Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kakashii

Laptop +/- 3000 zł?

Polecane posty

Witam, szukam laptopa!
Zastosowanie: internet, multimedia i niespecjalnie nowe gry. Czego konkretnie oczekuję odnośnie gier: dobrze, aby takie League of Legends chodziło bez przycinek na najwyższych ustawieniach, czy np. pierwsze Asasyny (załóżmy, że do III, która jest z 2012) - również płynnie na wysokich. Więcej mi nie potrzeba.
Cena: bliżej nieokreślona, jednak mniemam, że pozycje do 3000 zł powinny sprostać powyższym wymogom? W każdym razie, ważne, żeby był to opłacalny zakup, który będzie mi służył prawdopodobnie przez wiele lat :p .
Rozmiary: zapewne standardowo 15,6".
Mobilność: nieczęste wyjazdy, raz na jakiś czas przechodzę szmat drogi z laptopem w plecaku, a w domu nierzadko trzymam na kolanach. Generalnie wiadomo, że im lżejszy, cieńszy i poręczniejszy laptop, tym lepiej, jednak nie widzę sensu, by np. w moim przypadku z tego powodu rezygnować z lepszych podzespołów; i tak te parametry w tradycyjnych laptopach warunkuje przede wszystkim przekątna ekranu - dlatego raczej nie zdecyduję się na więcej niż te 15.6", choć perspektywa cieszenia się większym ekranem jest kusząca, natomiast mniej to byłoby już za mało. Jeśli chodzi o długość pracy na baterii, to nie ma specjalnie znaczenia.
System: niech i będzie.
Dodam, że posiadam już dysk SSD 250 GB, więc załączony twardy lub kolejny półprzewodnikowy mógłbym co najwyżej wsunąć w miejsce napędu optycznego (o ile takowy w laptopie w ogóle będzie), coby mieć więcej przestrzeni na dane pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję Dirian! Ten model rzeczywiście wygląda interesująco, prawdopodobnie więc go wezmę.

Swoją drogą, od dłuższego czasu nie siedziałem w temacie i zupełnie zapomniałem, że istnieją też dyski SSD korzystające z innego interfejsu niż SATA ;p . Tak bardziej z ciekawości spytam, czy wewnątrz tego laptopa (i w ogóle innych mu podobnych, sprzedawanych z dyskiem SSD M.2) nie ma przypadkiem wolnej przestrzeni na właśnie ewentualny dysk SATA? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, Loizok. Też jest to, co prawda, niezła opcja, jednak w dalszym ciągu zostałbym raczej przy tamtym HP. W tym Huaweiu nie odpowiada mi m.in. to, że aby mieć dedykowaną kartę graficzną (ta sama, co w Pavilionie), musiałbym wybrać dysk 128 GB. To swoją drogą ciekawe, że są takie 2 różne wariacje - pierwsza za 2700 zł: SSD M.2 256 GB i jedynie integra, druga za 3300 zł (tyle samo, co HP): SSD M.2 128 GB+HDD 1 TB+integra+dedykowana karta. A już szczególnie na korzyść tego pierwotnego wyboru przemawia fakt, że może uda mi się skorzystać z programu "HP Out of warranty voucher" (dzięki czemu miałbym oszczędzić 400 zł).

I teraz jeszcze wielkie dzięki toxicfaker - ta oferta z moreli wydaje się być bezapelacyjnie zwycięska. Choć w pewnych wariacjach jest nie do ogarnięcia, przez co wręcz trochę podejrzana... Np. SSD 512 GB na SATA jedynie 4 zł droższy od SSD 480 GB, natomiast SSD 256 GB na SATA jest TAŃSZY o 13 zł od dwukrotnie mniejszego SSD 128 GB również na SATA...! Ewentualnych zmian parametrów, które by to wyjaśniały, nie zauważyłem. Czy jest zatem jakieś racjonalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed chwilą ww. HP Paviliona z SSD SATA 256 GB z moreli za te ~2900 zł. A w najbliższej przyszłości powinienem otrzymać 400 zł zwrotu od HP dzięki wspomnianemu programowi.

Przedtem również spytałem się ich o te dziwne różnice cenowe - czy są one po prostu ich pomyłką, czy np. nie wynikają z różnych producentów (a tym samym wydajności) dysków dla poszczególnych pojemności. Mi odpowiedziano jedynie, że to nie pomyłka, a ceny laptopa zależą od cen podzespołów w nim zamontowanych :cool:.

Przy okazji, obecnie widzę, że cena na x-kom z powyższego linku (SSD M.2 256 GB) wzrosła nagle o 100 zł (z 3300 do 3400) :tongue: - ciekawe, czy na stałe. W każdym razie, ich cena na allegro, która wynosiła tyle samo, jest póki co bez zmian (dalej 3300).

EDIT: Ciekawostka - (już po moim zakupie w morele) parę dni po tym, jak x-kom podwyższył u siebie cenę tego lapka o 100 zł (minął około tydzień i taka wciąż pozostaje), morele również podwyższyło jego cenę o 95 zł. Jedynie cena oferty x-koma na allegro wciąż nie została zwiększona - wersji silver, wersja white kosztuje 50 zł więcej niż silver, ale 50 zł mniej niż na stronie x-komu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kakashii napisał:

Kupiłem przed chwilą ww. HP Paviliona z SSD SATA 256 GB z moreli za te ~2900 zł. A w najbliższej przyszłości powinienem otrzymać 400 zł zwrotu od HP dzięki wspomnianemu programowi.

Tak z ciekawości - o jakim programie mowa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał:

Tak z ciekawości - o jakim programie mowa? 

Jak napisałem przedtem - HP Out of warranty voucher, info: https://www.nieidealny.pl/forum/topic/1885-voucher-hp-promocyjny-dla-wymieniających-laptopa-hp-na-nowy-cashback/

Z tego powodu również ci, którzy nie mają stosownego sprzętu HP po gwarancji, pytają się innych (także gdzieniegdzie w sieci), czy nie mają jakichś numerów seryjnych na zbyciu ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...