystko wskazywało na awans Kanadyjczyka

Zapowiada się ciekawy finał mężczyzn. Faworytem jest Djokovic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerber wygrała w finale AO.

Mecz był bardzo ciekawy i jestem pozytywnie zaskoczony, że Kerber wygrał z Sereną.

Dobrze, że nie obstawiłem na Fortunie, że wygra Serena. Z drugiej strony dużo płacili na Kerber i mogłem zaryzykować :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem się zwycięstwa "Endżi" w wielkim szlemie. Jest to dziewczyna z niesamowitym potencjałem i w pełni zasłużyła na ten tytuł, biorąc pod uwagę, że wyeliminowała po drodze Azarenkę, kończąc na Serenie w finale. Oby na tym się nie skończyło i życzę jej kolejnych równie wielkich sukcesów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek turnieju w Monte Carlo i już niespodzianka. Broniący tytułu Novak Djokovic uległ dużo niżej uplasowanemu tenisiście z Czech Jiri Veselym 4:6, 6:2, 4:6 już w drugiej rundzie. Serb zgarniający ostatnio każdy możliwy tytuł zbytnio się nie popisał. Szczególnie na skróty rywala nie miał za wiele do powiedzenia/odbicia, a pokaźny dorobek niewymuszonych błędów w meczu go pogrążył. Jeżeli dobrze pójdzie, chciałbym obejrzeć finałowy pojedynek Stana Wawrinki z Rafą Nadalem, ale jak będzie się zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok właściwie i już Rafa jest na pozycji lidera. Po takiej przerwie jaką sobie zafundował, ogrywa kogo chce. Przykład w pucharze Davisa:

,

 


Z taką formą i dominacją, szczególnie że nie grał dwa miesiące mówią same za siebie. Jedenasty Roland Garros jest już jego. Absoluty dominator na "cegle".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...