Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Scaper

Underlife - nowa gra online (faza projektowania, propozycje, pomysły itp.)

Polecane posty

Witam

Piszę właśnie skrypt gry online, nie jest to łatwe, i wymaga dobrego pomysłu niestety.

I tutaj chciałbym was prosic o wszelkie propozycje.

Gra RPG typu thecrims, przynajmniej z założenia, bo inny wygląd i oczywiście funkcję.

Mam kilka pomysłów, ale wolałbym żeby większe grono osób podpowiedziało co by chcieli zobaczyc, co by się przydało, no i oczywiście co w ogóle sądzicie o takim pomyśle.

A teraz info dlaczego taki pomysł. Po tym jak zobaczyłem ile osób gra w w/g mnie niezbyt normalną grę (w której wcielamy się w warszawskiego "alkoholika") pomyślałem że skoro to się sprzedało to i mój pomysł może się sprzedac.

Z założenia gra ma byc darmowa, oczywiście jeżeli ktoś chciałby konto rozszerzone to może kiedyś by była taka opcja, co do reklam to mało inwazyjne na dole strony i nic więcej (z założenia oczywiście, jeżeli projekt by wypalił, i nie od razu od początku) bo serwery darmowe niestety nie są, i sam nie dam rady opłacac wszystkiego, bo nie pracuję (tj. uczę się).

Czekam na wasze wszelkie uwagi, pytania, i oczywiście pomysły.

PS. Sorry jeśli nie ten dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać zaczynamy jako początkujący złodziej, można się szkolić w "fachu" albo obrać inny kierunek - boss mafii, biznesmen lub diler narkotyków.

Czym bardziej postać wyszkolona w fachu, tym więcej zarabiasz kasy, masz więcej "znajomych" i oczywiście dziwek w swoim otoczeniu. Jesteś wyżej w rankingu itp.

Co do projektu. Tak zamierzam wprowadzić jakieś grafiki, nie tylko tekst.

Lay jest straszny, ale po wykonaniu tego normalnie będzie inaczej wyglądać.

Czas gry albo sesyjnie (np 31 dni) albo stale czyli normalnie.

Szybkość gry myślę że 24h=4dni ale nie wiem czy będzie tak dobrze.

Istrandir no cóż, dobry grafik duża kasa, a gdybym ją miał to już dawno bym jakiegoś wynajął ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać zaczynamy jako początkujący złodziej, można się szkolić w "fachu" albo obrać inny kierunek - boss mafii, biznesmen lub diler narkotyków.

Czym bardziej postać wyszkolona w fachu, tym więcej zarabiasz kasy, masz więcej "znajomych" i oczywiście dziwek w swoim otoczeniu. Jesteś wyżej w rankingu itp.

Co do projektu. Tak zamierzam wprowadzić jakieś grafiki, nie tylko tekst.

Lay jest straszny, ale po wykonaniu tego normalnie będzie inaczej wyglądać.

Czas gry albo sesyjnie (np 31 dni) albo stale czyli normalnie.

Szybkość gry myślę że 24h=4dni ale nie wiem czy będzie tak dobrze.

Istrandir no cóż, dobry grafik duża kasa, a gdybym ją miał to już dawno bym jakiegoś wynajął ;]

Z tego co widze to jak narazie calkowity klon TheCrims.

Pisz po laya, moze sie dogadamy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale już chyba jest grafika lepsza ;] (http://underlife.pl)

Na razie skrypt się pisze, zmiany w planach też nastąpiły, bo jak zauważyłeś AcantheR wyglądało to mniej więcej jak klon tc.

Pewnie plan już co do gry jest, może będzie coś innego niż w tego typu grach, ale to będzie widać na pewno ;] jak ruszy już gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę właśnie skrypt gry online, nie jest to łatwe, i wymaga dobrego pomysłu niestety.

I tutaj chciałbym was prosic o wszelkie propozycje.

Gra RPG typu thecrims, przynajmniej z założenia, bo inny wygląd i oczywiście funkcję.

Mam kilka pomysłów, ale wolałbym żeby większe grono osób podpowiedziało co by chcieli zobaczyc, co by się przydało, no i oczywiście co w ogóle sądzicie o takim pomyśle.

A teraz info dlaczego taki pomysł. Po tym jak zobaczyłem ile osób gra w w/g mnie niezbyt normalną grę (w której wcielamy się w warszawskiego "alkoholika") pomyślałem że skoro to się sprzedało to i mój pomysł może się sprzedac.

Z założenia gra ma byc darmowa, oczywiście jeżeli ktoś chciałby konto rozszerzone to może kiedyś by była taka opcja, co do reklam to mało inwazyjne na dole strony i nic więcej (z założenia oczywiście, jeżeli projekt by wypalił, i nie od razu od początku) bo serwery darmowe niestety nie są, i sam nie dam rady opłacac wszystkiego, bo nie pracuję (tj. uczę się).

Czekam na wasze wszelkie uwagi, pytania, i oczywiście pomysły.

