Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaracz46

Monitor 1440p IPS

Polecane posty

Cena - Im mniej tym lepiej, jednak jak widać przykłady oscylują w granicach 1500 złotych. Im więcej na monitor, tym mniej na komputer, nie chcę jednak monitora za 200 złotych, na który będę tylko narzekał. W przypadku naprawdę jakiejś niebywałej oferty, mogę trochę dołożyć.

Główne zastosowanie - Jak to teraz często bywa, używany do zwykłego użytkowania z nastawieniem na gry. Jakieś tam projektowanie ale nie z naciskiem na odwzorowanie kolorów.

Złącza - Zapewne DP i HDMI. Od biedy mogę zastosować przejściówkę, dlatego raczej DP.

Matryca - IPS.

Konfiguracja komputera  Interesuje mnie IPS 1440p. Ze względu na to, że 144hz w takiej konfiguracji to wydatek ponad 2000 złotych, takie odświeżanie muszę odpuścić.

Wybrałem kilka modeli, aczkolwiek każdą inną propozycję rozważę.

Iiyama XUB2792QSU - początkowo mój faworyt (głośniki, wysokie bazowe odświeżanie) jednak przeczytałem wiele opinii na temat nierównomiernego podświetlenia, więc żeby trafić na dobry egzemplarz w zasadzie musiałbym zamówić kilka sztuk i zostawić tylko tego najlepszego. 

Lenovo L27q-10 - obecny faworyt, atrakcyjna cena i dane na papierze. Brakuje VESA, ale nie można mieć wszystkiego. 

Dell U2715H - także mocno rozważany, jednak jest najdroższym z moich propozycji. Od zakupu monitora będzie zależał budżet na komputer. 

AOC Q3279VWFD8 - bardzo dobra cena i wielkość ale wiele osób narzeka na smużenie spowodowane pewnie niską ceną.

AOC Q27P1 - w zasadzie jak wyżej, ale opinii jest jeszcze mniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...