Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

Film "Gang Dzikich Wieprzy" - pod koniec, kiedy motocykliści jadą do domu, jeden z policjantów mówi - "Czułem się jak na 12 poziomie DOOMA"

jeszcze wczesnij jest motyw, w ktorym ten sam kolo (policjant) mowi: wybaczcie, ale strzelanie cwiczylem grajac w Doom'a : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba My Dying Bride dziękowało twórcom za Duke Nukem 3d na "Like Gods On the Sun" (na wkładce) ale być może to nie byli oni... Megadeth zagrał motyw z DN3d - W filmie "Breakdown" z Russellem - dzieciak gra w Dooma a potem mierzy do Kurta z dwururki :) Czy w filmie "Słoń" nie ma też jakiegoś motywu z grą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może być ale tak

Logo Filmu Grand Theft Auto, zostało użyte w trójwymiarowych seriach gry o tym samym tytule :) (Film raczej nic nie ma wspólnego z grami GTA poza pościgami policjnymi, sam film to komedia)

W Filmie Hitman, :D jak Mr47 wypada przez okno, można zobaczyć pózniej jak dwójka Nastolatków pyka w Hitmana bloodmoney.

W Filmie Alaska (przygoda na alasce), Główny Bohater(zapomniałem imienia) gra na Automacie w NAJgorszego Streetfightera, czyli Streetfighter the movie, :D i do tego przegrywa walkę.

Na Okładce gry na NESa Metal Gear, Widnieje Solid Snake, :D który złudąco przypomina Johna Connora (Może Kyle Ryssa zapomniałem jak się nazywa) z Terminatora.

Znów Nes :D, Na Okładce Amerykańsiej Contry, Widnieją trzy posacie z filmów, Alien, Arnold gubernator :D, i Sylwester Stalonne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat widzę więc rzucę też coś od siebie:

- W piosence Fokusa SMS'y podmiot mówi: "jestem graczem ale gram w gry raczej"

- Pablo Francisco: Ouch! - "Grand Theft Auto" skecz poświęcony GTA (godny polecenia)

- W GTA Vice City mozna spotkac Automaty do gier o nazwie "Degenatron" parodiują one Atari 2600; żeby było śmieszniej na ich ekranach można dostrzec równie prześmiewcze gry: Defender of the Faith (Defender) i Pogo The Monkey (Jungle Hunt).

- W GTA 3 jest podobna sytuacja lecz na ekranie widnieje jej poprzednik (tu nie jestem pewien czy gta 1 czy 2)

- W GTA SA spotykamy starych znajomych: Ken Rosenberg (który w jednej misji woła o pomoc samego Tommy'ego Vercetti :)), Kent Paul, a ponadto w innej sytuacji przyjdzie nam zobaczyć (ponoć) głównego bohatera GTA3; ważne miejsce zajmuję też lokacja którą jest wycinek Liberty City:)

- W NFS Most Wanted Przed końcowym wyścigiem z Razorem Mia powiadamia nas, iż nawet ludzie z "Bayview" obstawiają ten wyścig. Bayview to nazwa miasta z Need For Speed Underground 2.

- Kierowce o imieniu Razor można spotkać już w NFS Hot Pursuit 2

- EA lubi robić sobie reklamę nawet we własnych grach np. w NFS Underground zamieszczony jest Trailer z gry Nascar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 13 Posterunku w odcinku gdy na posterunek dostarczają komputer policjanci grają na nim w Fighting Force na co-opie waląc ciekawe teksty:

-Jak mogłeś koledze wyrwać serce?

-A ty mi odciąłeś głowę i dryblowałeś nią przez całe boisko.

Zaznaczam że w grze takie rzeczy nie były możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś czytał książki Zygmunta Miłoszewskiego.

W obydwu kryminałach pojawiają się gry.

W "Domofonie" nie potrafię teraz wskazać, ale w "Uwikłaniu" prokurator grywa w Call of Duty i chyba w Crysis'a (może Far Cry). Pierwsza gra pojawia się podczas rozmowy z przesłuchiwanym nastolatkiem. Zaczynają rozmawiać o jednej z misji. Druga gra jest jedynie opisana, bez podawania nazwy.

Nic dziwnego, sam Miłoszewski jest graczem. W "Uwikłaniu" prokurator wielokrotnie sięga po gry, czemu sprzyja znudzenie związkiem ze "starą" żoną :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Race Driver GRID i Colin MCrea DIRT są polskie reklamy na billbordach :D

Oto jeden z nich :)

netiawgridzie.th.jpg

Jest jeszcze Billbord z jakiś nowym Volkswagenem Polo, ale nie mam screena

PS mała ciekawoskta w GRIDie, w Zawodach TVR Chalange :) jest Polak, Jakiś Janusz, co cieakawe zawsze jedzci w czerwonym TVRem :), chyba zespół IAN i dalej nie wiem.

PS2 Kawalorn :D pamiętam ten odcinek :), jeszcze w seri drugiej, Grywali w Wolensteina 3D :D, kiedy do nich przejechali dwaj gliniarze z innych krajów, :), Chyba Niemiec i Czarnoskóry Amerykanin, i Arnie zarzucił tekst "Ja chcę zabić niemca"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl taki film ( niestety nie pamietam tytulu- produkcja australijska chyba) dwoch kolesi gralo w Mortal Kombat 2, oczywiscie z Brutals off :P ( ach ta cenzura:P)

W jednym odcinku " Z Archiwum X", koles podpisujacy sie ksywka DPO pocinal na automacie w mordobicie, bodaj VF2, ale glowy za to nie dam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...