Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

Bardzo oczywiste i zarazem bardzo ładne nawiązanie do gry Homeworld jest w utworze zespołu Yes - "Homeworld". A to niespodzianka. Oczywiście utwór ten znalazł się także w creditsach tejże, więc to nawiązanie jest jeszcze bardziej oczywiste niż normalnie oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empire - dzieciak dość pulchnego handlarza koką gra w SSX na PS 2.

Hitman - 47 wlatuje do sąsiedniego bloku mieszkalnego, gdzie bachory graja w Blood Money :)

Gang Dzikich Wieprzy - gliniarz po wygonieniu bikerów z miasteczka mówi: "czułem się jak na 10 levelu Doom".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castlevania: Aria of Sorrow na GBA znalazłem dwie aluzje do Harry'ego Pottera... otóż w grze są dwa potwory Mandaragora i Bazyliszek... co do pierwszego to roślina, która wyciągnięta z ziemi zaczyna się drzeć, a jej krzyk jest zdolny zabić człowieka (w tym przypadku z ziemi wyciąga go szkielet), co do drugiego potwora, Ci co oglądali film, lu czytali książkę wiedzą, że był to przerośnięty wąż, a podobno pianie koguta mogło zabić Bazyliszka... aluzją jest to, że Bazyliszek w tej Castlevanii wygląda jak kogut http://images1.wikia.nocookie.net/castleva...15/Basilisk.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... w wielu mitologiach/książkach bazyliszek to albo wąż, albo wężo-kura. Więc żadna aluzja do Pottera z tego. A mandragory także pojawiają się w kilku książkach jako potwory mogące zabić krzykiem/opluć trucizną.

Może już skończcie z Hitmanem, bo na każdej stronie sięto pojawia.

Tomoslav - przybliż mi wygląd tego, bo jakoś sobie nie wyobrażam takiej sceny o_O

A tak w ogóle to chyba się nie pojawiła Deyacoda - My Creed, czyli piesnka oparta na Assasin Creedzie. Całkiem zacna zresztą.

E=MC2 - policjanci grają w Skoki Narciarskie 2001 czy jakieśtam. I tekst "skoczyłem małyszem 250m - Nie chrzań! Chyba na mamuciej - nie na Dużej Krokwi" - z pamięci cytat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 6 odc 10 Dr. House'a, House podczas gdy inni pracują ostro pocina w coś na PSP GO :D

Skończe oglądać ten odc to może pokażą coś więcej :D

W wielu odcinkach było pokazywane jak House gra na PSP (w pierwszej i drugiej serii grał na GBA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książkach Łukanienki z cyklu o "Głębi", która w sumie cała jest o wielkim globalnym MMO, wspomniane są takie gry jak Mortal Combat czy C&C. Co więcej - sam główny bohater to doomer starej szkoły i na kartach książki gra w kolejną wersję Dooma napędzaną wirtualną rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej scenki. Była tam mowa o 3 przykazaniu. Że niby niedziela trzeba iść do kościoła i takie inne a dziewczyna odpowiada że nigdzie nie pójdzie bo ma do pogrania w Sims-y. Sam się zdziwiłem nawiązania do gier w kościele, ale jednak tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj to na Polsacie leciało:

Stay Alive

taki typowy współczesny horrorek o grze typu survival horror, która... zabija. a dokładnie to zabija jej główna "bohaterka" - Elżbieta Batory (postać inspirowana tą prawdziwą Elżbietą - siostrą polskiego króla Stefana Batorego; swoją drogą można poszukać na internecie informacji o jej życiu - nieprzypadkowo bowiem została ona wybrana), którą gra przywróciła z zaświatów. brzmi cokolwiek głupio, ale całość jest dosyć sprawnie zrealizowana i trzyma się kupy sprawiając, że film ogląda się nieźle (o ile lubi się niewyszukane horrory). tematyka jest nośna, gracze powinni z ciekawości obejrzeć ;)

a oprócz samej gry, w filmie wspominane są 2 tytuły - Fatal Frame (gra tylko na konsole niestety) i Silent Hill

