Jump to content
AdziuHydraulik

Problem z partycjami w Windowsie 10

Recommended Posts

Witajcie piękni i kochani,

sytuacja, którą opisze przyprawia mnie o wrzody na żołądku... ale do rzeczy. Chciałem zainstalować na swoim komputerze nowy system (już się wcześniej to robiło, ale z wiekiem człowiek chyba głupieje) taki jak w temacie. Niestety mam z tym spory problem. Podczas jego instalacji dochodzę do takiego momentu jaki przedstawiłem w załączniku na zdjęciu. Na nim widzimy podział dysku. W tym momencie chciałbym te stare partycje usunąć, po czym następnie stworzyć nowe (jak się domyślam w późniejszych etapach). Niestety tego nie potrafię/nie mogę zrobić ponieważ wszystkie opcje, oprócz "odśwież" oraz "załaduj sterownik" są na szaro i nie mogę ich wybrać.  Dodam, iż mogłem sformatować jedną partycję i zainstalować na niej system, jednakże ja chciałbym abym mógł usunąć te partycje i żeby system był "goły" po wgraniu windy 10. Pozostałe partycje pozostały nie tknięte i zawierają dane takie jak z przed "zainstalowania nowego systemu". Proszę Was  serdecznie o pomoc bo mnie już nosi normalnie... czy coś robię nie tak? Oglądałem poradniki itd. a tu jednak nie jest tak kolorowo jak wydawać by się mogło :/

2.jpg

Edited by AdziuHydraulik

Temat pewnie nieaktualny ale masz partycje dynamiczne GPT/UEFI i często problem występuje kiedy instalujesz system z USB w trybie MBR. Utwórz system ponownie na pendrive w trybie GPT/UEFI bo w tym obecnym na zdjęciu trybie rozruchu systemu możesz jedynie skorzystać z DISKPARTA lub skorzystać z konwersji Programu do partycjonowania. Tryb rozruchu MBR zainstalujesz jedynie Partycję typ woluminu prosty.

Edited by cali