Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Jaki sprzęt na pierwszą konsolę w życiu?

Polecane posty

Witam.

Otóż planuję po raz pierwszy w życiu zakupić konsolę. Do tej pory miałem wyłącznie Pecety, myślę że czas na zmiany.

Zdecydowałem się na taki krok ponieważ na komputerze stacjonarnym przeważnie gram, a zakup konsoli wychodzi taniej niż kupno nowego, mocnego komputera.

Konsolę chciałbym zakupić w "black friday" lub na święta, podobno wtedy są najlepsze promocję.

Telewizor jaki posiadam to :  PHILIPS LED 43PFT4112 FULL HD .

Jestem w tym temacie zupełnie zielony, dlatego proszę o pomoc.

Narazie skłaniałbym się ku PS4 Pro, jako że ma fajną bazę gier, i VR. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim tv (brak HDR i 4K) oraz zbliżającej się premierze PS5 (ok 2020) ja wybrałbym PS4.  Mówią, że PS4Pro to dodatkowa wydajność , płynność itp, itd. (pomijam HDR i 4K bo nie masz tego w tv). Gram na PS4 w różne tytułu i nie widzę żadnych problemów, ale jak masz kasę to bierz PS4Pro.

Za ok 1300 zł masz PS4 slim z dyskiem 1TB (nie bierz z 500GB).

Dla "ryzykantów" masz ofertę w niskiej cenie PS4Pro:

https://allegro.pl/playstation-4-pro-1tb-nowa-czarna-i7627128304.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Konsole+i+automaty&ev_adgr=Sony+PlayStation+4+(PS4)&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=Cj0KCQjwjbveBRDVARIsAKxH7vnXT4QyEacWNsItIhDDPJkhLy2DTK2CjN9aLYOIuVz6qtvmXlz67BEaAqDOEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Normalna cena PS4 Pro to ok 1800 zł (slim, 1TB)

I na koniec. Jak jesteś fanem strzelanek, to czeka Cię "bolesny" okres dostosowywania się do pada. Ja się poddałem (starego psa nie nauczysz nowych sztuczek) i w Overwatcha gram na PC. Mimo tego kupno PS4 i pożegnanie się z PC było moim najlepszą "grową" decyzją ever :D 

Takie tytułu jak Horizon Zero Down, Uncharted 4, Detroid Become Human, Last of us , God of War, no i nadchodzące Red Dead Redemption 2  dobitnie mnie w tym utwierdziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek jeśli w niedalekiej przyszłości (kilka miesięcy, zaraz po nowym roku ?) wymieniałbyś swój TV, a nie masz problemu finansowego - brałbym P4Pro, a jak wolisz przyoszczżedzić, to tak jak mówi kolega wyżej - slimka tez jest dobra, ale tylko z 1TB dysku. Za młodu strasznie jarało Fable (do tej pory mam ból, że nie mam X360 dla Fable 2) oraz Gears of War, ale PS4 to warto kupić dla obecnych od 2 lat hitów.

 

PS: Nie zapominajmy o pewnej cudownej japońskiej serii Persona ( "piątka" to chyba najlepsza część, jaka mogła wyjść ), jak i zapowiedzanym remasterze Catherine: Fully Body, a także nowym "lepszym" wcieleniu Petera Parkera. No i Final Fantasy XV - teraz jest nawet znośnie przyjemne (zwłaszcza, że na PC nie poszło).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić jakie tytuły są dostępne pod VR  i jaką jakość na tym etapie rozwoju oferuje VR od Sony.  Dla mnie to bardziej gadżet niż coś co "muszę" mieć.

Jak się uprzesz przy VR to zakup PS4 Pro będzie lepszym rozwiązaniem. Nigdy nie kupuję elektronicznego sprzętu używanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na pewno VR nie wchodzi w grę. Po prostu po jakimś czasie chciałbym spróbować z czym to się je. Czy zakup wersji Pro jest bardziej przyszłościowy? W ciągu najbliższych lat na pewno nie kupię innej konsoli, i nie chciałbym żeby po kilku latach zwykła wersja okazała się za slaba, jeśli to wogole możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro nie jest i nie będzie bardziej przyszłościowe, bo wszystkie gry będą chodziły na wszystkich wersjach konsoli. Czy jest sens dopłacać to bardzo osobista kwestia, zależy w dużej mierze od gier - checkerboard jest widoczny tylko po powiększeniu i side by side; dodatkowa ilość klatek niektórym grom służy (Last Guardian, God of War), w innych jest ledwie zauważalna, bo gra i tak była zrobiona z marginesem.
HDR i VR działają na wszystkich wersjach, ale do tego ostatniego lepiej mieć Pro, bo wirtualna rzeczywistość wymaga ogromnej mocy obliczeniowej i dodatkowe "umf" jest bardzo pożądane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że xbox one, ponieważ mając game pass możesz przejść od tak exclusivy typu halo czy gears of war. I mając wsteczną kompatybilność możesz kupić tanio gry z x360.

PS4 ma kilka gier wyremasterowanych jak np. crash bandicoot.

 

to już zależy co lubisz

 

czy 2 pady czy jeden to jeśli chcesz grać z kimś, jak sam to wystarczy jeden (chyba, że drugi używałbyś do kompa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...