Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Telewizor do grania. Konsola i PC

Polecane posty

Chcę kupić sobie TV do pokoju na którym będę grał na wszystkich konsolach, PC  i na którym będę oglądał filmy. Nie znam się zbytnio o telewizorach dlatego piszę w sprawie porady. Znajdzie się coś dobrego 42-55 cali z 4K i HDR do 2000-2500zł? W marketach widziałem nawet TV LG, Thomsony, Philipsy i Samsungi po 1600zł ale nie wiem czy są one dobre. Najlepiej jakby TV był dostępny z odbiorem w popularnych marketach rtv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej odległości będziesz znajdował się od TV? Przy 55" i 4K powinna być to odległość od 1.16 m do 2.31 m, przy 42" to już 0.88 m do 1.76 m, ma więc to spore znaczenie.

Ogólnie do takich zastosowań celowałbym w coś z LG, np. 50 calowy LG 50UK6470, cena to ok. 2300 zł. Nie znalazłem dokładnych informacji na temat Input Lagu, ale w recenzjach jest oceniany na 4.5/5 jako nadający się do gier.

Te poniżej 2000 zł mogą być równie dobre, np. Samsung UE49NU7172, również świetna matryca oraz niski input lag. Lub 43 calowy Samsung UE43NU7122.

Najlepiej skupić się na tych dwóch markach, a Philipsy omijać z daleka :-) Nawet jeśli kuszą ambilightem i niską ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaleCooper

Telewizor będzie na komodzie, więc będę do niego miał jakieś +-2m, może 2,5m. Zależy w jakiej pozycji będę grał, leżącej czy siedzącej. ;p TV będzie głównie do grania i do filmów z konsol. Jeszcze zastanawiam się na tym SmartTV i 3D czy mi to potrzebne czy nie. Jeśli TV ma bluetooth albo wifi to można do niego podłączyć klawiaturę?

W MM znalazłem na promocji takie coś: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue50nu7022k . Dobry jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon22 i co, który kupiłeś? Nigdy nie miałem telewizora LCD. Jestem dinozaurem z kineskopowym i właśnie też przymierzam się do zakupu tv 42/43 cali z technologią HDR10+. Wyczytałem że Prime Video korzysta z HDR10+, a skoro opłacam ich usługę, to czemu nie skorzystać z lepszej jakości obrazu :D

Chyba nic lepszego do gier i filmów nie ma w okolicach 2000zł niż ten Samsung Samsung UE43NU7092? Aktualnie za 1449zł dzięki Black Week.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p4v tak kupiłem. Zdecydowałem się na ten model https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49nu7172u i powiem że jestem zadowolony. Obraz i dźwięk jest mega. Może trochę za duży ale na prawdę mogę go polecić. Dałem za niego 1909zł i dostałem jeszcze 200 zł jako kartę podarunkową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Szymon22 napisał:

@p4v tak kupiłem. Zdecydowałem się na ten model https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49nu7172u i powiem że jestem zadowolony. Obraz i dźwięk jest mega. Może trochę za duży ale na prawdę mogę go polecić. Dałem za niego 1909zł i dostałem jeszcze 200 zł jako kartę podarunkową.

A czy występuje w nim poświata na czarnym tle? W jakim stopniu? Coś takiego jak tu:
foto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...