Jump to content
ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Recommended Posts

W książkach Łukanienki z cyklu o "Głębi", która w sumie cała jest o wielkim globalnym MMO, wspomniane są takie gry jak Mortal Combat czy C&C. Co więcej - sam główny bohater to doomer starej szkoły i na kartach książki gra w kolejną wersję Dooma napędzaną wirtualną rzeczywistością.

Kolejna książka: W serii Łukianienki o Głębi trzy główne gry w przestrzeni wirtualnej są bazowane na Doom'ie, Mortal Kombat i Command & Conquer. Nawet główny bohater mówi o odwiecznym konflikcie Doom'erów grających na myszce z tymi co pocinają na klawiaturze.

w drugim tomie gra w grę, której fabuła z grubsza odpowiada Unrealowi. :)

Edited by ubique

W "Głosie Pomorza" była ostatnio notka nt. Gamescom, zdjęcie plakatku gry Kinectimals, oraz tytuł: "Szalone dni komputerowych graczy"

Mam nadzieję, że nie było. W jednym z odcinków Top Gear Jeremy Clarkson grał w jakąś samochodówkę (nie pamiętam jaką) na konsoli, a później próbował zrobić takim sam czas w rzeczywistości.

Ostatnio w "Wydarzeniach" Polsatu były informacje nt. akcji na GPW City Interactive. Co jak powiedział prowadzący "jest producentem gry Sniper"

W książce "Dom" jest tekst: - Zdarzyło się. Jak komputerowa gra w życie, trwająca tylko jedną noc.

Edited by Tomoslav

(Sorry jesli było)

W Sali Samobójców , ten chlopak co gejem zostal , pocina sobie chyba w F.E.A.R. 2

-w multika bodajze :P

Edited by neomat96

Jak już piszemy o tych bzdetach, to się dołącze. :) W piosence You love yourself C. Buttnera itd. pada tekst - You play me like your xbox. To ta piosenka z Och Karol 2 :)

Dziś w "Wydarzeniach" na TVN była wzmianka o Wiedźminie 2. Natomiast w "Panoramie" na TVP2, o Apple.

Edited by Tenebrae

W jednym z odcinków nowej wersji "Nieustraszonego" bohaterowie grają na konsoli w Halo (nie wiem dokładnie które ;p)

Edited by Mati171992

W filmie "Po prostu walcz!" napomknięto coś o x-klocku. :wink:

Dokładniej to było tak:głowny bohater zaprosił kolege zeby poflirtował z laskami a on siada obok jednej i pyta się:"Grasz na x-boxie" czy jakos tak

W klipie piosenki "Last Friday Night" Katy Perry w jednej ze scen gra na Wii w Just Dance.

@beret: nie widziałem twojego posta dotyczącego akurat tego nawiązania. Pozatym w temacie są 52 strony, trudno żeby ogarnąć wszystko.

Edited by Tomoslav

W klipie piosenki "Last Friday Night" Katy Perry w jednej ze scen gra na Wii w Just Dance.

:admin_twisted::rozpacz: Pisałem o tym, ciężko zobaczyć na innych stronach?

Pozatym w temacie są 52 strony,

U mnie są 104...

W serialu "Akwalans" w pewnym momencie widać wnętrze szkolnej szafy, i jest tam pad.

Przed chwilą w "Wydarzeniach" był reportaż z muzeum historii gier w Niemczech. Były pokazywane fragmenty z Pac-mana, Space War, i kilku innych gier z lat 80.

Wczoraj na TVN o 16:15 leciała komedia Beethoven. Była w niej scena jak dwoje dzieciaków gra na jakiejś konsoli w Mario.

Edited by matusiak97

W gazetce promocyjnej Empiku, jest rozmowa z Janem Komasą reżyserem "Sali samobójców"

I jest pytanie:

- Gry komputerowe, np. sieciówki RPG, uzależniają tak samo czy inaczej niż wirtualne sale samobójców? Fear 2 który pokazujesz w filmie, to też element diagnozy, zagrożenie?

J.K. odpowiada, a ostatnie zdanie tej odpowiedzi to:

- Sam byłem "ofiarą" Diablo, Counter Strike'a, World of Warcraft.

W kolejnym pytaniu, redaktor wspomina o takich grach jak: Fahrenheit oraz Heavy Rain.

W czwartym sezonie serialu "Breaking bad", dwaj kumple kłócą się o to w której grze fajniej się zabija zombie. Wymieniają między innymi: "Left 4 dead", "Residen evil 4", "Call of Duty: World at war - zombie mod" :)

Przed chwilą w zwiastunie Interwencji na Polsacie pokazali zdjęcie na którym ktoś czyta CD-Action 08/11 :)

Wiem, że to nie jest nawiązanie do żadnej gry, ale musiałam się z wami tym podzielić :)

Edited by Pimpf

W dzisiejszej Interwencji pokazywali jak ojciec gra z synem w grę "Assasyno-podobną"

Jakiś czas później chłopak czyta CD-Action.

@offtop - to dziecko wyrośnie na zdrowego gracza

W dzisiejszej Dekoratorni jakiś młodziak grał z ojcem na PS3 w któregoś Ratchet & Clank :)

+1 - uwielbiam te statsiarskie tematy

:laugh:

Przed chwilą w zwiastunie Interwencji na Polsacie pokazali zdjęcie na którym ktoś czyta CD-Action 08/11 :)

Wiem, że to nie jest nawiązanie do żadnej gry, ale musiałam się z wami tym podzielić :)

W dzisiejszej Interwencji pokazywali jak ojciec gra z synem w grę "Assasyno-podobną"

Jakiś czas później chłopak czyta CD-Action.

@offtop - to dziecko wyrośnie na zdrowego gracza

Macie jakiegoś linka do zdjęcia lub wideo?

Znowu Breaking bad :)

W czwartym odcinku czwartej serji koleś z jakąś laską grają w Super All star sega & sonic czy jakoś tak :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...