Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Pomoc w złożeniu komputera

Polecane posty

Czesc

Prosiłbym o ocenę zestawu https://www.morele.net/inventory/info/bfa08b21/

Płytę wzięta taka że względu na plany podkręcania procesora. Tak będzie wymieniony na inny, ale to dopiero później. Więc myślę że przyszłościowe można zainwestować w lepsza płytę. 

Wciaz jednak zastawiam się nad ryzenem.. Czytałem że w grach i tak Intel będzie lepszy. Ceny nie zachęcają, ale skoro wydajnościowo Intel ma by  lepszy to chyba można zainwestować? Płytę w przypadku Intela zostawiam ta. Dużo opinii pozytywnych. Chyba że polecacie coś innego? 

No i na jaki w przyszłości powiedzmy 6 miesięcy może trochę więcej wymienić procesor? Monitor to 144hz 24cale. Z góry dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samo 500gb ssd wystarczy?  No i wyczytałem że ogólnie Intel w grach itp wydajnościowo jest lepszy. Czy taki ryzen jest już lepszy, ale powiedzmy w tej samej 'klasie'? Czy np taka i3 jest slabsza dlatego że ryzen to inna klasa(lepsza) procesora.? Czy chodzi tylko o cenę aktualnie, a np pól roku temu wgl byś nie podał ryzena 5 jaki alternatywę? 

I rozumiem że do ryzena nie ma boxowego chłodzenia. Ram zostaje ten co podlinkowalem? 

Oststnie pytanie czy np jeśli wziąłbym i5 8400 i ta płytę główną co jest w zestawie wtedy zestaw jest lepszy niż ryzen? Czy dalej ryzen jest bardziej opłacalny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MLodyy napisał:

Czy samo 500gb ssd wystarczy?

To już raczej pytanie do Ciebie. ;) Ja zaproponowałem to rozważyć, bo dyski ~500GB są bardziej opłacalne.

27 minut temu, MLodyy napisał:

Czy chodzi tylko o cenę aktualnie, a np pól roku temu wgl byś nie podał ryzena 5 jaki alternatywę? 

Tak, zdecydowanie chodzi o cenę. Jako alternatywę pewnie bym podał, bo Ryzen 5 ma więcej wątków niż i5, co w przyszłości może się przydać.

29 minut temu, MLodyy napisał:

I rozumiem że do ryzena nie ma boxowego chłodzenia. Ram zostaje ten co podlinkowalem?

RAM zostaje bez zmian. Chłodzenie boxowe jest dołączane do Ryzena 5 2600 - po prostu założyłem, że będziesz zamierzał podkręcać.

30 minut temu, MLodyy napisał:

Oststnie pytanie czy np jeśli wziąłbym i5 8400 i ta płytę główną co jest w zestawie wtedy zestaw jest lepszy niż ryzen? Czy dalej ryzen jest bardziej opłacalny?

Ryzen dalej jest bardziej opłacalny, gdyż i5-8400 powinien kosztować 720-820 zł. W obecnej jego cenie masz już Ryzena 7 2700.

Polecam przejrzeć testy: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i9_9900k_bezkompromisowa_wydajnosc; https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580.

 

W przyszłym roku zadebiutują nowe Ryzeny (ZEN 2), które powinny zmniejszyć dystans do Intela. Procesory te będą kompatybilne z obecnie dostępnymi płytami głównymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bull3t napisał:

To już raczej pytanie do Ciebie. ;) Ja zaproponowałem to rozważyć, bo dyski ~500GB są bardziej opłacalne.

Tak, zdecydowanie chodzi o cenę. Jako alternatywę pewnie bym podał, bo Ryzen 5 ma więcej wątków niż i5, co w przyszłości może się przydać.

RAM zostaje bez zmian. Chłodzenie boxowe jest dołączane do Ryzena 5 2600 - po prostu założyłem, że będziesz zamierzał podkręcać.

Ryzen dalej jest bardziej opłacalny, gdyż i5-8400 powinien kosztować 720-820 zł. W obecnej jego cenie masz już Ryzena 7 2700.

