Jump to content
Błysk

Zestaw +monitor do 13k zł

Recommended Posts

Hej,

Trochę mnie tutaj nie było (bo i z moim starym złomem nie bardzo dało się grać w cokolwiek w miarę nowego). W końcu mam fundusze, doczekałem na premierę RTXów i złożyłem zestaw, ale wolę zapytać was, w domyśle kogoś, kto się na tym jednak zna o ocenę lub może złożenia czegoś po prostu tańszego z podobną wydajnością.

Budżet: Górna granica 13k zł

Przeznaczenie: Gry, moze streaming

Co kupujemy: buda+ monitor +system.

Preferowany sklep: Bez różnicy. Fajnie, gdyby chciało im się to dla mnie złożyć... :)

Czy będzie podkręcany? Bardzo możliwe.

Termin zakupu: Czekałem pół roku, to był błąd. Teraz.

Dodatkowe uwagi: Czy da się złożyć coś podobnie wydajnego na platformie AMD? Czy w ogóle jest sens kupować tak drogi sprzęt do grania i streamowania na nim? Czy nie jestem za stary na streamowanie? ;)

Dodatkowe uwagi 2: Mogę zdecydować się na sprowadzenie sprzętu zza granicy jeśli cenowo wyjdzie to taniej. Niestety nie ogarniam kiedy naliczają cła, kiedy nie itd.

Płyta główna: ASRock Z390 Extreme4

Karta graficzna: RTX 2080 Gaming X trio (lub Palit Gamerock Premium, ale w Polsce po prostu go nie ma, jeśli w ogóle jest gdziekolwiek).

RAM: G. Skill Flare X 3200mhz 14CL 2x 8GB

Obudowa: SilientumPC Armis AR7

Zasilacz: Silientum PC Supremo FM2 Gold 750w –chyba za mocny co? Tzn. mam zamiar pobawić się w podkręcanie procesora, ale to i tak chyba overkill?

Dyski: SSD 480GB ADATA XPG SX8200 i HDD Toshiba 2TB

Procesor: Tutaj mam problem. Czaiłem się na premierę 9700k albo 9900k, ale widzę, że to prawdopodobnie nie będą dostępne do przyszłego roku, a serio nie chcę czekać, mój obecny około 8 letni laptop po prostu dogorywa w ekspresowym tempie.  Wzrost cen 8700k w czasie (kiedy to czekałem na RTXy) spowodował, ze postanowiłem poczekać z nadzieją, że nowe Intele będą dostępne po prostu niewiele drożej niż obecnie 8700k, a wygląda na to, że wcale nie będą dostępne. Czy w ogóle jest szansa zbudować coś o podobnej mocy na jakimś AMD, jeśli tak, to co?

Chłodzenie procesora: beQUiet Dark rock 4 pro. Boję się wody, wcale w testach nie jest jakoś bardziej wydajna (jeśli chodzi o AiO), a nie czuję się na siłach, żeby składać własne, bo jak mi przecieknie, to chyba będę płakał kolejne 5 lat.

SYstem: Windows 10 home. Nie OEM.

Monitor: nie mam pojęcia. Celuję w WQHD, ale nie wiem jaki, dlaczego taki i czy brać z G-Sync, czy nie. W każdym razie 27 cali z niskim czasem reakcji. Matryca moze być TN, nie przeszkadza mi to. Do 2,5k.

Edited by Błysk

Jak rozdziałka powyżej Full HD i do tego stream to szedlbym w Ryzena 7 2700 /2700X i do tego Asus X470 Prime Pro. Intele mają chore ceny i dostępność słaba, a w takiej rozdziale i przy streamie AMD będzie spisywać się bardzo dobrze.

Zasilacz Seasonic Focus Gold Plus 650W.