Jump to content
VoxMortis

Laptop do gier 5500~6000 zł

Recommended Posts

Cena.  Od 5,5 do 6k zł

Główne zastosowanie. Do gier.

Rozmiary. 17 cali albo 15,6 zależy co w tym przedziale cenowym będzie najkorzystniejsze.

Mobilność. Nie ma żadnego znaczenia, laptop do używania w domu.

System operacyjny. Jak najbardziej wskazany i potrzebny. Zatrzymałem się na Okienkach 7 ;) 

Zależy mi na jak najlepszym sprzęcie w tym przedziale cenowym, z dobrym systemem odprowadzania ciepła i możliwością zagrania w najnowsze tytuły bez zacinki przynajmniej na wysokich. 

Liczę na Waszą pomoc ;)

Taki Acer:

https://www.x-kom.pl/p/434901-notebook-laptop-173-acer-helios-300-i7-8750h-16gb-2401000-win10-gtx1060.html

Tylko wbrew pozorom, taki lapek nie jest gwarancją długiego grania na wysokich detalach przez lata. Głównie przez kartę graficzną - GTX 1060 to nadal niezła grafika, ale na rynku już trochę czasu jest, a wymagania idą w górę.

Ogólnie, teraz wg mnie jest średnio fajny okres na zakup gamingowego laptopa za taki hajs. Ja ponad rok temu kupiłem lapka z GTX 1070 za 6500 zł, a teraz żeby kupić lapa z GTX 1070 to trzeba wydać z ~ 8000 zł :v

No pewnie by trzeba poczekać na premierę nowych kart graficznych, ale do dopiero w przyszłym roku. Obecnie masz do wyboru w tym budżecie właśnie takie 17'3 jak ci podesłałem z "tylko" GTX 1060, albo trochę tańsze 15.6 w stylu https://www.x-kom.pl/p/444887-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx504gm-i5-8300h-16gb-240ssd1tb-win10.html - jak dla mnie ani jedna ani druga opcja za tę kasę nie jest za ciekawa, no ale jak się stary lapek sypie, to chyba wyboru nie ma :P

Ten Hp wygląda zacnie, tylko ta cena :/ jeszcze dodatkowo za Okienka musiał bym dopłacić. Nie jest to na moją kieszeń :( ale kupić nowego muszę, bo stary lenovo z gtx 960m już ledwo daje radę.

Mógłbym jeszcze dołożyć do 6,5k zł, ale to już max środków (nowego gryzonia nie kupię najwyżej :P ). Tak btw właśnie od Lenovo polecacie coś?  Stary y50 spisywał się nawet nieźle , tylko piekielnie grzał, jak smok ;) nawet na podkladzie chłodzącym.

No i qwa jestem w kropce ;/ co zrobić w takiej sytuacji. help miii plis gajs :P