Jump to content
GnomeWizard

Komputer 3500zł, głównie do tworzenia muzyki i pracy

Recommended Posts

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w złożeniu zestawu, który będzie mi służył głównie w celu podanym w temacie (no nie tylko, ale o tym za moment :) )

Tak więc po kolei:

Budżet - 3500zł, ale jestem skłonny dołożyć jeżeli naprawdę warto lub będzie to konieczne, nie jest to sztywny budżet.
Części - cała skrzynka.
System - niepotrzebny, mam Win10.
Miejsce kupna - nie mam preferowanego sklepu, jednak zależałoby mi opcji poskładania komputera przez sklep, kiepski ze mnie komputerowiec.
Model monitora - LG Flatron M237WDP, rozdzielczość 1920x1080
Zastosowanie - przede wszystkim nagrywanie i produkcja muzyki, głównie w FL Studio, ale bywa, że używam Abletona lub Reapera. Dodatkowo na pewno będę też obrabiał i montował na nim filmy, ale to raczej niezbyt wymagające projekty. W kwestii gier najważniejsze dla mnie by pociągnął WoW'a, bo to przy nim zdarza mi się przysiąść najczęściej :) Jednakże fajnie by było odpalić jakies gry na nim, niekoniecznie te najnowsze, mam sporo zaległości (spoko by było zagrać w końcu np w Fallouta 4, albo Wiedźmina 3 - naprawdę jeszcze nie miałem okazji :) ). Aczkolwiek grafika nie jest tu priorytetem.
Podkręcanie - nie, jak już wspominałem nienajlepszy ze mnie spec od sprzętu i nie chce kombinować :)
Termin zakupu - jak najszybciej, powiedzmy, że do maksymalnie 10 listopada chciałbym już zamówić (chyba, że istnieje jakaś dobra przyczyna, żeby poczekać, ale obawiam się wzrostu cen w okresie świątecznym. No i mimo wszystko przydałby mi się jednak jak najszybciej).
Dodatkowe uwagi - w sumie w zastosowaniu opisałem większość potrzeb, choć dodatkowo nadmienię, że dobrze by było gdybym miał ewentualną możliwość jakiegos upgrade'u w bliższej, lub nieco dalszej przyszłości. No i dysk SSD jest dla mnie istotny, co bym mógł mieć na nim system i programy, których będę głównie używał, i ewentualnie tego WoW'a :)

Tak więc proszę o jakieś sugestie, porady, określenie czy w ogóle w tym budżecie uda się zbudować coś sensownego, co faktycznie dobrze mi posłuży, itd.
Pozdrawiam i liczę na Was :)

Link to comment
Share on other sites

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/jp8i2qrj1

6-rdzeniowy procek, płyta główna, niezła grafika (Fallout i Wiedźmin spokojnie na wysokich / ultra polecą), przewiewna buda, cichy zasilacz, SSD 240GB i twardziel 1TB.

Jak chcesz to dokup lepszy cooler na procka - https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2.html - będzie ciszej i chłodniej.

Do karty graficznej dostaniesz najnowszego Assassin's Creed i dwie inne gry (w opisie w sklepie masz szczegoly).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...