Polecam przejrzeć testy: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i9_9900k_bezkompromisowa_wydajnosc; https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580.

 

W przyszłym roku zadebiutują nowe Ryzeny (ZEN 2), które powinny zmniejszyć dystans do Intela. Procesory te będą kompatybilne z obecnie dostępnymi płytami głównymi.

Pytanie jeszcze do Ramu. Czy 8 GB jest jest wystarczające w codziennym graniu czy już lepiej inwestować w to 16 GB. 

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-860-evo-500gb-sata3-mz-76e500b-eu-1773653/ 350zl za 500gb gdzie 250zl kosztuje 250gb? No to rzeczywiście masz rację że 500gb jest dużo bardziej opłacalne. Najwyzej z czasem dokupie HDD. Problemem jest tylko to, że ciężko mi się przestawić w to AMD. Do tego poczytałem opinie o płycie głównej i dużo osób pisze ze cena/wydajność trochę kuleje. I za możliwości płyty powinna ona kosztować mniej. Masz może jakąś alternatywę dla płyty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MLodyy napisał:

Czy 8 GB jest jest wystarczające w codziennym graniu czy już lepiej inwestować w to 16 GB. 

Potrafi się już przydać.

51 minut temu, MLodyy napisał:

Do tego poczytałem opinie o płycie głównej i dużo osób pisze ze cena/wydajność trochę kuleje. I za możliwości płyty powinna ona kosztować mniej. Masz może jakąś alternatywę dla płyty? 

W dzisiejszych czasach ma się wrażenie, że wszystko powinno kosztować mniej (smartfony po 4k+ złotych itp.). Co do samej płyty, to raczej nic lepszego do tej ceny nie znajdziesz z taką sekcją zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bull3t napisał:

Potrafi się już przydać.

W dzisiejszych czasach ma się wrażenie, że wszystko powinno kosztować mniej (smartfony po 4k+ złotych itp.). Co do samej płyty, to raczej nic lepszego do tej ceny nie znajdziesz z taką sekcją zasilania.

Czytam sobie w internecie i tych Intelach. Czy Wy będąc tutaj na forum macie może dostęp do jeszcze jakichś informacji czy i kiedy unormuje się sytuacja cenowa? Czy np przeczekanie do świąt /stycznia może coś pomóc. Czy czekanie nic nie da i wciąż będzie lepiej wziąć Intela. 

No i czy karta graficzna to dobry wybór? Więc że fabrycznie wypada najlepiej spośród innych 1060 ale czy cenowo też jest ok? Czy lepiej dać 200zl mniej i wziąć np jakiegoś Gigabyte? :)

No i czy https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-4141465/ też pozwoli podkręcić spokojnie proca? 

Dzięki z góry za poświęcony czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MLodyy napisał:

Czy Wy będąc tutaj na forum macie może dostęp do jeszcze jakichś informacji czy i kiedy unormuje się sytuacja cenowa? Czy np przeczekanie do świąt /stycznia może coś pomóc.

Pewien jegomość będący fanem wysokich fpsów po rzekomym kontakcie z bodajże dystrybutorami (??) twierdził, iż do marca ma być kiepsko z cenami procesorów Intela. Nijak nie mam możliwości tego potwierdzić, więc nie dałbym sobie uciąć za to jakiegokolwiek z członków.

33 minuty temu, MLodyy napisał:

No i czy karta graficzna to dobry wybór? Więc że fabrycznie wypada najlepiej spośród innych 1060 ale czy cenowo też jest ok?

Lepiej chyba zaoszczędzić i wziąć Gigabyte Windforce. Wcześniej nie śmiałem o tym wspominać, jako że jesteś (o ile mnie pamięć nie myli) fanem MSI. ;)

34 minuty temu, MLodyy napisał:

No i czy https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-4141465/ też pozwoli podkręcić spokojnie proca? 

