Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kisiel94

Upgrade do 2k zł VS inwestowanie w nowy kompletny sprzęt

Polecane posty

Witam,

głównie gram w csgo, ale chciałbym w końcu pograć normalnie jak człowiek np. w Wiedźmina 3 przy normalnych ilościach fps w FHD, czy nawet w Fortnite, które u mnie na kompie no - nie wygląda za dobrze.

Mam taki sprzęt aktualnie (załącznik) + karta graficzna GTX 760 + dysk SSD i jakiś tam HDD oraz zasilacz thermaltake smart 530W. (z listy nie aktualny jest tylko zasilacz na załączonym obrazku)

image.png.48df51d58dad4622daed154c902c6314.png

 

Co byście najlepiej poradzili? Czy jest opłacalne inwestować w ten sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wymiana karty na GTX 1060 6GB czy ewentualnie RX 580 8GB dałaby tu sporego kopa. Można też poszukać po taniości drugiej używanej kości RAM o tych samych parametrach i ewentualnie zmienić procesor na używany i7 3770 jakbyś dorwał tak do ~ 450 zł. 

Ewentualnie przesiadka na coś nowszego i wydajniejszego oraz bardziej przyszłościowego, czyli np. karty te co podałem i do tego procesor Ryzen 5 2600 (~ 740 zł) + płyta B450 (~ 350 zł) + 8-16GB RAM DDR4 (300-600 zł). Jeśli do tych 2k można doliczyć hajs z odsprzedaży starych podzespołów, to pewnie udałoby się zmieścić w budżecie z wymianą CPU, płyty, RAM-u i GPU.

Można z kart też szukać używek GTX 1070 / GTX 1070 Ti - na allegro jest sporo modeli wyjętych z koparek. Jakby się trafiło coś z długą gwarancją (powyżej 20 miesięcy), to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...