Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Chce kupić komputer o następujacych podzespołach:

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11 GB - ok. 3300 zł

procesor: Intel Core i5-9600K - ok. 1350zł

Płyta główna: MSI Z370 (nie wiem jaka)- ok.600 zł

Pamięć RAM: 2x- 8 GB ( nie wiem jakie)- ok.600 zł

Zasilacz: 600W starczy ? -ok.400 zł

pamięć HDD 2TB

pamięć SSD 250GB ( nie wiem jaka) ok.300 zł

Mam pytanie co byście zmienili co mi doradzacie gdzie nie wiem czy wgl polecacie kupno takiego komputera ???

Proszę o odpowiedź.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij ankietę:

  • Budżet na komputer:
  • Części do kupienia:
  • Czy wliczyć system w cenę:
  • Zastosowanie komputera:
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTX 2080 jest droższy a niewiele lepszy. ten monitor Samsung S24D590L FHD  nigdzie nie mogę go znaleźć gdzie byłby dostępny.

budżet na komputer to 7500 zł

cześci do kupienia wszystko co wymieniłem

systemu nie wliczac

zastosowanie wylacznie do grania w najnowsze tytuły min. Battlefield V czy call of duty black ops 4 na maksymalnych ustawieniach

preferowany sklep jeszcze nie wiem

monitor mam słaby na razie bo LG E2251 tez zastanawaim się nad kupnem nowym

czy sprzęt będzie podkręcany ? sam nie wiem

komputer planuje kupić prawdopodobnie w tym roku lub na początku 2019

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor LG jest bezwzględnie do wymiany, bo to będzie wyglądać tak jakbyś pakował bebechy z Lamborgini do Malucha. Kompletnie bez sensu ;). Kompletnym bezsensem jest też kupno monitora FHD do GTX1080Ti, bo realnie nie odczujesz żadnej różnicy między 1080Ti a np. 1070.  Ja bym na twoim miejscu kupił tańszą kartę a pieniądze zainwestował w porządny monitor na którym odczujesz co masz w budzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja na Twoim miejscu wziąłbym jakiś fajny monitor 2K, do tego pomyślałbym o GTX 1080/RTX 2070. W takim układzie będziesz miał zestaw optymalny, bo moc karty będzie odpowiednio dobrana do wyświetlacza. I faktycznie będziesz widział ten gigantyczny skok jakości. Wymienione karty i tak pozwolą na odpalenie każdej nowości na Ultra. Do tego zdecydowanie platformę oparłbym na Ryzenie bo ceny Inteli są wzięte z kosmosu, a AMD ma bardzo dobre procki. Wziąłbym też SSD 500 Gb bo ostatnio fajnie potaniały. Kwotowo powinno się to wszystko mniej więcej spiąć. Inna sprawa, że jeśli zakup faktycznie planujesz zrobić w 2019, to warto temat jeszcze raz założyć wtedy, bo sporo się może zmienić (zwłaszcza w kwestii cen i dostępności konkretnych podzespołów). Przemyśl temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest z monitorami, każdy ma inne preferencje, mogę Ci doradzić co ja bym kupił, a byłby to prawdopodobnie coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/367471-monitor-led-27-289-lenovo-thinkvision-p27h-10.html

2k, 27" z matrycą IPS, na tyle dobry, żeby poza graniem coś obejrzeć czy popracować, a w grach też powinien sprawować się bez zarzutów, choć nie jest to sprzęt stricte gamingowy. Monitorów jest na rynku sporo, i jeśli na przykład chcesz tylko grać, to może rozważyłbym kupno czegoś z odświeżaniem 144 Hz na matrycy TN. Radze poczytać poradniki i rankingi monitorów w różnych rodzielczościach, sporo tego na necie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym to widział:

https://www.x-kom.pl/lista/h60y0f5pi

Dopłata do 9600k nie ma sensu jeśli nie masz w planach mocniejszego kręcenia procesora. Dorzuciłem też chłodzenie na procesor bo w zestawie z prockiem nie ma - sprawdź tylko czy wejdzie do obudowy bo nie napisałeś jaką posiadasz.

No i kwestia monitora - jeśli w planach jest wymiana (a powinna być) i pojdziesz w monitor 1440p, to można pomyśleć nad procesorem Ryzen 7 2700 (i wtedy płyta np. MSI B450A-Pro) - zyskujesz więcej rdzeni, przez co powinien być to bardziej przyszłościowy wybór. Zostając przy Full HD i ew. idąc w 144 Hz większy sens ma jednak Intel na chwilę obecną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam obudowy i właśnie jaką obudowe do tego wybrać gdzieś do 200 zł?? i nagrywarkę DVD ? do 100 zł

Ja jednak chciałbym tą kartę GTX 1080 ti bo nie wiele ze równi z RTX nawet CDA-action o tym pisał

procesor sam sie zanstanawiwałem nad i5 8600k i chyba go wybiore

resza tak jak napisałeś podoba mi sie

A monior to bym chiciał do 24 cali bo inny mi sie nie zmiesci na biurku

no i monior do 1000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dirian napisał:

Można by dorzucić 70 zł do pamięci 3200/CL15 na kościach Samsung B-Die.

2 godziny temu, niko6991 napisał:

nie posiadam obudowy i właśnie jaką obudowe do tego wybrać gdzieś do 200 zł?? i nagrywarkę DVD ? do 100 zł 

SPC Armis AR7 + napęd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki a ten ram czym się różni ? przecież oba mają 3200mhz ?/

no i podajcie mi jakies 5 najlepszych moniotrów waszym zdaniem 24 calowych  do 1000zl

Ja gram w FPS-y z tego co słyszałem to TN się nadają na takie gry ale ludzie narzekają na słabe odwzorowanie barw gram min w bf 1 teraz bf 5 i asssasins odysey wiec jednak na tym odwzorowaniu barw by mi zalezało czyli IPS ale te maja duzy czas matrycy no  i sam nie wiem doradzicie mi coś ?

no i chyba najlepiej będzie mieć te 2k jak kolega wyżej napisał w ty moniotrze zeby w pełni wykorzystać moc komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niko6991 napisał:

ok dzięki a ten ram czym się różni ? przecież oba mają 3200mhz ?/

Ale ten drugi ma nieco niższe opóźnienia (CL15 zamiast CL16), plus ma lepsze kości B-Die, więc pewnie jakbyś chciał to mógłbyś dodatkowo podkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yojc napisał:

Ale ten drugi ma nieco niższe opóźnienia (CL15 zamiast CL16), plus ma lepsze kości B-Die, więc pewnie jakbyś chciał to mógłbyś dodatkowo podkręcić.

Podobno te RAM-y, mimo że B-Die, to mają kiepski potencjał do OC, co jest w sumie dość dziwne, ale już z 2-3 osoby na PClabie to potwierdzały.

Jesli chodzi o monitor to z 2K to poniżej 27 cali bym nie schodził - https://www.ceneo.pl/51904505 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę no i wiem już ze najlepszym monitorem do QHD czyli 2K byłby ten 27 cali ale na taki nie moge sobie pozwalic bo mam 1 za male biurko po 2 musialbym robic spore przemeblowanie. Wiec pozostaje mi 24 cale w rozdzielczosci Full HD  tylko bije sie caly czas z myślami jaki ? IPS czy TN ? no i nie chce zakrzywionego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...