Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamszot

Rozwiązany: Wybór monitora do 1070ti qhd/wqhd

Polecane posty

Witajcie,

zastanawiam się nad zakupem, ale ciężko mi się zdecydować, korzystam z dwóch samsung s24d390 (główny) i jakiś stary dell którego chcę się pozbyć.

Nowy monitor głównie ma służyć do gier/filmów. Wpadł mi w oko acer kg1 series KG271U oraz asus PB277Q - obydwa 75 hz. Do tej pory używałem jedynie 60 więc myślę czy 75 wystarczy czy celować w 144hz? 

Chciałbym  WQHD/QHD około 27 cali bo chyba bez sensu brać 24 cale wqhd czy full hd i 27 cali.  Nie ogarniam czy jest tutaj różnica miedzy wqhd i qhd?...

Pomożecie coś wybrać? Budżet 200/250 funtów, z porywami do 300 bo za 200 to raczej 60hz ale taki już mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g sync na pewno nie ma to mnie nie dziwi, ale freesync zeby nie miał? nie chcę żadnego tearingu w grach, no i nie widze ile mierzy ta 'nóżka'... Preferowałbym monitor z regulacją góra/dół gdyż mój samsung z kwadratową podstawą (podobną jak ten acer) takiego nie ma i musi stać na ekstra mini półce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TN jest dobre do gier, bo to szybka matryca. Natomiast kolory są po prostu wyblakłe w większości przypadków, taki urok tej matrycy.

Co do tego monitora, to pozostaje chyba tylko sugerować się opiniami w komentarzach. Wygląda na w porządku, choć z tego co piszą to trzeba się pobawić w menu żeby odpowiednio ustawić właśnie kolory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o freesync z nvidia gpu i dowiedziałem się, że używać takiego monitora freesync w połączeniu z nvidia gpu to jak używać monitora zwykłego, ze moze jedynie w tym pomóc vsync, ale tez nie oddaje takiego efektu jak freesync. Inni zaś pisza że jedni mogą doswiadczac screen tearingu, a inni nie łącząc nvidia gpu z monitorem freesync. Także dalej nie wiem co wybrać, bo ceny monitorow z gsync nie zachęcają niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wytrzymam się z tym do black friday i spróbuje jakiegos asusa rog swifta upolować nawet z jakąś niedużą zniżką, bo co innego z gsync i 27 cali  jakoś mi nie wpadło w oko. W sumie jak już kupić taki monitor na lata to chyba lepszy interes niż coś co mi nie podpasuje i będę żałować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już ostatnie.

Taki dell vs asus rog strix (ten z panelem tn) bodajże 278Q. (podobno te asusy podatne sa na uszkodzenia itp. Oglądałem setki porównań i recenzji i jestem o włos od zakupu tego della. Nie wiem co mnie dalej powstrzymuje, doradzicie coś by mnie w pełni do niego przekonać? Z kolorami też chyba nie ma problemu by je ustawić bo wiele osób narzeka, inni zaś chwalą sobie ten model bez żadnych zarzutów. Przeszukałem wiele sklepów internetowych no i chyba monitora z taką specyfikacją i ceną nigdzie indziej nie znajdę.

Z góry dzięki za każdą radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym raczej postawił na Della, gdzie w razie czego masz też lepszy serwis. Poza tym to bardzo porównywalne monitory i ciężko jednoznacznie wskazać lepszy. W tej cenie fajny sprzęt, lepszy będzie dopiero AOC AG271QG na IPS-ie, no ale to duza dopłata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...