Jump to content
GnomeWizard

Komputer 3500zł, głównie do tworzenia muzyki i pracy

Recommended Posts

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w złożeniu zestawu, który będzie mi służył głównie w celu podanym w temacie (no nie tylko, ale o tym za moment :) )

Tak więc po kolei:

Budżet - 3500zł, ale jestem skłonny dołożyć jeżeli naprawdę warto lub będzie to konieczne, nie jest to sztywny budżet.
Części - cała skrzynka.
System - niepotrzebny, mam Win10.
Miejsce kupna - nie mam preferowanego sklepu, jednak zależałoby mi opcji poskładania komputera przez sklep, kiepski ze mnie komputerowiec.
Model monitora - LG Flatron M237WDP, rozdzielczość 1920x1080
Zastosowanie - przede wszystkim nagrywanie i produkcja muzyki, głównie w FL Studio, ale bywa, że używam Abletona lub Reapera. Dodatkowo na pewno będę też obrabiał i montował na nim filmy, ale to raczej niezbyt wymagające projekty. W kwestii gier najważniejsze dla mnie by pociągnął WoW'a, bo to przy nim zdarza mi się przysiąść najczęściej :) Jednakże fajnie by było odpalić jakies gry na nim, niekoniecznie te najnowsze, mam sporo zaległości (spoko by było zagrać w końcu np w Fallouta 4, albo Wiedźmina 3 - naprawdę jeszcze nie miałem okazji :) ). Aczkolwiek grafika nie jest tu priorytetem.
Podkręcanie - nie, jak już wspominałem nienajlepszy ze mnie spec od sprzętu i nie chce kombinować :)
Termin zakupu - jak najszybciej, powiedzmy, że do maksymalnie 10 listopada chciałbym już zamówić (chyba, że istnieje jakaś dobra przyczyna, żeby poczekać, ale obawiam się wzrostu cen w okresie świątecznym. No i mimo wszystko przydałby mi się jednak jak najszybciej).
Dodatkowe uwagi - w sumie w zastosowaniu opisałem większość potrzeb, choć dodatkowo nadmienię, że dobrze by było gdybym miał ewentualną możliwość jakiegos upgrade'u w bliższej, lub nieco dalszej przyszłości. No i dysk SSD jest dla mnie istotny, co bym mógł mieć na nim system i programy, których będę głównie używał, i ewentualnie tego WoW'a :)

Tak więc proszę o jakieś sugestie, porady, określenie czy w ogóle w tym budżecie uda się zbudować coś sensownego, co faktycznie dobrze mi posłuży, itd.
Pozdrawiam i liczę na Was :)

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/jp8i2qrj1

6-rdzeniowy procek, płyta główna, niezła grafika (Fallout i Wiedźmin spokojnie na wysokich / ultra polecą), przewiewna buda, cichy zasilacz, SSD 240GB i twardziel 1TB.

Jak chcesz to dokup lepszy cooler na procka - https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2.html - będzie ciszej i chłodniej.

Do karty graficznej dostaniesz najnowszego Assassin's Creed i dwie inne gry (w opisie w sklepie masz szczegoly).