Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Efiless

Komputer za ok: 4000 zł Gry/Grafika/ zepsuty kran...

Polecane posty

EDIT: kurde zapomniałem wszystkich powitać... Więc witam i przedstawiam swój "problem" :D.
 

  • Cena komputera: 4000- 4500 (celuje w to pierwsze, a resztka na monitor)
  • Części: buda z zawartością + monitor, (jeśli możecie to monitor tak do 400zł, nie mam aż tyle kasy a PC liczy się dla mnie najbardziej...)
  • Miejsce kupna komputera: myślę o X-komie, mam chyba kilka w mieście. (widziałem, że można na stronie złożyć kompa i płaci się jakieś 70-100 zł, więc raczej skorzystam z usługi)
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie wiem, czy jak miałem w7 (ale zrobiłem upgrade na w10) na starym i teraz kupie nowy to mogę najpierw zainstalować jako wersję próbną, przegrać wszystkie ważne pliki i potem odinstalować na starym i użyć klucza na nowym xD?
  • Model monitora: no właśnie chcę kupić...
  • Zastosowanie komputera: do grania i grafiki, przede wszystkim rysuję, ale ostatnio zacząłem bawić się 3D.
  • Czy będziesz podkręcał: raczej nie, zepsułem kran przy "podkręcaniu", więc wole nie ryzykować...
  • Termin zakupu komputera: na "dniach" (powiedzmy, że w najbliższych 10 dniach)
  • Twoje dodatkowe uwagi: nie wiem, w pokoju mam strasznie duszno, może to coś pomoże :D. Komputer działa u mnie zwykle 24/7, ostatnio zacząłem wyłączać bo chodzę na dłuższy czas do pracy xd...

    EDIT 2: Dodam jeszcze, że wole nvidię od reszty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszedłem chyba trochę za bardzo na sucho... Aczkolwiek złożyłem coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/aan3kdmrg sam i teraz potrzebowałbym pomocy kogoś kto się na tym zna.
- czy wszystko ze sobą współgra?
- może kupuje coś zbyt drogo, a może konieczna jest dopłata by trzymało się to kupy? 
Ostatecznie nie mogę wyjść po za te magiczne 4500zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie chcę oszczędzać bo czytałem, że też odgrywa ważną rolę w "wykorzystywaniu potencjału" komputera itd. Co do reszty, to... kilka dyszek w tą czy w tamtą, chyba aż takiej różnicy nie robi. Dzięki =). 

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz musi po prostu być dobry jakościowo i mieć odpowiednią moc. Oczywiście im wyższej jakości zasilacz tym stabilniejsze napięcia, większa sprawność, mniejsze tętnienia czy też lepsze komponenty, co powinno przełożyć się w teorii na dłuższą żywotność.

W każdym razie na pewno dorzuciłbym do monitora, bo branie taniej TN'ki gdy za stówkę więcej jest porządny IPS uważam za słaby pomysł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...