Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gumbas1994

Wszystkie nowsze gry mi się zawieszają

Polecane posty

Siemanko, ja wiem że tematów jest pełno i je przeglądałem i żadnej mi nie pomógł, więc postanowiłem napisać nowy temat, oto parametry komputera:

Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400)

Płyta główna: B250M-D3H
GeForce 1060 6GB
2X 4GB DDR4 2133 HyperX Fury 
WINDOWS 7 64X
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W (SPC132)
Stery najnowsze, system zaktualizowany

W załącznikach podaje temperatury podczas gry w Assasin Creed Origin i to na najniższych możliwych ustawieniach, ale gra nadal potrafi klatkować... I dodałem też załącznik testu tzn sprawdzenia dysku czy sektory są uszkodzone, miałem właśnie przypadek że starszy dysk miał uszkodzone sektory i po zmianie już wszystkie giereczki mi śmigały jak należy, chodź wątpię żeby był problem ten sam skoro w obecnym dysku nie odnalazło mi uszkodzonych sektorów czy błędów, sprawdzałem podpięcie każdego kabla czy podzespołu czy jest wszystko dociśnięte itd, Zasilacz to raczej wątpię żeby był niesprawny ponieważ z rok temu go wymieniałem.

Co ciekawe, oglądałem masę filmików z moimi parametrami, jak dwie krople wody takie same, i co zaskakujące np Assasin Creed Origin czy Dishonored 2 powinenem elegancko grać nawet i na wysokich ustawieniach, lecz najniższe z możliwych dopiero coś tam trochę dają, ale i tak też mam spadki fpsów, nie mam pojęcia co może być powodem, póki co zamówiłem sobie dysk SSD Samsung EVO 860 500GB nie wiem czy pomoże, no ale na za coś jak coś to mam, a co do obecnego dysku mam go ze 3 lata może ze 2,5

test1.png

test2.png

sprawdzaNIE.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w jeszcze jednym programie smart dysku. Wartość "Raw Read Error Rate" i "Reallocated Sector Count" nie wyglądają w porządku i to wskazuje na to, że dysk może być fizycznie uszkodzony. 

Oprócz tego pamięci RAM mogą sprawiać problemy, zatem polecam użyć systemowej diagnostyki pamięci oraz nie zaszkodzi zajrzeć do podglądu zdarzeń, czy czasami system nie miewa jakiś problemów w trakcie grania.

Poza tym nie zaszkodzi w cmd użyć komendy sfc/scannow i chkdsk /F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałbym jeszcze SMART odczytany bp. HD Tune, CrystalDiskInfo lub HDDScan.

Z innych możliwości:

 - jeśli nie wywaliłeś GF Experience (czy jak się to ustrojstwo nazywa), to uczyń to. O złu wcielonym zwanym ShadowPlay nie wspomnę

- nie zaszkodził by odczyt z GPU-Z w trakcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...