PS. Sorry jeśli nie ten dział.

Kilka uwag:

1. Zrobienie takiej gry JEST proste...

2. Liczy się jedynie POMYSŁ, bo tylko tak można zmieść resztę gier.

Kilka pytań:

1. Jakie języki znasz? ( Jeżeli nie znasz PHP i MySQL.. odpuść.. ale sądzę, że znasz jak się na coś takiego piszesz)

2. Jak duży masz team? ( Jedna osoba? Nikt Cię nie wspiera?? ...odpuść. W końcu puszczą Ci nerwy, powiesz sobie, że nie dasz i tak i tak rady i że nic z tego nie będzie! Ktoś musi Cię oceniać, wspierać, komentować! )

3. Ile pieniędzy masz zamiar w to włożyć? ( Nic? Nie odpuszczaj! :laugh: )

Kilka rad:

1. Jeżeli chcesz, żeby gra była "freeToPlay" - używaj darmowych baz MySQL i domen. Bo czemu Ty masz płacić za to, że ktoś gra??

2. Jeżeli potrzebujesz grafiki - w moim profilu masz guziczek Prywatnej Wiadomości - pisz :happy:

3. Nie rób drugich TheCrims! Zrób coś własnego! Coś ORYGINALNEGO. I wymyśl do tego naprawdę super bajery!

4. Jeżeli masz taką możliwość, dodaj elementy Flash lub .Gif do strony. To nadaje dynamiki całej grze i na 100% sprawia, że staje się ona lepsza od innych!

No cóż... więcej nie mam co pisać, bo nie ma o czym. Dałeś póki co tylko layout :happy: Anyway - GoodLuck!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak zrobienie takiej gry bądź co bądź jest proste. Tylko że pisząc skrypt i wymyślając na "bieżąco" to trochę zajmuje.

2. Wiem

Co do pytań.

1. Tak znam PHP i MySQL, no i przy okazji się doszkalam.

2. Heh tak piszę sam. Grafika zrobiona przez kumpla. Nerwy puściły już dawno, tylko że ja stwierdziłem że brak mi pomysłu, ale to bardziej z powodu że nigdzie nie byłem (błąd naprawiony) i już piszę dalej.

No od oceny to mam znajomego, że skrypt nie taki czy coś to mi zawsze powie, komentarze są na bieżąco jak coś nowego dopisze. Więc z tym nie ma problemu.

3. Co do kasy to i tak serwer opłacam bo często się przydaje, a domeny poprzenosiłem tam gdzie było najtaniej, więc nie ma problemu.

Serwer ma 42gb transferu miesięcznie, więc spokojnie powinno starczyć, jak gra ruszy, niestety nie wiem kiedy.

1. No cóż darmowe domeny i serwery odpadają, najwyżej mogę brać najtańsze jakie znajdę ;-) Ale j.w za serwer i tak płace.

2. Jakby coś napisze.

3. Staram się, ale liczę też że jak całość ruszy, to gracze też zgłoszą co by się przydało ;-)

4. Menu dynamiczne + niektóre elementy --> Javascript

No cóż. Może i dałem layout, ale jakby nie było dopisanie do nazwy gry .pl trudne nie jest no nie?

Na razie dopracowuje to co jest + elementy po zalogowaniu (sorry rejestracja nie aktywna), dopiero jak gra ruszy.

Kilka uwag:

1. Zrobienie takiej gry JEST proste...

2. Liczy się jedynie POMYSŁ, bo tylko tak można zmieść resztę gier.

Kilka pytań:

1. Jakie języki znasz? ( Jeżeli nie znasz PHP i MySQL.. odpuść.. ale sądzę, że znasz jak się na coś takiego piszesz)

2. Jak duży masz team? ( Jedna osoba? Nikt Cię nie wspiera?? ...odpuść. W końcu puszczą Ci nerwy, powiesz sobie, że nie dasz i tak i tak rady i że nic z tego nie będzie! Ktoś musi Cię oceniać, wspierać, komentować! )

3. Ile pieniędzy masz zamiar w to włożyć? ( Nic? Nie odpuszczaj! :laugh: )

Kilka rad:

1. Jeżeli chcesz, żeby gra była "freeToPlay" - używaj darmowych baz MySQL i domen. Bo czemu Ty masz płacić za to, że ktoś gra??

2. Jeżeli potrzebujesz grafiki - w moim profilu masz guziczek Prywatnej Wiadomości - pisz :happy:

3. Nie rób drugich TheCrims! Zrób coś własnego! Coś ORYGINALNEGO. I wymyśl do tego naprawdę super bajery!

4. Jeżeli masz taką możliwość, dodaj elementy Flash lub .Gif do strony. To nadaje dynamiki całej grze i na 100% sprawia, że staje się ona lepsza od innych!

No cóż... więcej nie mam co pisać, bo nie ma o czym. Dałeś póki co tylko layout :happy: Anyway - GoodLuck!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...