Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoxorPC

Laptop dla studenta informatyki

Polecane posty

Witam,

właśnie rozpocząłem studia na kierunku informatyka i stwierdziłem, że to najwyższy czas, aby kupić laptopa, ponieważ ograniczanie się do "pracy" w domu na  komputerze stacjonarnym zaczyna być uciążliwe. Niestety nie orientuję się w tym temacie, dlatego proszę o pomoc w wyborze sprzętu na forum. Laptop ma mi służyć głównie do  nauki programowania (języki takie jak: Python, C, C Sharp, JavaScript itp. Uczelnia oferuje licencję do Visual Studio, więc zapewne z tego programu będę korzystał), obsługi baz danych, serwerów SQL, pakietu MS Office. Poza tym sprzęt przyda się oczywiście do "codziennych czynności", czyli przeglądania internetu, oglądania filmów itp. 

Jak już wspomniałem, nie orientuję się w temacie laptopów, dlatego ciężko określić mi przedział cenowy, w jakim chciałbym się zmieścić. Na pewno nie zależy mi na jakimś high-endowym kompurze z nie wiadomo jak dobrym procesorem i kartą graficzną. Myślę, że najważniejsze parametry to pamięć RAM i koniecznie dysk SSD. Ewentualny dodatkowy slot na RAM byłby mile widziany. Laptopa chętnie kupiłbym bez systemu operacyjnego, ponieważ moja uczelnia oferuje również licencję do Windowsa 10, więc tutaj mogę zaoszczędzić, albo "zamienić" to na lepsze parametry. Co do matrycy to tu również za bardzo się nie znam, na pewno zależy mi, żeby była matowa i nie odbijała światła. Przekątna ekranu nie ma dla mnie zbyt wielkiego znaczenia. 

Jeśli to możliwe, prosiłbym o propozycje laptopów w różnych cenach, żebym mógł zorientować się w temacie i mniej więcej podać przedział cenowy jaki by mnie interesował. Jeśli nie podałem jakiś ważnych informacji to proszę o komentarz.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ideapad 720 będzie świetną opcją:

https://www.x-kom.pl/p/428672-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-256-rx560-szary.html

moim zdaniem, obecnie to najlepsza seria od Lenovo. Masz przede wszystkim świetny ekran IPS z dobrymi kolorami i szerokimi kątami widzenia. Do tego niskonapięciowy i5 ósmej generacji i dedykowana karta. Minusem jest jeden slot na ram, ale imho 8gb wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...