Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaQ

Laptop w przedziale 3500-4000zl

Polecane posty

Cześć,

Planuję wymienić laptopa na coś porządniejszego.

Cena: Myślę o budżecie od 3500 do 4000 max.

Zastosowanie: Internet, multimedia, obsługa pakietów biurowych, gry. Od czasu do czasu używać będę QGISa.

Rozmiary: 15,6" FullHD, mat, IPS

Mobilność: Wykorzystanie głównie w domu, więc waga nie gra roli. Bateria byle wytrzymała 1,5h godziny prezentacji.

System operacyjny: Windows 10

Garść informacji dodatkowych:

Opcjonalne podświetlenie klawiatury.

Przyzwoite chłodzenie, komfort użytkowania i możliwie jak największa bezawaryjność. Za wszelkie opinie forumowiczów, w szczególności dot. obcowania z konkretnym modelem, będę bardzo wdzięczny.

Dobrze by było, aby laptop posiadał dysk SSD. I tu moje pytanie. Lepiej sam HDD (1TB w zupełności wystarczy) i później dokupić SSD, czy sam SSD, np. 250 GB wystarczy na w/w programy i gierkę lub dwie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od razu wziąć z SSD, niż potem bawić się w przeinstalowywanie/klonowanie systemu. Ja bym proponował takiego Acera:

https://www.x-kom.pl/p/425335-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-1201000-win10-gtx1050ti-fhd.html

dobry procesor, fajny ekran i nieprzesadnie pstrokaty wygląd, do tego gtx 1050ti na pokładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na coś takiego:

https://www.morele.net/laptop-acer-nitro-5-nh-q3lep-001-8-gb-ram-256-gb-ssd-windows-10-home-pl-4624586/

Doszedłem do wniosku, że bardziej zależy mi na prędkości działania niż pojemności dysku, dlatego wydaje mi się, że pamięć SSD 256GB będzie wystarczająca, a w przyszłości dorzucę kolejny dysk SSD M.2.

Może mi ktoś wyjaśnić czym różni się Acer Aspire 7 od Nitro 5? Jakieś różnice w chłodzeniu lub jakości wykonania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...