Jump to content
AgresiveBeer

Konsola + TV

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam do Was pytanie, mianowicie zastanawiam się nad zakupem pierwszej w życiu konsoli. Nie miałem za wielu kontaktów ani z Xbox One ani ps4 i tutaj zwracam się z pytaniem do Was. Którą konsole aktualnie lepiej zakupić? Jeśli chodzi o exclusivy to nie mają one dla mnie aż takiego znaczenia. Funkcje ruchowe to również dla mnie nie jest priorytet gdyż moje lenistwo nie pozwoli mi podnieść tyłka z kanapy ;) Do konsoli planuje od razu kupić telewizor i również nie mam za bardzo pojęcia na co zwracać uwagę, będzie on na 99% służył tylko do grania na konsoli, ewentualnie dobrze by było na nim odpalić netflixa, będzie to telewizor typowo do sypialni nie musi być duży i tyle w sumie z wymagań. Cały zestaw chciałbym zamknąć w kwocie 3.5 tys. zł. (Oczywiście jeśli będzie taka konieczność to się coś tam dołoży)

Przejrzyj dostępne gry na PS4 i na Xboksie i sam ocen która biblioteka ci bardziej pasuje. Poczytaj też o abonamencie Game Pass oraz EA Access dostępnych na Xboksie.

Jeśli nie dbasz o exclusive'y to nie ma większego znaczenia co wybierzesz. Przejdź się do sklepu gdzie są wystawione i pograj chwilę na obydwu, zobacz jak pady leżą Ci w dłoniach.
Poradnik jak wybrać telewizor jest w moim podpisie. Dodam jeszcze że telewizor w sypialni to zły pomysł, lepiej ustawić go w salonie.

Jeśli zależy Ci na najlepszej możliwej grafice - Xbox One X
Jeśli masz telewizor 4K - Xbox One X
Jeśli żadne z powyższych - Xbox One S

Wersje dyskowe w zależności ile gier na raz lubisz mieć zainstalowane.
Dwie/Trzy na raz - 500GB wystarczy (mowa o grach na Xbox One, gry na Xbox 360 zajmują znacznie mniej miejsca).

@Sergi W oparciu o poradnik wybrałem te telewizory:

LG 49UK6200PLA

Philips 50PUS6523/12

LG 49UK6200 UHD

LG LED 49UK6300MLB

Samsung 4K Smart TV MU6442

Samsung 4K Smart TV MU6102

Mógłbyś pomóc mi wybrać najlepszy z nich? Jestem kompletnym laikiem w tym temacie i nie bardzo widzę między nimi różnice. Chciałbym żeby to był telewizor 4k, ale nie jestem pewien czy do ok. 2-2.3 tys zł lepszym wyborem nie byłoby full hd? Odległość od ekranu w jakiej będę siedział to około 2m.

Edited by AgresiveBeer