Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek459

Laptop do 3/3,5k

Polecane posty

Hej,

jak w tytule poszukuję laptopa w cenie 3.000 - maksymalnie 3.500 polskich złotych.

Będzie wykorzystywany do oglądania filmów, przeglądania internetów, ale też do pracy na excelu (obróbka sporo ważących danych) oraz niedługo dojdzie do tego sql i vba. Gry czasem będą odpalane ale jeśli już to starsze tytuły (Mafie, Saboteur, CoD MW2 itp.).

Na czym mi zależy najbardziej:

- rozmiar: 15,6 cala fullhd ale przekątna może być troche mniejsza, im chudszy i lżejszy tym lepiej (zależy mi na mobilności)

- system windows 10

- matryca IPS

- czas pracy na baterii - lepiej żeby nie padał po 3-4 godzinach...

- dysk - fajnie by było mieć ssd ale potrzebuję sporo pamięci. Może coś z podwójnym dyskiem by się znalazło?

- wejścia usb - minimum 3

- opcjonalnie: podświetlenie klawiatury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/425340-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-240-win10-gtx1050ti-fhd.html , co o tym sądzicie?

Dodatkowo, czy w tym budżecie można trafić porządnego ultrabooka? Moglibyście coś polecić jeszcze w tym segmencie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do https://www.x-kom.pl/p/462553-notebook-laptop-141-hp-pavilion-14-i5-8250u-8gb-1201tb-w10-ips-silver.html (za stówę więcej wersja z dyskiem 240GB) - też fajna maszyna, ale Ryzen 2500U ma podobną wydajność do i5 8250U, a ma lepszą zintegrowaną grafikę, więc warto mieć to na uwadze. Po stronie HP lepsze głośniki i nieco lepsza matryca.

Są jeszcze tańsze model z procesorami Core i3, ale w dzisiejszych czasach w dwurdzeniowy procesor bym się już nie pakował - nawet jeśli sprzęt ma służyć głównie do multimediów i internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...