Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pombywa

Kupno nowego windowsa- czy legalny?

Polecane posty

Witajcie,

kupiłem nowego laptopa, bez windy. Chcę kupić system sam i chcę uniknąć tanich, szemranych aukcji allegro. Znalazłem BOX na aukcji:

https://allegro.pl/microsoft-windows-10-home-32-64bit-box-i7553204450.html

Jest legalnie? Wygląda legitnie i dobrze. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualne polecenie pewnego systemu.

Edytowano przez pombywa

Dnia 26.12.2018 o 20:55, Coenn napisał:

Tak, jest.

Skąd ta pewność?

@pombywa

Kupując od nieautoryzowanego sprzedawcy nigdy nie masz 100% pewności czy klucz jest legalny. Jeśli pudełko, które otrzymałeś nie zawiera Certyfikatu Autentyczności i innych pierdół, które Microsoft w nim zawiera to pierwszy sygnał alarmowy. Niestety o legalności musisz się dowiedzieć sam - jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenia skontaktuje się z Microsoftem - https://support.microsoft.com/pl-pl/contactus/. Generalnie to, że klucz się aktywuje nie oznacza, że system jest legalny. Może to być np. licencja dla studentów, która jest przypisywana indywidualnie do osoby uzyskującej klucz i będącej studentem, i nie jest przeznaczona do odsprzedaży.

21 hours ago, politan said:

Skąd ta pewność?

Gdybym mial pewnosc, to odpowiedzialbym juz Oct. 14, jednakze sie upewnilem poprzez googling. 

Na jednym z kanalow, ktore "subuje" wlasnie wyplynelo video nt mozliwych zrodel pochodzenia i mozliwych zagrozen plynacych z zakupu taniej kopii Windowsa. Pamietajac o tym watku…

Edytowano przez Coenn

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.