Jump to content
NostradamusPL

Upgrade RAM

Recommended Posts

Witam. Mam problem z pamięcią RAM :(  Miałem Goodram DDR3 4GB 1333 MHz CL9 i działała, ale nadszedł czas i chciałem ją zamienić na 2 x 8 gb. Kupiłem HyperX FURY DDR3-1866 CL10. 

Gdy wkładam tylko nowe kości to komputer nie startuje. Włączam - wiatraczki chodzą z 2 s i się od razu komp wyłącza i po chwili uruchamia się znów na 2 sek i tak w kółko. Głośniczek z płyty głównej nie wydawał żadnych dźwięków. Próbowałem z jedną kością 8 gb jak i z dwoma. W dualu na jednym lub drugim. Nie działa. Zmieniłem częstotliwość RAMu w biosie na 1866 mhz, dalej nic nie działało. Aktualnie mam jedną kośc 4 gb i 2x8gb (te nowe) i komputer działa, a w menedżer zadań pokazuje mi 19,9 GB czyli jakby widział ten RAM. A i nie wiem z co to znaczy, ale nad RAM świecą się trzy zielone lampki i jedna czerwona (ew. pomarańczowa). Pomarańczowa się świeci przy czwartym slocie RAM - tam gdzie mam starą kość, przy nowej kości lub przy żadnej kości też się świeci wyżej wymieniona lampka. 

Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Chciałbym pozbyć się starej kości i zostawić tylko dwie nowe, żeby pracowały poprawnie w dual channelu. 

Procesor: Intel Core i5- 3470 Ivy Bridge 

Płyta Główna: GA-Z68AP-D3

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 1TB

Dysk SSD:  256GB ADATA SU900

Grafika: MSI ATI Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550 W