Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KenpachiSC

Artefakty w Wiedźminie 3

Polecane posty

Witam. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników Nvidia, czyli 416.16, pojawiły się u mnie milisekundowe artefakty (które nie wyglądają jak typowe artefakty spowodowane źle działającą grafiką), ale tylko w miastach jak Toussaint, czy Novigrad. W innych lokacjach jak Velen np. (które bardziej obciąża kartę graficzną) żadnych problemów nie było.  Na pulpicie, 3dmark extreme stress test, czy innych grach problemu nie było. Ale jak wygląda sytuacja odnośnie sterowników. Po zainstalowaniu najnowszych 416.16 w wiedźminie 3 zwiększyło mi się użycie GPU do 100%, i zegar karty graficznej do 1962Mhz maksymalnie. Przy przedostatnich sterownikach, czyli 411.63, i wcześniejszych użycie GPU miałem maksymalnie 99% (nigdy 100%), i maksymalny zegar karty, to było 1911Mhz, i tutaj już tych dziwnych artefaktów nie było.

 

Podsumowując:

416.16 - maksymalny zegar 1962Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 100% artefakty występują
411.63 - maksymalny zegar 1911Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 99% artefakty nie występują

 

Czy więc w takim przypadku karta jest uszkodzona skoro obciażenie 100% powoduje artefakty w wiedźminie 3 (chociaż tak jak wspomniałem, 100% nie mogłem osiągnąć w żadnej innej grze, chociaż się starałem, nawet w 3dmark extreme stress test), czy może jednak najnowszy sterownik nvidii spowodował zwiększenie limitu boost na rdzeniu przez co karta ustawiała wyższe taktowanie rdzenia, którego nie mogła obsłużyć?

 

Sprzęt:

GTX 1080 Ti Aorus Xtreme Edition - Fabryczne OC, samemu nie podkręcałem bardziej

ASRock Z370 Extreme 4

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz - Profil XMP włączony

I7 8700k - OC 4,7GHz wszystkie rdzenie 1,23v

Seasonic Focus Plus Platinum 550w

Sterowniki najnowsze 416.16

 

Zamieszczam film z artefaktami.

 

ps. 10 fps około wzięło nagrywanie, więc wydajność nie jest zaniżona jakby ktoś się o to pytał.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...