Pozwoli podkręcić, ale raczej nie "spokojnie". Nie ta sekcja zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bull3t napisał:

Pewien jegomość będący fanem wysokich fpsów po rzekomym kontakcie z bodajże dystrybutorami (??) twierdził, iż do marca ma być kiepsko z cenami procesorów Intela. Nijak nie mam możliwości tego potwierdzić, więc nie dałbym sobie uciąć za to jakiegokolwiek z członków.

Lepiej chyba zaoszczędzić i wziąć Gigabyte Windforce. Wcześniej nie śmiałem o tym wspominać, jako że jesteś (o ile mnie pamięć nie myli) fanem MSI. ;)

Pozwoli podkręcić, ale raczej nie "spokojnie". Nie ta sekcja zasilania.

Fanem nie fanem. Nie lubię wydawać zbędne kasy :D. Po prostu bardzo podobają mi sie kolory MSI haha. A ze przy okazji wydajnościowo też zazwyczaj wypadają najlepiej to jakoś tak wychodzi, że lubię używać ich podzespołów. No to skoro ten jegomość mówi że prawdopodobnie do marca mogą być problemy to pewnie nie będę tyle czekał.

Oststnie już pytanie. Bardziej przyszłościowe jeśli wezmę teraz ta i3 + ta płytę pod intele to  w przyszłości będę mogl wymienić na coś lepszego niż np zen 2? Czy raczej AMD będzie mniej więcej na tym samym poziomie i wymiana na zen 2 i na Intel i9 xxx będzie mniej więcej wypada tak samo. Rozumiem całkowicie że w tym momencie bardziej opłacalny jest ryzen. Jednak co w przypadku kwestii paru lat. Wciąż uważasz że AMD to dobry wybór? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MLodyy napisał:

Bardziej przyszłościowe jeśli wezmę teraz ta i3 + ta płytę pod intele to  w przyszłości będę mogl wymienić na coś lepszego niż np zen 2? Czy raczej AMD będzie mniej więcej na tym samym poziomie i wymiana na zen 2 i na Intel i9 xxx będzie mniej więcej wypada tak samo.

To już wyższa szkoła wróżenia z fusów. W przypadku platformy AMD wstawisz Zen 2, a w przypadku Intela ograniczy się to pewnie do niedawno zaprezentowanego i9-9900K. Pytanie, ile AMD odrobi w wydajności. W każdym razie, wciąż jestem za wzięciem AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bull3t napisał:

To już wyższa szkoła wróżenia z fusów. W przypadku platformy AMD wstawisz Zen 2, a w przypadku Intela ograniczy się to pewnie do niedawno zaprezentowanego i9-9900K. Pytanie, ile AMD odrobi w wydajności. W każdym razie, wciąż jestem za wzięciem AMD.

OK. No to tyle, jeśli biorąc AMD tracę kilka kratek w grach to raczej nie jest to coś co bardzo będzie przeszkadzało w graniu. A może kiedyś zostanę programista i ta większą liczbą wątków będzie czymś co się przyda :D. 

Dzięki za pomoc i zainteresowanie. Komputera od razu i tak nie kupię muszę czekać kilka dni. Ale przed końcem miesiąca myślę że zamówię. Temat można zamknąć. W razie co poproszę o otwarcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 13:45, Bull3t napisał:

To już wyższa szkoła wróżenia z fusów. W przypadku platformy AMD wstawisz Zen 2, a w przypadku Intela ograniczy się to pewnie do niedawno zaprezentowanego i9-9900K. Pytanie, ile AMD odrobi w wydajności. W każdym razie, wciąż jestem za wzięciem AMD.

Hej. Jestem na etapie zamawiania części. 

Powiedz mi jeśli możesz czy https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-tomahawk-4141464/ będzie również w miarę ok? Jest prawie 300zl tańsza niż Asus prime x470 a według opinii ludzie również podkręcaja na niej proca. :)

 Wczoraj jeszcze prime kosztował 810zl na modelach dzisiaj już 750. Ale to wciąż całkiem duża cena :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...