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej parafii ostatnio ksiądz popełnił bardzo długie kazanie na temat gier komputerowych, wiele razy nawiązywał do tytułów takich jak GTA, NFS czy Simsy. Pod koniec przyznał się, że sam bardzo często lubi pograć w Fifę, jednakże jest zaniepokojony tym, że dzieci częściej wybierają rozegranie meczu na ekranie monitora niż w realnym życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W GTA SA spotykamy starych znajomych: Ken Rosenberg (który w jednej misji woła o pomoc samego Tommy'ego Vercetti :)), Kent Paul, a ponadto w innej sytuacji przyjdzie nam zobaczyć (ponoć) głównego bohatera GTA3; ważne miejsce zajmuję też lokacja którą jest wycinek Liberty City:)

dodam więcej - w GTA SA w sklepach sa figurki z gry Manhunt, poza tym w misji w której musimy sfotografowac plany u architekta, plany które fotografujemy przedstawiają.... rezydencję głównego przeciwnika w grze Manhunt (rezysera Starkweathera).

Pamiętacie polskie film "Łowca - Ostatnie Starcie"? Eeee chyba nie :) Film opiera się na fikcyjnej grze, która zresztą później wyszła faktycznie (tym razem jako adaptacja filmu).

W filmie "TRON" występuje gra "Light Cycle".

w filmie "Simpsons the Movie" Homer na automacie gra w parodię GTA (coś z pingwinami).

Teledysk Paula McCartney'a "Ou est le soleil" jest niczym innym jak grą komputerową (platformówką)

Swego czasu w MTV (gdy jeszcze była to faktycznie muzyczna telewizja) pokazywany był spot reklamowy przestrzegający przed jazda na "podwójnym gazie". Tłem była gra "Out Run"

Film "D.A.R.Y.L." - bohater, mały chłopak o nadludzkich mozliwościach gra w "Pole Position" na Atari swojej kuzynki.

W grze "Mercenary" są billboardy reklamujące inną grę tego autora - "Encounter".

W "Duke Nukem 3D" możemy natknąć się na zwłoki bohatera gry "Doom".

Na razie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie "The Longest Yard" w polsce nazywał się "Wykiwać klawisza" - Jeden z strażników więziennych przed meczem footballowym pogrywał w szatni w Halo 2 jeśli się nie mylę.

W filmie "Doom" - znana chyba wszystkim scena z widokiem pierwszoosobowym nawiązująca do gier FPS oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teledysk Paula McCartney'a "Ou est le soleil" jest niczym innym jak grą komputerową (platformówką)

Hmm... ja znam teledysk Red Hot Chili Peppers do utworu "Californiacation", który w pewnym stopniu miał przypominać grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Plan Doskonały z Denzelem Washingtonem, jakiś mały ziomek pykał na PSP, tyle tylko, że nie mam pojęcia w co. Pech chciał, że była to dosyć brutalna gra, a film oglądałem z rodzicami i gdy ujrzeli leżące PSP na stole, to zaczęli się mnie wypytywać, czy ja też w to gram. Ja mówię że nie, no i mówiłem prawdę, bo grałem w GTA: LCS :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (23.12.09) na Polsacie leciał film "Plotka"... w jednej scenie nastolatek (na oko 17-18 lat) przed TV, pad w łapie (pewnie udawał, że gra) a na ekranie Rayman 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może mało wspólnego z grami ale taka ciekawostka

:P Zapewne niemal każdy oglądał klipy gier na Hyperze, zauwarzyłem że parę utworków jest z Soundtracku filmu Johnny Mnemonic

oto lista uworków i jakie gry były na nim wyświetlane.

3 AM Incident - Cop Shoot Cop (Street Fighter 2 Revival i GTA 3)

Sad But True - Orbital (Castlevania Harmony of dissonance)

Helmet - Complete (Quake 3 arena)

I See Through - Rollins Band (Unreal Tournament)

Dalej nic nie znalazłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...