Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

Ze swojej strony dodam, że w serialu "Długa przerwa" (chyba...) był taki epizod w którym ksiądz zastanawiał się nad pytaniem swojego ucznia: "Czy zabijanie botów w grach jest grzechem" :happy:

To było ciut inaczej "czy jak zabił bota jak czitował to ma grzech?"

DIFICULT

Czytaj to co napisali inni i nie powtarzaj :verymad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://braindead.snafu-comics.com/comics/0...1_braindead.jpg

Nawiązanie do Hitmana

Takie oczywiste- "Włatcy móch"; Czesio i spółka grają w "Magicznych wojowników" (w wersji komputerowej- od odcinka "Wiedźma Szigella"), która to gra jest parodią WoW'a. W odcinku "Przypadek Czesława" pojawia się ponownie postać z odcinka "Wiedźma Szigella"- druid Sedriu (btw- tak nazywa się w WoW'ie postać twórcy serialu- Bartosza Kędzierskiego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOST - W którymś odcinku, nawet nie pamiętam której serii (ale były to retrospekcje Sayida) jego kumple grają na jakiejś konsoli bodajże w Half-Life.

Dr House - W jednym odcinku taki mały smarkacz podrywa dr Cameron. Ciągle w coś gra i chodzi w koszulce z logo Gears of War. :P

I na koniec jedna reklama, w której chyba głośniki były reklamowane, ale mniejsza. Koleś gra z zamkniętymi oczami w Crysisa, na zimowej planszy. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał motyw w filmie ' Hitman ' jak główny bochater wpadł przez okno do pokoju hotelowego i tam dzieciaki pocinały w Hitmana (blood money, i guess). ;) ;D

EDIT

Ah, Princefan mnie uprzedził.. ;) gdzieś mi umknął ten post ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na MTV widziałem teledysk Wyclef Jean - Fast Car. Dzieje się on w świecie Burnout-a. Można go zobaczyć

No i warto wspomnieć, że w serialu "Doktor House" tytułowy bohater pocina czasami w coś na GBA,DS-ie i PSP.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w nazwie tematu jest jeszcze o aluzjach do gier w grach to w Splinter Cell Chaos Theory dwaj strażnicy rozmawiają o nowym Prince of Persia(nowym w tamtym roku :) )

House często siedzi z padem od Xboxa360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Jak poznałem waszą matkę" (leci to na Comedy Central), 2 głównych bohaterów pocina na x-boxie albo Wii. nie wiem w co. W Falloucie3 jest aluzja do jego poprzednich części pod postacią Harolda (człowiek drzewo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem coś w "Jak Poznałem Waszą Matkę". Mianowicie główny bohater mówi, że ponał się ze swoją dziewczyną przez internet. Pod koniec odcinka okazuje się, że poznali się przez World of Warcraft. Facet był elfką , a dziewczyna draenei w pełnej zbroi.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne że nikt nie wspominał o serialu Teoria wielkiego podrywu (Big Bang Theory) gdzie często grają na xboxie w Halo ;p

Odcinek Simpsonów w którym całą rodziną grają w fikcyjne mmo.

Tutaj nawiązanie do gier fabularnych Paktofonika "Powierzchnie Tchnące"

"(...)Teraz moja dłoń

Rzuca K10 w RPG ze sceny,

Uderza ma pięść w problemy(...)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne że nikt nie wspominał o serialu Teoria wielkiego podrywu (Big Bang Theory) gdzie często grają na xboxie w Halo ;p

W The Big Bang Theory grają w jeszcze więcej gier, np. WoW, Age of Conan, Mario Bros(przy okazji, któregoś dnia tygodnia ze "starymi grami") oraz wyżej wymienione Halo.

Czytają także komiksy i oglądają filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazwać aluzją ale w GTA IV, na falach stacji LIBERTY ROCK, można usłyszeć piosenkę "Godbye horses" (Q-Lazzarus), znaną z filmu "Milczenie Owiec" (1991) - scena, w której Jamie Gump, vel Buffalo Bill, pindrzy się przed lustrem, ma na sobie damską "perukę" (właściwie do skalp z włosami zdarty z jednej z jego ofiar), jest odziany w koronkowy szlafrok. W pewnym momencie mówi sam do siebie: "Would You [beeep] me?" Na końcu tej sceny Buffalo Bill, stojąc już przed kamerą, rozpościera ramiona i zaciska uda, starając się ukryć swoje przyrodzenie...

W filmie "The Net" (w PL jako "System", 1995), główna bohaterka grana przez Sandrę Bullock, w jednej z pierwszych scenach filmu, gra w Wolfenstein 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze, że panowie albo nie podają czterech komiksów albo nie znają ich - Mam na myśli następujące produkcje:

8-bit Theatre - komiks humorystycznie przedstawiający CAŁĄ fabułę Final Fantasy 1 ( http://www.nuklearpower.com )

CTRL+ALT+DEL - epicki komiks o graczach ( http://www.ctrlaltdel-online.com/ )

Exterminatus Now! - Komiks o inkwizytorach oparty na postaciach z serii Sonic ( http://exterminatusnow.comicgenesis.com/ )

Gamer 9 - Polski Komiks, który jest adaptacją MATRIX. W roli głównej postacie z najróżniejszych gier :) ( http://www.gamer9.net/ )

Poza komiksami to jest jeszcze Newgrounds, gdzie wielu animatorów tworzy filmy na podstawie gier (np seria oparta na Counter-Strike, czyli filmy "De_Dust" "De_Dust2" "DE_Aztec" i inne). Polecam też niesamowitą serie animacji pt. "Phoenix Wrong"

Co do scrubs - Turk pogrywa ze swoją żoną, która jak okazuje się przeszła tę grę przed nim. Mowa tu bodajże o halo 3 (Carla raz woła do męża "Get on this Warthog!" (nie chce mi się sprawdzać pisowni tego wozu z Halo)

/.hack SIGN - anime opowiadające historię gracza, który został zamknięty w grze MMORPG

Final Fantasy Unlimited - anime SquareSoft (teraz już SquareEnix) w świecie Final Fantasy

w South Park był odcinek o grze Guitar Hero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...