Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

A ja mam wrażenie, że przykłady tu są w większości zupełnie chybione. Chyba niektórzy powinni sprawdzić co oznacza słowo aluzja. Bo to, że ktoś w filmie/serialu/innej grze gra w jakąś grę, nie jest żadna aluzją. Aluzja to coś o wiele bardziej subtelnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że przykłady tu są w większości zupełnie chybione. Chyba niektórzy powinni sprawdzić co oznacza słowo aluzja. Bo to, że ktoś w filmie/serialu/innej grze gra w jakąś grę, nie jest żadna aluzją. Aluzja to coś o wiele bardziej subtelnego.

Dzieki temu, że znaczenie słowo 'aluzja' zostało tutaj rozszerzone, temat nie umarł. Mnie ciekawi jakaś najmniejsza wzmianka o grach w różnych dziedzinach sztuki ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym epizodzie Top Gear, kiedy Jeremy testuje jakiś samochód (13 sezon chyba...) jest motyw przewodni z intra Chaos Theory. I pewnie było... ale w Pierwszej miłości, Błażej często gra na PSP. Często też Artur, Bartek i Patryk grają na konsoli, jak mniemam 1 xbox (choć mogę się mylić). W "Pick of destiny" KG gra w jakąś grę. Przychodzi na myśl gta i driver. W mojej książce od angielskiego z 2 klasy gimnazjum (connection 3 chyba) był motyw PSP. Scene z hitmana każdy zna :> Munhunt jest bardzo podobny do gta san andreas. Te same tekstury. I na odwrót. W stalkerze mozemy znaleźć ciało Freemana. W san andreas jego łom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą sobote w uwadze był reportaż o cs 1.6 i neo

w filmie szklana pułapka pewien haker pocina w Gears of War na konsoli

w tym samym filmie przychodzi do mefiu jakis haker i pyta czy by nie zgrał w killzone bo spiracił

w kabarecie neonówka diabeł pyta anioła czy nie przyjdzie zagrac w diablo.

w jakims kabarecie przez komórke rozmawiają dwaj hipisi i jeden nagle pyta czy tamten nie przyjdzie zagrac w Quake

cały film babcisynek to jedna wielka aranżacja do gier

w reklamie nowego prince polo słychac wyraźnie "call of duty"

chyba tyle jak coś sobie przypomne to dam znać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Silent Hill 3 w scenie, gdy Heather spotyka pierwszego potwora, ten "tarmosi" model Angeli z części drugiej. W jednym filmie, bodajże piosence było coś o jakiejś grze, nie mogę sobie tego przypomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serialu I.T Crowd -technicy magicy w pewnym odcinku Roy miał w ręku Assasins creeda a obok leżał chyba Bioshock. w stalkerze w tunelu na ternie dziczy leży ciało, gdy je przeszukamy okazuje się że to Gordon Freeman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Miejski Łowca Jackie Chun w walczy w salonie gier gdy wpada na jeden z automatów przejmuje style postaci ze Street Fighter. Link do tego to

Również w jednym z odcinków Family Guya jest nawiązanie do GTA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z odcinku 'Detektywów' (!) jakiś chłopak mówił, że ma alibi, bo grał w kolegą w Bioshocka.

Nom potwierdzam widziałem to! I jeszcze mówi "Aha Pan nie wie co to BioShock". Pewnie było ale w filmie Hitman w pewnym momencie grają W H:BM bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja:

serial animowany Przerysowani (Drawn Together) - jeden z jego bohaterów - Xandir, jest wzorowany na bohaterze gry The Legend of Zelda imieniem Link;

-w jednym z odcinków na chwilę pojawił się Scorpion z Mortal Kombat (

i wymienili się z Xandirem swoimi atakami specjalnymi. powiem tylko, że po tym co zrobił Xandir, sam bym mu urwał głowę, tak jak zrobił to Scorpion

:D

)

-w innym odcinku zaś jest scena nawiązująca do starych platforówek 2D - w tym wypadku był to (jeśli dobrze pamiętam) Donkey Kong. akcja pokazana została z boku, bohaterowie byli rozpikselowani i robili dokładnie to, co pamiętamy z DK (jeden rzucał beczki, drugi je przeskakiwał by dostać się na górę do trzeciego. mniej więdcej coś w tym stylu)

i wracając do South Park - były odcinki poświęcone Nintendo Wii, PSP, wielokrotnie też widzieliśmy jak bohaterowie grają na czymś/w coś - wiadomo. ale chyba wszyscy zapomnieli o odcinku Child abduction is not funny, w którym to South Park zostało otoczone murem, a ten mur notorycznie próbowali zburzyć... Mongołowie. nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu w SP nie takie rzeczy się działy, ale sposób, w jaki to robili, budzi zastanowienie. otóż Mongołowie stali w jednym miejscu i uderzali w mur swoimi mieczami. jeśli to nie jest nawiązanie (czy może raczej - wyśmiewanie) do typowych gier RTS, to niech mi kaktus z tyłka wyrośnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reklamie plusa gdy gostek przechadza się po jakimś ogrodzie widać telewizor z włączoną FIFĄ lub PES-em

W trakcie WWE RAW lub SmackDown była reklama Prince of Persia ( tego najnowszego ) a na ich stronie internetowej piszą czasami o innych grach ( np. o Dante's Inferno )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Naruto Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Młodszy Syn Księcia Michiru gra w coś na konsolce przenośnej (Gameboy podobne coś):P (Kiedy dochodzi do ataku) (Virtua Fighter ? )

http://img444.imageshack.us/img444/1559/88645962.png (Fajny Kolorek :D)

http://img18.imageshack.us/img18/8781/32843078.png (Tiger Uppercut! :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy jest dłuższa scena w której syn Hermesa gra na PS3 w call of duty modern warfare 2, i...pauzuje je, co dla mnie jest straszną głupotą.Aha i jak jeszcze nie jest pokazane jaka to gra to lecą dźwięki jakieś zupełnie inne niż MW2 bardziej space invaders ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...