Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Coenn

Zewnetrzne chlodzenie pod masywnego laptopa 17''

Polecane posty

Moze ktos bylby w stanie cos doradzic? Laptop to duzy masywny skurczybyk (Dell Alienware). Generalnie przyzwoicie wentyluje, gdy stoi, przykladowo, na biurku. Ale po zmierzchu lubie brac go do lozka i ukladac na udach. Grajac w takiej pozycji z wentylacja jest juz gorzej. Dlatego przydalaby mi sie albo sprawdzona "taca" z wiatraczkami, albo po prostu stabilny stoliczek do lozka, odpowiednio duzy dla laptopa 17'' i z odpowiednio szerokim rozstawem (i wysokoscia) nozek. 

Jesli ktos moze cos pewnego polecic, to bede rad. Rzecz nie musi byc dostepna w sprzedazy w Polsce. Obojetne mi z jakiego kraju przyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim budżecie chciałbyś się zmieścić? Ceny podkładek do 17-calowców wahają się od 25 do 250 zł. Uśredniając, za niecałe 100 zł możesz znaleźć Natec Genesis Oxid 250 - 4 wentylatory o średnicy 140 mm. Dodatkowy plus to cicha praca. Zasilanie USB, tutaj raczej nie znajdziesz niczego z sieciowym, ale wystarczy podkładkę podłączyć do wtyczki USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CollerMaster zaproponował ciekawe rozwiązanie, MasterNotepal Pro 17". Plusem jest tutaj możliwość regulacji położenia wiatraków, tak aby dopasować je pod miejsca grzewcze w laptopie. Oczywiście regulacja wysokości, hub usb, możliwość przeciągnięcia kabli przez podstawkę, dla wygody.

Tutaj video z możliwościami:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc przy wyborze. Majac na uwadze to, ze szczegolnie zalezy mi, by dobrze to lezalo na kolanach, poczatkowo moim faworytem bylo: AAB Cooling NC40

Teraz jednak mysle, ze ostatecznie zamowie: Cooler Master MasterNotepal Maker

W tym wariancie, poniewaz jako jedyny ma plaska podstawke, ktora nada sie na kolana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...